JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Sergantiems vaikams padėti skirtame projekte - šunys

Sergantiems vaikams padėti skirtame projekte – šunys, 3D ir papildyta realybė

Santariškių vaikų onkologijos skyriuje pristatytas interaktyvus socialinis projektas „Sharejoy“, kurio pagrindiniais veikėjais tapo šunys, atgyjantys ir prabylantys pasitelkus 3D ir papildytos realybės technologijas. Kiekvienas, įsigijęs „Sharejoy“ išmanųjį atviruką arba pasakų knygelę, gali paremti vaikus, sergančius onkologinėmis ligomis, rašoma pranešime spaudai.

Su projektu „Sharejoy“ supažindinti visuomenę projekto sumanytojai Allai Budrienei padėjo Liucina ir Tadas Rimgailos, Indrė Trusovė su vyru, Justė Zinkevičiūtė, Andrius Užkalnis  ir Fausta Marija Leščiauskaitė bei kiti.

Pirmieji išvysti nuotaikingus šunų portretus, išbandyti išmaniuosius atvirukus ir pasklaidyti pasakų knygutę, iš kurios puslapių iššoka personažai – šunys, galėjo Santariškių vaikų onkologijos skyriuje gydomi vaikai. Vėliau paroda bus pristatyta ir Kaune. 

Kaip pasakoja šunų portretų autorė ir projekto iniciatorė fotomenininkė Alla Budrienė, projekto idėja gimė galvojant, kaip galima būtų praskaidrinti sunkiai sergančių vaikų kasdienybę, o pažangiausios technologijos projekte atsirado sutelkus bendraminčių komandą – iliustratorę ir 3D dizainerę Vilmą Šeškevičienę, rašytoją Moniką Štal ir kūrybininkę Liuciną Rimgailę.

Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau – tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!

„Žinau, kad vaikai, sergantys onkologinėmis ligomis, nemažai laiko praleidžia ligoninėse, todėl pradėjau galvoti, kaip galima būtų praskaidrinti jų ir jų šeimų kasdienybę. Pirmiausia, kas šovė į galvą – juokingos šuniukų nuotraukos. Tačiau ne bet kokios, o gyvos. Laimei, idėją pavyko įgyvendinti su kaupu, nes netrukus atsirado šauni bendraminčių komanda.

Drauge sukūrėme šunų portretus, įgarsintą 3D animaciją ir nemokamą išmaniojo programėlę, kuri padeda atgyti šuniukams ir atvirukuose, ir interaktyvioje pasakų knygelėje. Beje, šią knygą pristatysime ir artėjančioje Vilniaus knygų mugėje. Labai džiaugiamės, kad mums pirmą kartą pavyko įgyvendinti tokio masto interaktyvų projektą ir tikimės, kad tai tikrai ne paskutinis socialinis projektas, kuriame bus pasitelktos naujausios technologijos“, – pasakoja A. Budrienė.

Surinktos lėšos bus skirtos sergantiems vaikams

Dešimčiai portretų daugiausia pozavo dresuoti šunys, tarp jų ir vienas šuo terapeutas – Stafordšyro terjerė vardu Moonlight, kasdien padedanti žmonėms. Parodą interaktyviu pavidalu gali pamatyti kiekvienas, užsukęs į projekto svetainę Sharejoy.lt, kur gali įsigyti ir interaktyvią pasakų knygelę bei išmaniuosius atvirukus (taip pat ir „Liu Patty“ desertinėje Vilniuje). Visos lėšos, surinktos iš atvirukų ir knygos pardavimų, bus skirtos Rimanto Kaukėno paramos grupei, padedančiai sunkiai sergantiems vaikams ir jų šeimoms.

Kaip pasakoja A. Budrienė, svarbiausias fotosesijos tikslas buvo pagauti juokingas šunų išraiškas: „Šiuo projektu pirmiausia siekiame palengvinti sunkiai sergančių vaikų būseną suteikdamos teigiamų emocijų dozę tyrinėjant džiaugsmingus projekto kūrinius. Tikime, kad teigiamos emocijos padeda greičiau sveikti. Tik vėliau atsirado mintis ir galimybės padaryti šį projektą platesnio masto ir suteikti progą kiekvienam prisidėti prie pagalbos sergantiems vaikams“.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI