JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Vilniuje duris atveria nauja erdvė

Vilniuje duris atveria nauja erdvė, kurioje laukiamos šeimos su vaikais

„Knygos teatro“ įkūrėja ir vadovė, aktorė bei režisierė Redita Dominaitytė su teatro spektakliais suaugusiems ir vaikams yra apvažiavusi kone visą Lietuvą. Šįkart kūrėja turi gerą žinią vilniečiams – Užupyje atidaroma nauja erdvė, kur bus laukiami teatro mėgėjai, o pirmasis spektaklis skiriamas būtent mažiesiems žiūrovams.

Redita Dominaitytė vilniečių ir miesto svečių pamėgtame Užupio rajone atidaro studijos duris ir čia pradeda rodyti spektaklius. Simboliška, kad pirmasis spektaklis naujoje erdvėje yra skirtas vaikams – tai Reditos Dominaitytės režisuotas spektaklis “Trumpos istorijos apie..” pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus.

Kaip mums sakė Redita Dominaitytė, foto studija nuo šiol taps ir teatro namais, kuriuose bus rengiamos edukacinės programos, teatralizuoti skaitymai ir spektakliai maziesiems. „Užupis neturi savo aktyviai veikiančio teatro, todėl pats laikas stiprinti bendruomenę ir tapti šios bendruomenės kūrybine dalimi. „Knygos teatras“ inscenizuoja tik lietuvių literatūrą ir demonstruoja spektaklius netradicinėse erdvėse. Todėl repetuojant premjerinį spektaklį „Baltas Niekas arba Draugystė Tyliai” kilo idėja spektaklį parodyti Užupyje, foto studijos erdvėje. Baltas Niekas, balta erdvė, baltas lapas – tai nauja pradžia naujai teatro iniciatyvai. Naujosios erdvės veiklą pradedame vasario 23 dieną, šeštadienį, su spektakliu „ Trumpos istorijos apie..”, tad čiupkite savo 4-8 metų mažulius ir lauksiu svečiuose su saldėsiais bei arbata“, – kviečia „Knygos teatro“ vadovė.

„Knygos teatro“ vadovė Redita Dominatytė
„Knygos teatro“ vadovė Redita Dominatytė
Organizatorių archyvas

Spektaklis vaikams, kurie ne tik mato, bet ir jaučia

Vaikiškas spektaklis „Trumpos istorijos apie…“ pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus sukurtas bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų biblioteka. Spektaklis ypatingas tuo, kad veiksmui iliustruoti pasitelkiamas pasakojamasis-skaitovinis teatro žanras. Spektakliu siekiama sužadinti žiūrovo vaizduotę ir perkelti jį į kitą – juslinio pasaulio dimensiją.  

Vaikiškomis istorijomis sužadinamų pojūčių spektrą teatras kviečia ne tik pažinti liečiant, bet pasitelkti klausos, bei uoslės receptorius. Pasitelkus inovatyvų pasakojimo būdą, vaidinimuose vaikams parodoma mandagaus elgesio reikšmė, supažindinama su buities daiktais (spektaklis „Arbatos klubas“). Istorijoje „Ąsotis“, vaikams suprantama kalba atskleidžiamas grožio trumpalaikiškumas, jaunieji žiūrovai supažindinami su skirtingais augalais ir jų fizinėmis savybėmis. „Iliustruojant istorijas „Ąsotis“ ir „Arbatos klubas“ papildomai pasitelkiame kvapus, o „Muzikantams“ – garsus, muzikinį atlikimą. „Knygos teatre“ yra derinamas skaitovinis teatras su kompoziciniais elementais, bet teatro stiprybe išlieka lietuvių literatūros perkėlimas į sceną. Daiktais ir detalėmis yra atkuriama jutiminė aplinka, kuri atgyja žiūrovo vaizduotėje įvairiais pojūčiais. Spektakliu „Trumpos istorijos apie…“ kreipiamės į nuoširdžią, jautrią ir itin atvirą naujiems potyriams vaikišką vaizduotę“, – sako „Knygos teatro“ vadovė ir spektaklio režisierė aktorė Redita Dominaitytė.

Spektaklis „Trumpos istorijos apie...“
Spektaklis „Trumpos istorijos apie…“
Organizatorių archyvas

Trumpas Kęstučio Kasparavičiaus istorijas perteiks kūrybinė spektaklio trupė: teatro aktoriai Aura Garmutė, Artūras Dubaka ir Laura Misiukevičiūtė. Režisierė – Redita Dominaitytė. Kostiumų dailininkė- Greta Subatavičiūtė, Kompozitorius- Modestas Kapustinskas ir Laura Misiukevičiūtė, Molio dizainerė- Augustė Maziukaitė. Spektaklis, kurio trukmė yra 40 minučių, sukurtas bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų biblioteka ir yra remiamas Lietuvos Kultūros tarybos. Daugiau informacijos rasite ČIA.

Spektaklio afiša
Spektaklio afiša
Organizatorių archyvas

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI