Šiomis dienomis prekyboje pasirodo naujas, spalio mėnesio, “Tavo vaiko” žurnalas. Vyriausioji redaktorė Gitana Šeštokienė atskleidžia, kokias svarbiausias temas nagrinėja naujame žurnale.
Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!
Ką valgyti žindyvei? Šį klausimą uždavėme žurnalo „Tavo vaikas” konsultantei gydytojai dietologei Žanai Antonovai, trijų vaikų mamai. “Turiu tris vaikus – vadinasi, patikrinau beveik visas teorijas, – atsakė Žana. – Darija buvo pirmas vaikas, tai irgi daug ką pasako, be to, dietologijos studijos tik pradėtos, daug ko nežinojau, bijojau, todėl paisiau teorijos, kuri teigia, kad žindyvei draudžiami vidurius pučiantys produktai, pavyzdžiui, visi ankštiniai, kopūstai, žali vaisiai, alergizuojantys produktai, pavyzdžiui, kiaušiniai, pienas, citrusiniai vaisiai ir kt. Taip pat nevalgiau kepto maisto, o desertui rinkdavausi nebent kokį „nekaltą” sausainiuką, bet dažniausiai džiūvėsėlį…
Kai gimė kiti vaikai, studijas jau buvau įpusėjusi ar jau baigusi, turėjau mokslo pagrįstų žinių, todėl žindydama jau valgiau viską, bet saikingai. Akylai stebėjau vaikus, ar nesikeičia jų būsena.
Dabar galiu drąsiai pasakyti, kad atsisakyti daugybės vertingų produktų nebuvo verta. Mamoms būdinga kaltinti save, jei vaikučiui kažkas nutiko: išbėrė, pučia pilvuką: „Gal ką netinkama suvalgiau?” Neprisimenu, kad dukrytes būtų smarkiai kamavę diegliukai, o sūnų kamavo. Tačiau taip jau nulemta fiziologijos, kad berniukams jie būna dažnesni ir stiprūs – ir tai nesusiję su mamos suvalgytu maistu.”
„Mitus apie žindyvės mitybą šįkart pasistengsime paneigti specialiame žurnalo „Tavo vaikas” priede „Žindyvės mityba”. Čia žindančios mamytės ras ir vienos dienos valgiaraštį”, – svarbiausią spalio mėnesio žurnalo „Tavo vaikas” naujieną pristato vyr. redaktorė Gitana Šeštokienė.
Rudenį vaikams išėjus į darželius ar mokyklas tėveliams tikru galvos skausmu tampa klausimas, o ką daryti, kad mūsų vaiką kuo greičiau pamėgtų grupės ar klasės draugai.
Str. „Kaip prasideda draugystė” žurnalo redaktorė Eglė Čepavičienė aiškinsis, kada verta tėveliams įsikišti į vaikų draugystės santykius.
Str. „Ligų kalendorius” pravartu įsikirpti ir pasikabinti ant šaldytuvo durų. Ligų kalendoriuje tėveliai ras tas datas, kurių labiausiai nelaukia. Vis dėlto pravartu žinoti, kuriais mėnesiais ir metų laikais mūsų vaikai daugiausia serga, o kuriais greičiausiai pasveiksta.
Str. „Kas madinga šiandien” rasite ne tik rudens-žiemos vaikiškos mados tendencijas, bet ir taiklių stilistės Agnės Jagelavičiūtės pastabų, ko reikėtų vengti norint, kad mūsų vaikas būtų stilingas.
Tęsiame gražią tradiciją žurnale kalbinti tėčius. Str. „Liudas Mikalauskas: „Vaikai man – atradimas” žurnalo redaktorei Vaivai Grigaitienei žinomas operos solistas jautriai ir kartu su humoru piešia pirmakarčio tėčio potyrius.
Smagaus skaitymo!
Viršelyje – 1 m. 1 mėn. dvynukai Saulius ir Rytis. Fotografės Nendrės nuotrauka. „Next” drabužėliai.
Spalį žurnale „Tavo vaikas” taip pat skaitykite:
9 mėnesiai
Nėščiųjų diabetas
Kuo ši liga pavojinga?
