Kokie yra pirmieji nėštumo požymiai? Kaip juos atpažinti ir išmokti teisingai suprasti?
Jautrios krūtys
Ar jūsų krūtys yra pabrinkusios arba jautrios? Ar apie jas pagalvojate dažniau nei įprastai? Pasidarykite nėštumo testą, nes galite būti nėščia.
Dažnai jautrios krūtys yra vienas pirmųjų nėštumo požymių. Hormoniniai pasikeitimai lemia padidėjusią kraujotaką, nes krūtų audinys ima keistis ir ruoštis maitinimui. Maždaug ketvirtą – šeštą nėštumo savaitę krūtis gali imti perštėti arba jos gali pasidaryti jautrios. Įsigykite patogią liemenėlę, nes per kelis būsimus mėnesius krūtinė gali padidėti vienu arba dviem dydžiais. Po pirmojo trimestro krūtų jautrumas sumažės, nes jūsų kūnas prisitaikys prie hormonų bangavimo.
Rytinis pykinimas
Visos, patyrusios „rytinį pykinimą”, žino, kad jis gali būti ne tik ryte, bet gali smogti bet kuriuo dienos (arba nakties) metu. Įprasta, kad staiga jus ima pykinti nuo tam tikrų kvapų arba skonių, ypatingai, jei dar tik nėštumo pradžia. Rytinis pykinimas nėra privalomas, tad kai kurios moterys niekada jo nepatiria viso nėštumo metu.
Rytinis pykinimas atsiranda pirmojo nėštumo trimestro metu dėl žymaus hormonų kiekio padidėjimo. Kai kurioms moterims tai baigiasi sulaukus 12 savaitės. Kitas, deja, ir toliau pykina visą nėštumo laiką. Jei taip bus jums, pasitarkite su savo gydytoju dėl vaistų, padėsiančių kontroliuoti pykinimą, kad jums neprasidėtų dehidratacija ar per didelis svorio netekimas.
Nuovargis
Ar pastaruoju metu jaučiatės labai pavargusi – tokia pavargusi, kad vos kojas pavelkate? Dažnai nuovargis yra vienas iš pirmųjų nėštumo požymių. Daugelis moterų ankstyvo nėštumo nuovargį apibūdina kaip didžiausią nuovargį, kokį jos yra patyrusios. Nėra tiksliai aišku, kas sukelia tokį nuovargį, tačiau tai galima sieti su padidėjusiu progesterono lygiu.
Didžiausias išsekimas jaučiamas pirmojo nėštumo trimestro metu. Antrojo trimestro metu galite jaustis atsigavusi ir labiau energinga, tačiau pastebėsite, kad nuovargis sugrįžta, kai trečiasis trimestras eina į pabaigą. Snauskite kiek tik įmanoma, nes gimus kūdikiui snausti teks mažiau.
Alkis
Kaip bebūtų keista, tačiau nėštumo metu pykinimas ir alkis dažnai žengia koja kojon. Tuo metu, kai jūsų nepykina nuo tam tikrų patiekalų kvapų, ko gero, suvalgote daug tam tikrų produktų, dėl kurių pastarąsias kelias savaites einate iš proto (pavyzdžiui, keptos mėsos skonio traškučių, mėtinių ledų arba tradicinių marinuotų agurkėlių).
Bloga nuotaika
Ar dažnai jūsų nuotaika būna prasta? Ar ką tik pagrasinote vyrui skyrybomis, nes jis norėjo žiūrėti ne jūsų, o savo serialą? Nesijaudinkite. Nėštumo metu aplankanti bloga nuotaika yra visiškai normalu, nes jūsų organizme vyksta drastiški hormoniniai pokyčiai. Kiekviena moteris patiria šiuos hormoninius pokyčius skirtingai. Jūs galite justi ekstremalias nuotaikų kaitas arba būti labiau sunerimusi, nusiminusi.
Bloga nuotaika nėštumo metu yra visiškai normalu, tačiau jei jaučiatės visai netekusi vilties arba negalinti atlikti kasdieninių pareigų, reikia kuo skubiau kreiptis į savo gydytoją arba psichologą.
Dingusios menstruacijos
Dingusios menstruacijos paprastai yra puikus ženklas, kad galite būti nėščia, tačiau jos gali būti ir apgaulingos. Kai kurioms moterims reguliariai nebūna mėnesinių arba jos yra labai nepastovios. Jei jūsų ciklas yra nereguliarus arba skiriasi savo gausumu nuo tepimo iki stipraus kraujavimo, galite patirti kitus ankstyvus nėštumo požymius prieš tai, kai suvoksite, jog dingo mėnesinės.
Kai kurioms moterims pačioje nėštumo pradžioje gali šiek tiek teplioti tuo metu, kai turėtų būti reguliarios mėnesinės. Jei manote, kad galite būti nėščia, pasidarykite nėštumo testą prieš bet kokią veiklą, kurį gali būti pavojinga jūsų kūdikiui.
Nėštumo testas
Jūsų jautrios krūtis ir pykinimas gal jau jus ir įtikino, kad esate nėščia, tačiau norėdama būti visiškai tikra, pasidarykite nėštumo testą. Namuose atliekami nėštumo testai – nepaisant jų reklamos – ne visada tiksliai gali patvirtinti nėštumą. Jei pasidarėte nėštumo testą ir jis rodo neigiamą atsakymą, pamėginkite po savaitės jį pasidaryti dar kartą. Visada būtina, kad jūsų nėštumą patvirtintų gydytojas ir pradėtų stebėti jūsų mažylio vystymąsi.