JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

3 gudrybės tėvams, kurių vaikas nemėgsta sėdėti automobilio kėdutėje

Mano vaikas nenori sėdėti automobilinėje kėdutėje. Tai iš tiesų labai dažnas tėvelių skundas. Ką daryti? Vieno „stebuklingo“ patarimo, kaip vaiką pripratinti sėdėti automobilinėje kėdutėje, nėra. Tačiau siūlome keletą naudingų patarimų. 

Pagal KET automobilio kėdutės Lietuvoje privalomos visiems vaikams iki 135 cm. 135 cm ūgio gali būti ir 9 m., ir jaunesni ar vyresni berniukai ir mergaitės. Įvykus eismo įvykiui neapsaugotas vaikas išmetamas iš vietos su 30–60 kartų didesne nei jo svoris jėga. Įsivaizduokite, mama laiko 10 kg kūdikį, kuris įvykus smūgiui lekia iš savo vietos. Jo nesulaikys jokia motiniška meilė. Ir viskas įvyksta per kelias sekundes.

#1 Būkite atkaklūs

Kėdutėje mieliau sėdi tie vaikai, kurie prie jos įpranta nuo gimimo. Jei pirmaisiais metais šeima su kūdikiu beveik niekur nevažiavo automobiliu, vėliau gali būti sunkiau pripratinti mažąjį sėdėti kėdutėje. Tačiau tai tikrai įmanoma, tereikia būti kantriems ir nuosekliems. Svarbiausia taisyklė: kėdutėje vaikas važiuoja prisegtas saugos diržu, jis atsegamas tik automobiliui sustojus. Pasitaiko, kad tamsiu paros metu vaikai dažnai bijo sėdėti ant galinės automobilio sėdynės pritvirtintoje kėdutėje. Tokiu atveju galite įjungti jam švieselę.

#2 Būkite kūrybiški

Tėvams dažnai tenka sugalvoti įvairių triukų, kad vaikas sėdėtų automobilinėje kėdutėje. Tarkim, automobilis nepajuda iš vietos, jei kuris nors keleivis neprisisegęs saugos diržo. Kai kurie tėvai ilgesnę kelionę pas močiutę suplanuoja per pietų miegą. Vyresniems vaikams galima prigalvoti įvairių žaidimų, tarkim, važiuojant skaičiuoti mėlynus automobilius. Į pagalbą pasitelkite žaislus, žaidimus ir rimtus pokalbius. Parduotuvėje galima rasti tiek prie kėdutės, tiek priešais ją tvirtinamų žaislų, skirtų žaisti automobilyje. Tai žaidimų lankai, karuselės, pakabinami žaisliukai. Vyresniems patinka kelioniniai DVD grotuvai, muzikos grotuvai, knygos. Vyresniems vaikams gelbsti įvairūs pokalbiai apie saugumą kelyje, vairuotojų ir keleivių elgesį. Kelionės laiką gali padėti sutrumpinti įvairūs žodžių žaidimai.

#3 Svarbiausia taisyklė – tėvų pavyzdys

Jeigu tėvai rodys pavyzdį, vaikai nesiožiuos ir mielai sės į automobilinę kėdutę. O juk dažnai būna: „Ai, reikia pavažiuoti vos kelis žingsnius…“ Tačiau daugiausia eismo įvykių nutinka netoli namų, todėl jei vežame vaiką į darželį netoli, vos už poros kiemų, vis tiek prisekime jam diržą. Pratinti vaiką sėdėti automobilinėje kėdutėje – tėvų pareiga.

„Keliaujanti“ kėdutė

Bėdą, kai šeima turi du automobilius, o vieną kėdutę, nesunkiai galima išspręsti. Kad ir iš ryto atvežus vaiką į darželį auklėtojos paprašyti leisti iki vakaro, kol vaiko atvažiuos vyras, automobilinę kėdutę palaikyti grupės rūbinėje.