Gimdyvių norai
Kokius gydytojai gali išpildyti, o kokių – ne?
Pirmieji metai
Rusnė ir Kajus – pusmetinukai
Viduriukų ABC
Malonumas plaukti vonioje
8 mankštos žingsneliai pradedančiam plaukikui.
Pati svarbiausia Bamba
Kodėl ji tokia svarbi? Iš ko mažylis paveldi jos formą – iš tėvo ar mamos?
Batai kojyčių negydo
Vokiečių gydytojai atliko tyrimą, kuris parodė, kad tų vaikų, kurie bėgiojo basi, pėdutės vystėsi geriau.
Tai aktualu
Iššūkis: dvynukai
9 didžiausi tėvų nerimai ir pirmoji pagalba jiems.
Naujos mados
Mamų bendruomenės
Svečiuose – dvi mamos, Sąmoningų mamų bendruomenės įkūrėja ir Prieraišiosios tėvystės centro direktorė.
Darželinukas
Kada pritaps?
Vaiką prie darželio galima pratinti per prieraišumą prie auklėtojos.
Psichologo kabinete
„Supermamos”
Mūsų skaitytoja teigia, kad jos varo į neviltį.
Vaiko sveikata
Visi į lauką!
Kodėl tai svarbiau rudenį nei vasarą?
Šaltmiriai ir karštuoliai
Kodėl vaikas naktį nuspardo antklodę?
Aš – pasaulio pilietis
Šalis, kurioje visi vaikai mylimi
Prieš dešimt metų mūsų straipsnio herojei gimė duktė, turinti 21 chromosomos trisomiją (Dauno sidromą). Žinia vertė ieškoti geresnio gyvenimo savo vaikui svetur. Ten, kur tikima, kad visi vaikai turi ateitį.
Tėvų darželis
„Duok atgal”
Jei koks mažylis skriaudžia mūsiškį, dažnai kaip tik taip pamokome, ar tikslinga?
Mokinukas
Kas pirmokas – vaikas ar tėvai?
Kiek kontroliuoti pirmoką?
Tau apie tave
Kodėl „nesusergu”?
Apie menstruacijas po gimdymo. Kada jos turi atsirasti?
Miesto mama
Kada grįžti į darbą?
Įspūdžiai iš „Tavo vaiko” susitikimo su pajūrio mamomis.
Pojūčiai, arba kodėl bėgioja nuogas
Pirmas požymis, kad kūdikis turi jutimų bėdų, yra negebėjimas suformuoti maitinimosi ir miego ritmo.
Kada pritaps?
Vaiką prie darželio galima pratinti per prieraišumą prie auklėtojos.
Ligų kalendorius
Jame surašytos tos datos, kurių nelaukiame. Vis dėlto pravartu žinoti, kuriais mėnesiais ir metų laikais mūsų mažyliai daugiausia serga, o kuriais greičiausiai pasveiksta.
Šaltmiriai ir karštuoliai
Kodėl vaikas naktį nuspardo antklodę?
Kodėl „nesusergu”?
Apie menstruacijas po gimdymo. Kada jos turi atsirasti?
„Viršelinukai”
1 m. 1 mėn. Rytis (tamsiaplaukis) yra labai greitas ir smarkus, o Saulius (šviesiaplaukis) – lėtesnis. „Berniukus rengiame panašiai, bet skirtingai. Pavyzdžiui, abiem perku tos pačios firmos panašius drabužius ar batukus, bet skirtingų spalvų, – sako jų mama Svetlana. – Auginant dvynukus labai svarbu režimas. Iki šiol žinau, kada mano dvynukai eis pietų miego ir kiek miegos. Dvi jų miego valandos – tai mano kasdienis laikas sau.”
Daiktas, kurį rekomenduotumėte įsigyti visoms dvynukus auginančioms mamoms?
Daiktas nr. 1 – sūpynės-gultukai. Daiktas nr. 2 – maudymosi kėdutės. Daiktas nr. 3 yra aparatas, kuris gamina košeles. Tereikia sudėti daržoves, aparatas jas išgarina, apversti – sutrina: košė paruošta!