JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Vaiko pinigai gali didėti iki 70 eurų

Vaiko pinigai gali didėti iki 70 eurų, jeigu šeima – nepasiturinti ar gausi

Jeigu Seimas pritars Vyriausybės siūlymams, nuo kitų metų pradžios Vaiko pinigai gali didėti iki 70 eurų vaikui, jei šeima – nepasiturinti ar gausi.

Vyriausybė antradienį pritarė keturiems sprendimams, kurie 2019 metais didintų gyventojų pajamas.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vaiko pinigai už kiekvieną vaiką paaugs nuo 30 iki 50 eurų, apie 25 proc. didinamos lėšos, skiriamos nemokamam mokinių maitinimui, augs vienkartinė piniginė parama mokinio reikmenims įsigyti, dėl kurios paprastai kreipiamasi rudenį. 

Nemokamas maitinimas ir vienkartinė piniginė parama mokinio reikmenims įsigyti skiriami vaikams iš nepasiturinčių šeimų.

2019 metais taip pat planuojama didinti minimalią mėnesio algą ir nustatyti didesnį pareiginės algos bazinį dydį, kuris taikomas apskaičiuojant valstybės tarnautojų, pareigūnų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų (tarp jų mokytojų ir socialinių darbuotojų), politikų, teisėjų darbo užmokestį.

Finansinę parama vaikus auginančioms šeimoms siūloma didinti siekiant mažinti vaikų skurdą ir socialinę atskirtį. Universali išmoka vaikui (vaiko pinigai) kitais metais didės iki 50 eurų. Taip pat siūloma suvienodinti išmokos dydį, kuri mokama vaikams, augantiems nepasiturinčiose ir gausiose šeimose, ir nepriklausomai nuo vaikų amžiaus kiekvienam vaikui skirti po 20 eurų priemoką.

Tai reikštų, kad už kiekvieną gausios ar nepasiturinčios šeimos vaiką būtų mokama 70 eurų išmoka.

Vaiko pinigai mokami iki 18 metų, bet gali būti mokami ir iki 21 metų, jei vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą.

Kad būtų užtikrintas visavertis, sveikos mitybos reikalavimus atitinkantis mokinių maitinimas, kitais metais maždaug 25 proc. didinamos lėšos, skirtos nemokamam maitinimui. Tai reiškia, pusryčiams/pavakariams skirtiems produktams įsigyti vienam mokiniui per dieną numatoma 0,61-1,06 eurų, pietums – 1,33-1,9 eurų.

Atsižvelgus į savivaldybių ir mokyklinio amžiaus vaikus auginančių tėvų siūlymus, nuo 57 iki 76 eurų didinama suma paramai mokinio reikmenims įsigyti. 

Jei Seimas pritars, minimalioji mėnesinė alga didės iki 430 eurų, o minimalusis valandinis atlygis – iki 2,63 eurų. Įvertinus tai, kad nuo 2019 metų įsigalioja mokesčių reforma, dėl kurios sujungiamos darbdavio ir darbuotojo įmokos, minimalioji alga kitais metais „ant popieriaus“ siektų 555 eurus, minimalusis valandinis atlygis – 3,39 euro.

2019 metais valstybės biudžeto projekte šiam tikslui papildomai numatyta 13 mln. eurų.

Taip pat pritarta siūlymui didinti minimaliuosius pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus žmonėms, kurie dirba valstybės ir savivaldybių įstaigose.

Minimalieji koeficientai valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojams didinami dėl minimalios algos augimo. Planuojama, kad kitų metų biudžete tam prireiks papildomų 16 mln. eurų.

Priimtas siūlymas iki 134,2 eurų didinti pareiginės algos bazinį dydį, kuris taikomas apskaičiuojant valstybės tarnautojų, pareigūnų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų, politikų ir teisėjų darbo užmokestį. Po mokesčių reformos pareiginės algos bazinis dydis didinamas 1,289 karto ir sieks 173 eurus.

Šiuo metu pareiginės algos bazinis dydis yra 132,5 euro.

Seimui pritarus minėti pakeitimai įsigaliotų nuo 2019 metų sausio 1 dienos.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI