Įprastai nėštumas trunka 40 savaičių, tačiau pasitaiko, jog vaikelis gimsta anksčiau laiko. Kamilės šeimai teko toks nelengvas išbandymas, kuriuo ji sutiko pasidalinti su mūsų skaitytojais.
Į pasaulį belstis pradėjo 24 savaitę
Mūsų Kamilė į pasaulį pradėjo belstis labai anksti – 24 savaitę. Prižiūrint medikams, skyrus lovos režimą ir su didele viltimi, pavyko paauginti mažylę dar pilvelyje iki 27 nėštumo savaitės. 2012-07-23 mūsų mažas stebuklėlis nusprendė nebelaukti ir pasibeldė į pasaulį. Po skubiai atliktos cezario pjūvio operacijos, gimė 27 savaičių labai mažytė dukrytė – 1074 g., 34 cm.
Tuo metu nesupratau, kas vyksta, buvo daug nežinios, nerimo, baimės ir ašarų, savo dukrytę pamačiau tik kitą dieną, ji buvo tokia gležnutė, taip norėjosi ją priglausti prie savęs, kad ji pajustų, kaip mes ją mylime ir kad ji privalo kovoti, bet, deja, negalėjau jos net paliesti. Tai galėjau padaryti tik po geros savaitės.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Tai, kas nutylima apie adenoidus ir jų šalinimą
Gydytoja – apie skirtingų būrelių naudą ir žalą vaikams
Pablogėjo po savaitės
Iš pradžių Kamilė buvo tikra kovotoja, kvėpavo pati, bet po savaitės viskas apvirto aukštyn kojom, kasdien buvo vis blogiau, medikai nieko nežadėjo (sepsis, kraujo užkrėtimas, plaučių uždegimas, atviras arterinis latakas ir galiausiai mano akyse ji nustojo pati kvėpuoti). Nuo dirbtinio kvėpavimo aparato pasidarė žaizdos plaučiuose, gydytoja pasakė, kad jei Kamilė nepradės kvėpuoti pati, negali visiškai nieko žadėti.
Tačiau mes tikėjom, kad viskas bus gerai, buvome kantrūs, kaskart būdami prie mažosios abu su vyru su ja daug kalbėjomės, glostėme ją, bandėme parodyti, kaip ją stipriai mylime, ir kad ji privalo kovoti už save. Ir įvyko stebuklas – Kamilė mus išgirdo!
Po tos diagnozės, Kamilė pradėjo kovoti, pradėjo kvėpuoti tik su ūsiukų pagalba, atviro arterinio latako operacijos neprireikė, jis iki šiol neužsivėręs, bet netrukdo augti ir vystytis. Ir ji kasdien vis stiprėjo, pradėjo augti svoris, galėjome daryti “kengūriukus”, o tai dar labiau padėjo jai augti.
Kauno klinikose praleidome iš viso 66 d.
Kamilei šiuo metu 1 m. 3 mėn. (koreguotas amžius – 1 m.). Nors mes į ją jau senokai nebežiūrime pagal koreguotą amžių, kadangi prieš gerą mėnesį neurologė pasakė, kad Kamilė jau pasivijo bendraamžius. Pažiūrėjus į ją, daugelis sako, kad ji net nepanaši į neišnešiotukę, tik tiek, kad palyginus su bendraamžiais yra žemesnė ir mažesnė. Šiuo metu sveria apie 9,5 kg, ūgis – 76 cm.
Labai džiaugiamės, kad Kamilė neturi jokių rimtų sveikatos sutrikimų, tik dar likęs atviras arterinis latakas (3 mm), bet kol kas jis jos vystymuisi netrukdo. Per tuos metus esame tik du kartus sirgę, bet, deja, abu kartus teko pagulėti ligoninėje. Pirmą kartą tridienė karštinė komplikavosi į laringitą, o antrą kartą pasigavome kažkokį virusą: pakilo aukšta temperatūra, išbėrė, todėl atsidūrėme infekciniame. Šiaip labai džiaugiamės, kad kol kas Kamilės imunitetas pakankamais stiprus – juk yra didelė tikimybė sirgti plaučių ligomis.
Nuotraukų galerijoje – mažoji Kamilė, kurios pūsti žandukai nė iš tolo neprimena mažos ir smulkutės neišnešiotukės.
Kamilė mokosi vaikščioti
Kamilė jau lengvai vaikšto prisilaikydama tik už tėvelių pirštelio, ir jau bando eiti pati, tik dar šiek tiek prisibijo. Fiziniam vystymuisi gerinti lankėme mankštas, mankštinomės namie, lankėme baseiną, manau, tai tikrai labai padeda neišnešiotam vaikučiui, norint pasivyti bendraamžius.
