Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.
Įžengusioms į ketvirtą ir penktą dešimtį moterims, kurios nori susilaukti vaikų, medikai dažnai pataria gerai pagalvoti prieš planuojant nėštumą. Esą tokio amžiaus moterų vaisingumas jau mažesnis, o įvairių ligų rizika didesnė.
Tačiau naujas tyrimas parodė – nepaisant įspėjimų, gimdančioms vėliau yra didesnė tikimybė ilgiau gyventi.
Tyrimą atliko Kalifornijos San Diego medicinos mokyklos tyrėjai. Pasirodo, pirmą kartą gimdžiusios po 25 metų moterys dažniau sulaukia 90-ies, negu pirmą kartą gimdžiusios iki 25 metų.
Tyrime dalyvavo 20 000 moterų, susilaukusių po kelis vaikus. Taip pat paaiškėjo, kad gimdžiusios po kelis kartus gyvena ilgiau nei turinčios vieną vaiką.
Tyrimui vadovavęs daktaras Aladdinas Shadyabas, nepaisant tyrimo rezultatų, vis tik nerekomenduoja ilgai atidėlioti nėštumo, nes bėgant metams padidėja kai kurių ligų rizika ir pačioms moterims. Jis teigė: „Tikėtina, kad nėštumas esant vyresnio amžiaus gali būti geresnės sveikatos ir ilgesnės gyvenimo trukmės rezultatas. Kita vertus, tikėtina, kad sulaukusios 90-ies ir daugiau metų moterys turi aukštąjį išsilavinimą, užima aukštesnę socialinę padėtį, jų ekonominė padėtis geresnė, taigi jos ir gyvena ilgiau.”
Tyrimo duomenimis, ilgai gyvenančios moterys ne tik turėjo aukštąjį išsilavinimą, buvo ištekėjusios, daugiau uždirbo, mažiau iš jų turėjo antsvorio ar sirgo lėtinėmis ligomis.
Tyrimo vadovas pabrėžė, kad reikia daugiau tyrimų, aiškinantis, ar tarp vėlyvo pirmo gimdymo ir ilgesnės gyvenimo trukmės yra ryšys.