Švedas Jonas Harryssonas jau beveik 16 metų dirba su vaikais ir per šį laiką jis susidarė savo tvirtą nuomonę, ko labiausiai trūksta šiuolaikiniame vaikų auklėjime.
Savo mintis pedagogas išsakė savo socialiniame tinkle ir sulaukė didžiulio susidomėjimo. Jo įrašu pasidalino dešimtys tūkstančiai žmonių, o švedų kalba pateiktas įrašas tuoj buvo išverstas ir į kitas kalbas.
Štai ką pastebi Švedijos pedagogas. „Jau beveik šešiolika metų dirbu su vaikais ir priėjau išvados, kad yra keli dalykai, kurie pastaruoju metu mane neramina.
1. Vaikai nemoka nuobodžiauti! Jiems visą laiką turi kažkas vykti. Liaukitės linksminę ir užiminėję savo vaikus, tikrai visai nepavojinga, o netgi sveika, jei jie kartais nuobodžiauja.
2. Sutikau daugybę žmonių, kurie didžiuojasi tuo, kad jų vaikai jau iki mokyklos moka skaityti ir skaičiuoti. To jie išmoksta tikrai anksti. Tačiau bus daug geriau, jei anksti vaikus jūs mokysite ne skaičiuoti ar skaityti, o leisite žaisti, išmokysite dalintis ir išmokysite, kas yra geras draugas.
3. Trečias mano pastebėjimas, jog daugelis vaikų nemoka parodyti dėkingumo kitiems vaikams ar suaugusiesiems. „Ką mums dar duosite?”. Tai, deja, dažnai yra pirmas jų klausimas. „Mes gausime tik šitą!?“ Tai dažnas nusiskundimas, kurį girdžiu. Kas atsitiko su AČIŪ? Padėka už vakarienę, už pavežimą ir taip toliau?
Kol kas aš pats neturiu vaikų, bet jei ateityje turėsiu, mokysiu juos susirasti draugų, rodyti dėkingumą, leisiu žaisti ir kartais – nuobodžiauti. Kai jie to išmoks, galės tada mokytis skaityti ir skaičiuoti”.