Norime to ar ne, tačiau šiandien planšetiniai kompiuteriai vaikams tampa vienu labiausiai trokštamų daiktų. Planšetė gali tapti išties smagiu ir lavinančiu įrankiu, tačiau ne visos programos ir svetainės yra tinkamos mažamečiams. Kokio amžiaus vaikui galima pirkti tokį įrenginį, gali nuspręsti tik tėvai, tačiau šiuolaikiniai planšetiniai kompiuteriai gali būti pritaikyti įvairių amžiaus grupių poreikiams. Kviečiame atidžiau susipažinti su jų galimybėmis ir patarimais, kurie padės paruošti šį įrenginį net ir mažiausiam naudotojui.
Užtikrinkite vaikų saugumą
Vaikų saugumą naudojantis planšetiniu kompiuteriu gali padėti užtikrinti specialios programos. Sukūrus bendrą šeimos paskyrą, jos leidžia automatiškai apriboti laiką, kurį vaikas praleidžia prie savo įrenginio ir blokuoti pasirinktas programas. Naudojantis „Android“ operacine sistema, tokią paskirtį atlieka „Google Family Link“ ar „Samsung Kids Mode“ aplikacija, o „iOS“ – „Apple Screen Time“. Pradėti naudotis šiomis programėlėmis itin paprasta – užtenka jas įdiegti savo ir vaiko įrenginiuose bei prisijungti naudojantis ta pačia paskyra. Tokia apsauga padės ne tik sekti vaikų prie ekranų praleidžiamą laiką, tačiau taip pat ir apsaugoti juos nuo nepageidaujamo turinio.
Atsisiųskite specialias programėles, skirtas vaikams
Didžiąją dalį vaikams skirtų programėlių sudaro žaidimai, tačiau yra aplikacijų, kurių pagalba mažamečiai gali mokytis ir lavinti savo gebėjimus. Be to, planšetiniu kompiuteriu ypač smagu piešti. Pavyzdžiui, naujasis „Samsung Tab S7 FE“ turi išmanųjį rašiklį „S Pen“, kuris padeda pažadinti vaizduotę ir išlaisvinti kūrybinį potencialą. Vaikas galės mokytis rašyti, piešti ir kūrybiškai perteikti tai, ką įprastai pieštų baltame popieriaus lape. Specialios programėlės gali paskatinti vaikus tyrinėti, pažinti pasaulį ir lavinti socialinius bei emocinius įgūdžius. Viena iš tokių – „Toca Nature“. Žaidėjai gali formuoti kraštovaizdį bei stebėti, kaip jis vystosi: sodinti medžius ir auginti mišką, kopti į kalną ir grožėtis vaizdu, rinkti miško gėrybes ir šerti įvairiausius gyvūnus. Žaidimo metu vaikai sužino įdomios informacijos apie gyvūnus, gamtą. Loginį vaikų mąstymą gali padėti lavinti „Lightbot“ ir „Lightbot Jr“ programėlės, kurios vaikams pasiūlys tikrais iššūkiais tampančių galvosūkių.
Apsaugokite planšetinį kompiuterį tvirtu dėklu
Dažniausiai vaikai nesusimąsto apie išmaniųjų įrenginių saugumą, todėl gali netyčia apipilti juos gėrimais ar numesti. Dėl šios priežasties itin svarbu planšetinį kompiuterį papildomai apsaugoti. Parduotuvėse galima rasti ryškiaspalvių, žaismingų dėklų, kurie ne tik apsaugos įrenginį nuo kritimo, bet pritrauks mažylio akį ir bus specialiai pritaikyti mažoms rankytėms, todėl planšetę vaikui laikyti bus patogiau. Taip pat naudokite ir ekrano apsaugą. Ji suteikia planšetiniam kompiuteriui beveik nematomą papildomos apsaugos sluoksnį. Nesijaudinkite, ekrano ryškumas tikrai nesumažės, o planšetinis kompiuteris bus geriau apsaugotas nuo įbrėžimų ir nešvarumų.
Sukurkite atsarginę duomenų kopija
Jeigu vaikui leidžiate naudotis savo asmeniniu planšetiniu kompiuteriu, pirmiausiai būtinai sukurkite atsarginę duomenų kopiją. Dažniausiai įrenginiuose saugome svarbią informaciją, nuotraukas ar kitus dokumentus, todėl atsarginės duomenų kopijos perkėlimas į kompiuterį padės išvengti informacijos praradimo. Įsivaizduokite, parengėte svarbiam projektui skirtą prezentaciją, o mažylis nė pats to nesuprasdamas, žaidžiant ištrynė šį failą ar perkėlė į jums nežinomą vietą. Sukurti atsarginę duomenų kopiją nėra sudėtinga. Nors kiekvienas įrenginys reikalauja skirtingų veiksmų, pats paprasčiausias ir mažiausiai painus būdas yra naudoti programėlę „Dropbox“. Tai debesijos principu veikianti saugojimo programėlė, kuri leidžia kurti atsargines jūsų įrenginyje esančių nuotraukų, failų ir panašių duomenų kopijas.