PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS

15 būdų, kaip paskatinti gimdymą natūraliai: ką verta išbandyti prieš terminą?

Gimdymas
Shutterstock nuotr.

Kai nėštumas pasiekia 39–40 savaites (ar net kiek daugiau), daugelis būsimų mamų ima nekantriai laukti susitikimo su savo mažyliu. Kūnas jau pasiruošęs, emocijos stiprėja, o laikas tarsi sustoja… Natūralu, kad kyla klausimas – ar galima kažkaip švelniai paskatinti gimdymą?

Geros žinios: egzistuoja keletas natūralių, švelnių būdų, kurie gali padėti kūnui pasiruošti gimdymui ir net paskatinti sąrėmių pradžią. Nors nė vienas iš jų negarantuoja greito rezultato, jie gali suaktyvinti hormonų veiklą, pagerinti kraujotaką dubens srityje, skatinti gimdos susitraukimus ar padėti vaikeliui nusileisti žemyn.


Prieš pradedant – pasitark su gydytoju!

Svarbu žinoti: jei nėštumas komplikacijų neturi, terminas jau pasiektas, o gydytojas neprieštarauja, šie metodai gali būti naudojami. Tačiau bet kokiu atveju – visada verta pasikonsultuoti su savo akušere ar gydytoju.


15 švelnių būdų paskatinti gimdymą

1. Pasivaikščiojimai

Paprastas vaikščiojimas skatina kūdikio nusileidimą į dubenį, spaudimą gimdos kakleliui ir padeda natūraliai prasidėti sąrėmiams.

2. Gimnastikos kamuolys

Sūpavimasis, sukamieji judesiai ar lengvi pratimai ant kamuolio padeda kūdikiui „įsitaisyti“ tinkamoje padėtyje gimdymui.

kaip paskatinti gimdymą
Gimnastikos kamuolys

3. Kopimas laiptais

Kylant pakopomis keičiasi klubų padėtis, o tai gali paskatinti kūdikio nusileidimą ir gimdos kaklelio brendimą.

4. Dubens mankšta

Pavyzdžiui, „katės-karvės“ poza arba klūpėjimas ant keturių – padeda atsipalaiduoti ir paruošti dubenį.

5. Karšta vonia arba dušas

Šiltas vanduo atpalaiduoja kūną, mažina įtampą, padeda gimdai pradėti susitraukinėti.

6. Masažas

Ypač efektyvus nugaros, pėdų ar rankų masažas – jis ne tik mažina stresą, bet ir stimuliuoja svarbius refleksinius taškus.

7. Stimuliacija spenelių

Švelnus spenelių masažas skatina oksitocino – hormono, kuris sukelia gimdos susitraukimus – išsiskyrimą.

antrasis nėštumo trimestras

8. Artumas su partneriu

Intymumas, bučiniai ar seksas padeda atsipalaiduoti, didina oksitocino kiekį, o spermoje esantis prostanglandinas gali padėti minkštinti gimdos kaklelį.

9. Akupresūra

Spaudžiant tam tikrus taškus (pvz., tarp nykščio ir smiliaus ar vidinėje kulkšnies pusėje), galima skatinti gimdos aktyvumą. Rekomenduojama kreiptis į specialistą.

10. Aviečių lapų arbata

Tonizuoja gimdą, stiprina jos raumenis. Nerekomenduojama pradėti gerti per vėlai – dažniausiai pradedama nuo 36 sav.

11. Ananasai

Juose esantis fermentas bromelainas (tik šviežiuose ananasuose!) gali padėti minkštinti gimdos kaklelį. Tačiau reikia suvalgyti gana daug, tad poveikis – simbolinis.

12. Aštrus maistas

Sakoma, kad aštrus maistas gali „sužadinti“ virškinimą ir paskatinti žarnyno susitraukimus, kurie kartais paveikia ir gimdą. Tik atsargiai – gali suerzinti skrandį!

13. Kastorinis aliejus (tik su gydytojo leidimu!)

Tai senas liaudiškas metodas, bet jis gali sukelti stiprų viduriavimą – o kartu su juo ir gimdos susitraukimus. Tačiau ne visoms saugu, tad be priežiūros eksperimentuoti nepatartina.

14. Vizualizacija ir meditacija

Susitelkimas į kūną, kvėpavimas, pozityvi vaizduotė apie artėjantį gimdymą padeda psichologiškai atsiverti – o tai turi didelę įtaką gimdymo pradžiai.

15. Perinealinio (tarpvietės) masažo praktika

Švelniai ruošiant tarpvietę gimdymui, mažėja įtampa šioje srityje, o tai gali turėti įtakos ir natūraliam procesų pradėjimui.

Mano išsaugoti straipsniai