Kamilė yra labai drąsi, smalsi, išdykusi, nenuorama, mėgsta bendrauti su kitais vaikais ir žmonėmis, jai labai reikia dėmesio. Kartais juokaujam, kad turbūt nuo pat gimimo įprato matyti daug tetų (medikų), užtat dabar irgi reikia daug bendravimo. Labai mėgsta gyvūnus, vartyti knygutes, valgyti obuoliukus, žaisti su kaime augančiu šuniuku.
Patirtis, kuri niekada nepasimirš
Mums tas patirtas nerimas šiek tiek jau pasimiršta, bet niekad nepamiršim to, ką teko patirti ir išgyventi. Kartais pastebiu save, kad dar naktį kartais patikrinu, ar Kamilė kvėpuoja… Turbūt ta baimė buvo tokia stipri, kad ji dar išlikusi pasąmonėje giliai, giliai…
Dabar labai norisi papasakoti savo istoriją ir pagelbėti mamytėms ir tėveliams, patiriantiems tai, ką mes išgyvenome. Noriu pasakyti, kad tie mažuliukai tikrai yra kovotojai, o kai paauga, nenustoja džiuginti kiekvieną dieną savo šypsena ir išdaigomis, ir tais ištartais žodeliais MAMA, TĖTĖ.
Norime palinkėti tai išgyvenantiems tėveliams daug kantrybės, tikėjimo, stiprybės ir vilties. Šie maži stebuklėliai yra tikri kovotojai, jie turi savo angelus sargus! O nuostabiam LSMUL Kauno Klinikų Neonatologijos klinikos personalui padėkoti iš visos širdies už jų nuoširdų rūpestį mūsų Kamile!
Lapkričio 17 -oji – Pasaulinė Neišnešiotų naujagimių diena. Ją paminėti kviečia neseniai įsikūrusi per anksti gimusių vaikučių tėvų asociacija „Padėkime augti”. Portalas TavoVaikas.lt pateikė kelis klausimus asociacijos steigėjoms.
Papasakokite, kodėl kilo mintis įkurti asociaciją?
2011 m. mamos iniciatyva Kaune buvo įkurta savanoriška organizacija „MP-mamos pienas”, kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti mamų – savanorių pagalbą anksčiau laiko pagimdžiusiems tėvams savipagalbos grupėse. Priėjome sankryžą: arba atsisakome savo idėjos ir skirstomės, arba kuriame juridinį vienetą, kuris padės mūsų idėjai augti ir stiprėti. Nepabūgome iššūkių ir nusprendėme pasirinkti antrąjį variantą, tuo labiau musų sprendimą palaikė labai daug žmonių.
„Padedu augti” įkūrė dvi anksčiau laiko pagimdžiusios mamos Inga ir Julija, socialinės darbuotojos Aušra ir Viktorija bei psichologė Elena. Į savo būrį pasikvietėme stiprias savo srities specialistes tam, kad mūsų teikiama pagalba būtų kokybiška ir naudinga anksčiau laiko pagimdžiusiems tėveliams, ir kad mūsų steigėjų žinių spektras padėtų pildytis mūsų asociacijos tikslams.
Mūsų asociacijos „Padedu augti” uždaviniai yra organizuoti savipagalbos grupių kūrimąsi; teikti psichosocialinę pagalbą naujagimių anksčiau laiko susilaukusiems tėvams ir jų šeimos nariams; skleisti informaciją apie anksčiau laiko gimusį naujagimį, jo priežiūrą; skatinti naujagimius anksčiau laiko pagimdžiusias moteris žindyti natūraliai; vykdyti įvairias programas, projektus; organizuoti konferencijas, seminarus.
Kokius planuojate renginius, skirtus Tarptautinei Neišnešiotų naujagimių dienai?
– Lapkričio 4-15 d. Kauno miesto savivaldybėje rengiama nuotraukų paroda “Gyvybė – telpanti delne”.
– Nuo lapkričio 17 d. ši paroda persikelia į Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčią.
– Lapkričio 15 d. Neišnešiotų naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacija „Padedu augti”, bendradarbiaudama su KMUK Neonatologijos studentų būreliu, sveikins Kauno klinikose savo naujagimius slaugančius tėvelius. Taip pat dėkosime Neonatologijos klinikų medikams, personalui ir specialistams.
– Lapkričio 17 d. Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčioje 10 val. Bus aukojamos Šv. Mišios už anksčiau laiko gimusius išgyvenusius ir mirusius naujagimius bei jų šeimas, o 11.30 val. Šventė vyks bažnyčios salėje. Daugiau informacijos: www.padeduaugti.lt ir https://www.facebook.com/MP.mamosPienas