Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Nemaloni akių liga

Nemaloni akių liga, neaplenkianti ir vaikų

Ką daryti, jeigu ant vaiko akių vokų neretai atsiranda miežis?

Miežis – tai akių vokų mazgelis, kuris atsiranda, kai į riebalines vokų liaukutes ar blakstienų folikulus patenka bakterijų.

Vokas parausta, patinsta, niežti. Gali patinti net ir abu vokai, pakilti kūno temperatūra ar padidėti paausių limfmazgiai.

Po kelių dienų ant paraudusio voko susidaro pūlinga viršūnėlė, kuri vėliau pratrūksta. Kai skystis iš jos išbėga, skausmas pradeda rimti, mažėja tinimas.

Jei atsiranda keletas mazgelių iškart, tai gali būti lėtinis voko krašto uždegimas.

Nedidelis miežis kartais išnyksta savaime. Voką galima pašildyti sausu kompresu (šlapias paskatins užkratą plisti toliau).

Sausas kompresas: paimkite karštą bulvę ar išvirtą kiaušinį, suvyniokite į švaraus audinio skiautę ir priglauskite prie miežio. Laikykite apie 10 min., kartokite 3-4 kartus per dieną.

Jokiu būdu negalima spausti miežio kaip spuogo, nes užkrato pateks į kraują ir gali kilti komplikacijų.

Jei miežis didelis arba išdygsta jau ne pirmą kartą, geriausia kreiptis į akių ligų gydytoją, kad paskirtų akių lašiukų ir vokų tepaliuko su antibiotikais.

Kartais prireikia chirurgo pagalbos.

Profilaktikai labai svarbūs asmeninės higienos įgūdžiai – mokykite vaiką reguliariai plauti rankas su muilu. Paaiškinkite, kad neliestų rankomis akių.

Jei miežis vaiką vargina dažnai, patartina atlikti tyrimus dėl cukrinio diabeto.

Miežis gali atsirasti ir dėl kai kurių žarnyno ligų, silpno imuniteto. Tada vaiką būtina nuvesti pas gydytoją ir ištirti.

Dėmesio – pakilus temperatūrai visada kreipkitės į gydytoją.

Mano išsaugoti straipsniai