JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Prancūziškas auklėjimas: kad vaikas augintų savigarbą ir ugdytų savarankiškumą

Prancūziškas auklėjimas: kad vaikas augintų savigarbą ir ugdytų savarankiškumą

Paryžiuje gyvenanti žurnalistė ir trijų vaikų mama Pamela Druckerman, vadovaudamasi asmenine, prancūzų tėvų ir ekspertų patirtimi, knygoje “100 prancūziško auklėjimo taisyklių” atskleidžia paprastus ir veiksmingus būdus, kaip neprarandant tėvystės džiaugsmo gerai sutarti su savo atžalomis.  Leidyklos “Alma littera” išleistoje knygoje rasite ne tik praktinių patarimų, bet ir Paryžiaus vaikų darželio valgiaraščio receptų.

NAUJIENA: žurnalą TAVO VAIKAS jau galite pirkti internetu. Įsigyti galite ir senesnių žurnalų. SPAUSKITE ČIA.

Prancūzai tėvai labai daug daro dėl savo vaikų, bet nebando nuo jų kelio pašalinti visų kliūčių, o savarankiškumą ugdo protingu tempu, nespausdami ir neversdami vaiko daryti kažko, kam pagal amžių jis dar nėra pasiruošęs.

Štai pagrindinės auklėjimo taisyklės, kad vaikas augintų savigarbą ir ugdytų savarankiškumą

1. Leiskite vaikams daryti prasmingus darbus, pavyzdžiui, trimetis gali padėti paserviruoti stalą vakarienei, o po jos sudėti indus į indaplovę, galbūt net išplauti. Leiskite tai daryti. Aktyviai dalyvaujantys namų gyvenime vaikai ima labiau pasitikėti savimi ir supranta, kad suaugusieji čia yra ne vien tam, kad šokinėtų aplink vaikus.

2. Patikėkite vaikus kitiems: jei seneliai ar giminaičiai sutinka, leiskite vaikui pabūti kurį laiką ne su jumis. Pradėkite nuo vienos svečios nakvynės, tada pereikite prie ilgo savaitgalio. Jei viskas gerai klojasi, vaikas sugrįžta gudresnis. Pamatysite, kaip jis pasikeis, išmoks elgtis it didelis berniukas. Įgis savarankiškumo.

3. Netapkite visų ginčų arbitru. Jei vaikai susiginčijo, leiskite patiems surasti sprendimą, arba atsitraukite, duokite jiems laisvės pagalvoti ir išspręsti situaciją.

4. Objektyviai žiūrėkite į pavojus: prancūzai tėvai žino apie pavojų užspringti, alergiją, pedofilus ir pan., ir imasi protingų atsargumo priemonių, bet stengiasi neprisigalvoti kraują stingdančių situacijų. Aapsaugoti vaikus nuo pavojų nereiškia atkirsti jį nuo viso pasaulio. Atminkite, kad įveikdami sunkumus ir kliaudamiesi savo jėgomis vaikai įgyja pasitikėjimo savimi.

5. Neskatinkite priklausomybės nuo liaupsių: ką nors gerai padariusiam penkiamečiui viena prancūzė mama dažniau sako ne “puiku”, o klausia: “Ar didžiuojiesi savimi?” Jos ir daugelio kitų prancūzų tėvų požiūriu, vaikų savigarbą formuoja ne nuolatiniai patikinimai, kad jie tai atlieka gerai. Savigarba randasi savarankiškai darant naujus dalykus ir darant juos gerai.

6. Raginkite vaikus gerai kalbėti: vaikui pradėjus rišliai kalbėti, prancūzai tėvai ir mokytojai anaiptol nepuola pritarti viskam, ką jis sako. kai vaikas nuklysta nuo temos, jie taip jam ir pasako, versdami prie jos sugrįžti. prie vakarienės stalo atidžiau klausomasi vaiko tada, kai jis kalba protingai ir taisyklingai. Taip jis lenkiamas kalbėti konstruktyviai.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI