Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
nėštumo planavimas
nėštumo mėnesiai

Nėštumo kalendorius

Nėštumas – iššūkių kupinas laikotarpis, kuomet reikia atlikti tiek kasdienius reikalus, tiek reguliariai lankytis pas gydytoją. Kad būtų lengviau planuoti atskiras užduotis, profilaktinius tyrimus ir apsipirkimus kūdikiui, verta pažvelgti į nėštumo kalendorių. Rasite ten svarbiausią informaciją apie pokyčius, vykstančius kiekvieno trimestro metu.

Svarbiausios datos nėštumo kalendoriuje

Paskutinių mėnesinių prieš nėštumo patvirtinimą data yra labai svarbi apskaičiuojant gimdymo datą. Būtent nuo šios datos yra skaičiuojama nėštumo trukmė, kuri paprastai yra 280 dienų. Reikėtų nepamiršti, kad pagal tai apskaičiuota gimdymo data yra tik orientacinė, gimdymas gali įvykti anksčiau arba užsitęsti.

Nėštumo kalendorius

I nėštumo trimestras

Tai pirmieji trys nėštumo mėnesiai, kurie skaičiuojami nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos. Taigi embrionas įsitvirtina tik maždaug ketvirtąją savaitę. Pirmosiomis nėštumo savaitėmis paprastai nebūna jokių simptomų. Embriono implantacija gali sukelti nedidelį kraujavimą. Vėlesnėmis pirmojo trimestro savaitėmis, vystantis embrionui, atsiranda ankstyvųjų nėštumo požymių:

  • krūtų jautrumas,
  • menstruacijų stoka,
  • pykinimas ir vėmimas,
  • dažnesnis poreikis šlapintis,
  • nuovargis ir nuotaikos svyravimai.

Įtariant nėštumą, būtina užsiregistruoti pas gydytoją, kuris atliks išsamius tyrimus ir patvirtins nėštumą. Kartais gydytojas taip pat nurodys atlikti keletą papildomų kraujo ir šlapimo tyrimų, kad įvertintų bendrą būsimos mamos sveikatos būklę.

Šiuo ankstyvuoju nėštumo etapu kūdikio kraitelio komplektuoti nebūtina. Kūdikio lytis dar nežinoma, todėl būtų sunku nuspręsti dėl tam tikrų kūdikio drabužėlių ar žaislų. Apsipirkimą geriau atidėti kitoms savaitėms. Pirmojo nėštumo trimestro pabaigoje vaisius būna vos kelių centimetrų dydžio ir sveria apie 20 gramų. Šiame etape rekomenduojama atlikti prenatalinį tyrimą.

Jei norite įsigyti drabužėlių, aksesuarų ir žaislus savo kūdikiui ir nenorite išleisti stulbinančios pinigų sumos, apsilankykite „Pepco“ parduotuvėje. Čia rasite daugybę drabužėlių kūdikiams, antklodžių, kūdikių apklotų čiulptukų maitinimo buteliukų, kūdikių buteliukų, liemenėlės įklotų, motinos pieno laikymo rinkinių, barškučių ir daugybę kitų daiktų, kurie pravers rūpinantis naujuoju šeimos nariu.

„Pepco“ infografika apie kūdikio dydį pagal nėštumo mėnesį

II nėštumo trimestras

Jis apima kitus tris nėštumo mėnesius, per kuriuos vyksta tolesni pokyčiai tiek būsimos mamos, tiek kūdikio organizme. Šiuo nėštumo etapu daugelis moterų patiria patinimą, tačiau pykinimas palaipsniui išnyksta. Besivystantis vaikas tampa vis judresnis ir pradeda reaguoti į įvairius išorinio pasaulio dirgiklius. Penktąjį nėštumo mėnesį jau galima nustatyti vaisiaus lytį. Antrojo nėštumo trimestro pabaigoje vaisius jau gali sverti beveik kilogramą ir būti didesnis nei 35 cm. Antrojo nėštumo trimestro metu būtina atlikti papildomus bendruosius ir vaizdinius tyrimus.

Paskutinės antrojo nėštumo trimestro savaitės yra tinkamas metas pagalvoti apie naujagimio kraitelį ir kambario paruošimą. Iki numatyto gimdymo termino dar liko pakankamai laiko smulkiems remonto darbams atlikti, baldams užsakyti ir visiems būtiniems kūdikio reikmenims įsigyti. Nors tokių daiktų galima lengvai įsigyti dar prieš pat gimdymą, neverta visko atidėlioti paskutinei minutei. Juk nėštumo pabaiga gali būti siejama su prastesne savijauta, o tai nėra palankus metas apsipirkimui. Be to, verta anksčiau pradėti rūpintis mažylio kraiteliu taip pat tam, kad išlaidos būtų paskirstytos per tam tikrą laiką, o jei nuspręsite apsipirkti „Pepco“ parduotuvėje, kurioje kainos yra labai patrauklios, jūsų piniginė nenukentės taip smarkiai.

III nėštumo trimestras

Tai yra, paskutiniai trys nėštumo mėnesiai. Daugeliui moterų šiuo etapu atsiranda naujų nusiskundimų, susijusių su besivystančiu, didesniu ir sunkesniu vaisiumi:

  • rėmuo,
  • dusulys,
  • kulkšnių patinimas,
  • miego sutrikimai,
  • poreikis dažnai šlapintis.

Aštuntą nėštumo mėnesį atliekami papildomi šlapimo ir kraujo tyrimai, įskaitant pavojingų infekcinių ligų aptikimą ar atmetimą. Devintąjį mėnesį kūdikio svoris pasieks maždaug 3–4 kilogramus ir moters organizmas pradės ruoštis gimdymui. Tokie simptomai kaip: dažnesni paruošiamieji sąrėmiai, intensyvios makšties išskyros, diskomfortas pilvo apačioje, gali rodyti, kad netrukus prasidės gimdymas.

Besišypsanti nėščia moteris su vyru ir dukra sėdi ant kilimo svetainėje

Tai paskutinis momentas nusipirkti visus trūkstamus daiktus, kurių prireiks ligoninėje ir namuose, kad galėtumėte prižiūrėti savo naujagimį. Kviečiame būsimas mamas atrasti mūsų unikalų kūdikių drabužėlių ir aksesuarų asortimentą „Pepco“ parduotuvėse! Rasite čia viską, ko reikia jūsų mažyliui – nuo minkštų ir saugių drabužėlių iki funkcionalių priedų, palengvinančių kasdienę priežiūrą. Mūsų gaminiai kruopščiai atrinkti taip, kad užtikrintų jūsų kūdikio komfortą ir saugumą, bet kartu leistų išlaikyti stilių ir eleganciją. Apsilankykite pas mus ir sužinokite, kaip lengva ir smagu pasiruošti šiam ypatingam laikui!

Mano išsaugoti straipsniai