JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Festivalis namuose: 5 „Kino pavasario“ filmai ir tėvams

Festivalis namuose: 5 „Kino pavasario“ filmai ir tėvams, ir vaikams

25-asis festivalis „Kino pavasaris“ įvyks – pasikeitė tik renginio formatas. Kovo 19–balandžio 2 dienomis žiūrovai visoje Lietuvoje festivalio filmais galės mėgautis namų kino platformose ir taip dalyvaus pirmajame šalyje virtualiajame kino festivalyje. 

Virš 100 ilgametražių ir trumpametražių „Kino pavasario“ programos filmų dvi savaites bus legaliai rodomi šiose platformose: naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje, internetinėje namų kino platformoje „Žmonės Cinema“, „TV3 grupės“ turinio platformoje „Go3“ ir kino platformoje „Kinofondas“. Visą programą rasite www.kinopavasaris.lt, o taip pat ir išsamią instrukciją, kaip veikia kiekviena iš platformų.

Dalijamės penkiomis festivalio programos sudarytojų rekomendacijomis visai šeimai. Du iš visų filmų – nuotykių kupinas „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“ ir nuotaikingas trumpametražis „Pieno baras“ – animaciniai. 

„Garsioji meškinų invazija į Siciliją“ (The Bears’ Famous Invasion Of Sicily)

Didysis meškinų karalius veda savo gentį iš kalnų į žmonių pasaulį, norėdamas rasti seniai dingusį sūnų ir parūpinti maisto žiemai. Pabėgę nuo siaubingų monstrų ir nugalėję piktąjį kunigaikštį, meškinai su žmonėmis taikiai apsigyvena kartu, bent jau trumpam… Žaisminga, spalvinga ir nuotykių kupina istorija apie meškinų misiją į Siciliją garantuoja turiningą pramogą visai šeimai.

„Garsus iliustratorius ir grafinių novelių autorius Lorenzo Mattotti adaptuoja mitinę Dino Buzzati knygą. Susijungę šie du pasauliai sukuria savitą ir ilgai įsiminsiančią animacijos visatą, kurioje išryškėja daug svarbių temų – atsakomybė, meilė, silpnųjų ir stipriųjų kova, apie kurias bus galima vaisingai diskutuoti po peržiūros“, ⎯ žaismingą animacinį filmą pristato programos meno vadovė Mantė Valiūnaitė.

“>

„Pieno baras“ (Milkshake Bar, rež. Urtė Oettinger)

Kasdien po pamokų meškiukas Mikas su vovere Sonata ir katinu Gabrieliumi susitinka pieno bare. Nors auga visiškai skirtingose šeimose, tai jiems netrukdo draugauti. Vieną dieną pieno bare jie atranda nuotrauką su į Miką be galo panašiu meškinu, bandelių valgymo čempionu. Galbūt tai Miko tėtis? „Pieno baras“ ⎯ nuotaikingas trumpametražis (12 min.) animacinis filmas visai šeimai apie nuoširdumą ir tikrus draugus.

“Pieno baras”
Filmo kūrėjų nuotr.

„Norėtum!“ (If Only, rež. Ginevra Elkann)

Chaotiškiau už šeimos atostogas gali būti tik italų šeimos atostogos. Aštuonerių Alma su dviem vyresniais broliais palieka į stačiatikybę atsivertusią mamą ir iš Paryžiaus vyksta į saulėtąją Romą. Čia jau laukia tėtis – apie karjerą kine svajojantis išsiblaškėlis. Atostogos prasideda ir visi iš paskutiniųjų stengiasi elgtis kaip normali šeima. Mergaitė viliasi, kad išsiskyrę tėvai kada nors vėl gyvens kartu, nors ženklai ir rodo priešingai. Ak, bet kaip norėtum!

„Lokarno kino festivalį atidaręs debiutinis italų prodiuserės, kuri savo karjerą pradėjokaip Bernardo Bertolucci asistentė, filmas nukels į auksinę devintojo dešimtmečio Italijos atmosferą. Švelnaus humoro ir jautrių išgyvenimų kupina drama primins pačius nekalčiausius vaikystės priminimus“, ⎯ komentuoja programos sudarytoja Aistė Račaitytė.

“>

„Suteik man sparnus“ (Spread Your Wings, rež. Nicolas Vanier) 

Nuo vaizdo žaidimų ir interneto priklausomam Tomui vasaros atostogos gamtos apsuptoje tėčio fermoje atrodo tarsi košmaras. Be to, tėtis dar ir iš pažiūros kvanktelėjęs ornitologas. Jo gyvenimo projektas – išsaugoti nykstančią žąsų rūšį savo lengvu savadarbiu lėktuvėliu jas išmokant migruoti. Iš pradžių abejingas Tomas ilgainiui užmezga ypatingą ryšį su vienu iš sparčiai augančių žąsiukų. Netrukus tėvas su sūnumi leisis į nutrūktgalviškiausią kelionę paukščių migracijos keliais.

„Ši aktuali pasaka apie suaugti padedančius nuotykius užburs fantastiškais Norvegijos ir Prancūzijos vaizdais ir kvies jaunuosius žiūrovus mąstyti apie gamtos trapumą, taip pat įtikins, kad jos išsaugojimas yra žmogaus rankose“, – teigia A. Račaitytė.

“>

„Geri ketinimai“ (The Good Intentions)

Gustavas gyvena dėl trijų dalykų: futbolo, rokenrolo ir trijų vaikų. Jų globa jis dalijasi su buvusia žmona Sisilija. Jų santykiai būtų puikūs, jei ne Gustavo nesugebėjimas laikytis planų ir prisidėti prie vaikų auginimo išlaidų. Ši trapi harmonija griūva, kai Sisilija nutaria su partneriu ir vaikais pradėti naują gyvenimą Paragvajuje. Sugniuždytas Gustavas neturi svarių argumentų, tačiau netikėtai jo vyriausia dukra ryžtasi likti Buenos Airėse su nors ir nebrandžiu, bet be galo brangiu tėčiu.

„Režisierės rašė scenarijų pagal savo vaikystės prisiminimus. Filmas, kuriame nėra nė vieno antagonisto, išskyrus gal tik ne visada taip, kaip norisi, besiklostantį gyvenimą, pavergia šviesa ir jautrumu. Net ir nepatogiuose, neretai skaudžiuose žmogiškųjų santykių momentuose ryškiau nei pyktis ar nusivylimas šviečia negandų nepalaužiama meilė“, – paaiškina viena iš programos sudarytojų A. Račaitytė. 

“>

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI