Susipažinkite su Jovita ir jos pilvelio gyventoju: antrą kartą mama tapsianti vilnietė sutiko kas savaitę pasakoti savo nėštumo potyrius internetiniame dienoraštyje.
22 nėštumo savaitė – savijauta grįžta į normalias vėžes
Sveiki, esu Jovita ir savo kassavaitiniame dienoraštyje noriu pasidalinti antrojo nėštumo patirtimis, patarimais ir nuotaikomis. Šio dienoraščio įrašuose iš savo asmeninės perspektyvos aptarsiu mums visoms, besilaukiančioms, rūpimus klausimus: mitybą, sportą, bendrą savijautą, nėštumo priežiūrą, aktualius pirkinius ir dar daugiau.
Su pirmuoju įrašu startuoju nuo 22 nėštumo savaitės, tad mažylio ar mažylės lauksime rugpjūčio pradžioje. Lyties sąmoningai su vyru rinkomės neklausti, nes norime naujų potyrių ir tiesiog siurprizo. Tai bus antrasis vaikas šeimoje (pirmasis – berniukas) ir mums lytis nėra svarbi. Juk visas kraitelis pirmiesiems mėnesiams universalus, nes jau pirmajam kūdikiui nepirkom tik žydrų rūbelių, o rinkomės neutralias spalvas.
Prisipažinsiu, kad pirmasis trimestras nebuvo lengvas – teko patirti ir pykinimų (išgelbėjo imbieriniai gėrimai), didelio nuovargio šuolių ir besikeičiančių nuotaikų pliūpsnių. Taip pat besibaigiant šiam bene svarbiausiam vaisiaus formavimosi periodui dar ir persirgau peršalimo virusu, kuris sukėlė nemažai streso.
Dabar, įpusėjus antrajam semestrui, kartais ir pamirščiau, kad laukiuosi. Žinoma, nėštumo neleidžia pamiršti vis aktyvesni mažylio spyriai pilve, kurie šią savaitę jau primena ne akvariumo žuvytę, o vis apčiuopiamesnę gyvybę. Dar pastebėjau, kad šią savaitę „išlindo” nedideli nugaros skausmai, jei nepasisaugau ir pakeliu ką nors sunkesnio, ar savo trimetį sūnų. Tiesa, dar prieš nėštumą jis jau beveik atprato prašytis panešamas ant rankų ir tuo labai džiaugiasi mano nugara. Fizinę formą ir gerą savijautą man labai padeda palaikyti ir nėščiųjų mankštos, kurias pradėjau lankyti prieš kelias savaites. Apie jas būtinai parašysiu daugiau kitame įraše.
Kadangi dabartine savijauta skųstis pernelyg negaliu ir šiemet nepraleidau tradicijos pavasarį pasitikti trumpa kelių dienų išvyka į užsienį. Šįkart su vyru pasirinkom Romą. Būtent antrasis semestras, anot specialistų, yra pats palankiausias tolimesnėms kelionėms ir skrydžiams lėktuvu. Nors nėščiųjų forumuose teko matyti įvairių istorijų ir mitų apie skrydžius nėštumo metu, tačiau tiek pirmojo nėštumo metu, tiek dabar įveikiau kelis skrydžius (iki 3 val. trukmės) ir jokių neigiamų pojūčių nepastebėjau. Tiesa, vėlgi turbūt kiekvienai viskas yra labai individualu: jei skrendant visada kyla streso, kam apsikrauti papildomais rūpesčiais šiuo jautru laikotarpiu. Prisipažinsiu, kad vėliau nei 8 mėnesį skristi ir man būtų nedrąsu…