JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Penktąkart mama tapusi Donata Rinkevičienė: dabar turiu daugiau kantrybės

Penktąkart mama tapusi Donata Rinkevičienė: dabar turiu daugiau kantrybės

Rugsėjo mėnesio TAVO VAIKO žurnalas jau pakeliui pas savo skaitytojus. Jūsų dėmesiui – išsamus naujojo žurnalo anonsas, kuriame sužinosite, kokių naudingų publikacijų ir įdomių interviu rasite nr.9.

Šio numerio išskirtinė viešnia – penktąkart mama tapusi Donata Rinkevičienė. Gegužės pabaigoje Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjo, meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Gintaro Rinkevičiaus bei jo žmonos aktorės Donatos šeimą papildė dar vienas narys – sūnus Linas. Tai ketvirtas bendras poros vaikas. Abu jie iš pirmų santuokų turi jau suaugusių atžalų, augina tris paauglius vaikus. Garsios moters pasiteiravome, kokia ta motinystė dabar, brandesniame amžiuje. Gavome atsakymą, kad dabar ji yra geriausias ne tik savęs pačios, bet ir Donatos, kaip mamos, variantas.

Kokia Jūs buvote susilaukusi pirmagimio ir kokia esate dabar? Kaip stipriai Jus keitė motinystė, kuo konkrečiai kiekvienas vaikas? O gal su visais vaikais, jiems gimus, išgyvenote lygiai tą patį? 

Aišku, kad mano patirtis skiriasi. Dabar turiu daug daugiau kantrybės, visai nepaisau nuovargio. Tačiau ir baimių šįkart – su kaupu. Nežinau kodėl, bet abu su vyru kažkokie bailiai pasidarėme. Jaunesni taip nesigąsdinome ir žymiai ramiau vaikus auginome. Vyresnių vaikų atėjimai į pasaulį mums buvo savaime suprantamas dalykas. Norėjome didelės šeimos ir viskas klostėsi pagal planą. O šis kūdikis mums – lyg ypatinga dovana iš dangaus, mūsų tvirto ryšio su Gintaru vainikavimas. Galbūt dėl to, o gal ir dėl ilgo laiko tarpo po paskutinio nėštumo jautėmės viską primiršę ir nepasitikintys savimi dėl mažylio priežiūros. Ir, nors įgūdžiai sugrįžo, baimės ir nerimas niekur nedingo. Tačiau vis tiek manau, kad dabar, gimus Linui, esu geriausias ne tik savęs pačios variantas, bet ir geriausias Donatos, kaip mamos, variantas.

Kas sugalvojo mažyliui vardą?

Visų vaikų vardus sugalvojo Gintaras. Nors ne, Marius buvo mano pasiūlytas vardas, ir tai turbūt vienintelis kartas, kai abu iš karto sutikome su juo be jokių kitų variantų. Linukui vardas buvo išrinktas įpusėjus nėštumui. Vaikai ilgai ginčijosi ir derėjosi, juk kiekvienas turėjo savo viziją dėl broliuko vardo. Tačiau mūsų tėtis moka puikiai įtikinti, ir su jo argumentais sunku nesutikti. Palengva visi nusileidome, ir aš taip džiaugiuosi dabar, kad mažiukas yra Linas. Jam šis vardas labai tinka. Beje, kaip nustebau sužinojusi, kad Linas šiais laikais yra ypač retas vardas (šypsosi).

Visą žurnalistės Aistės Veismanaitės interviu su Donata skaitykite naujame, rugsėjo mėnesio, TAVO VAIKO žurnale.

2019 metų rugsėjo mėn. (nr.9) TAVO VAIKO žurnalas
2019 metų rugsėjo mėn. (nr.9) TAVO VAIKO žurnalas
TAVO VAIKAS

Tai, kad gimus naujagimiui tėčiai dabar išeina mėnesio trukmės tėvystės atostogų, nestebina nieko.Atvirkščiai, stebina tada, jeigu neišeina. O vyrų, kurie išeina vaiko priežiūros atostogų ir vienus arba dvejus metus augina savo vaikus, nėra labai daug. Kai ėmėmės šios temos, perkratėme savo atmintį ir redakcijos paštą – nieko neradome. Laimė, tada susipažinome su vilniečiais Justina ir Žilvinu, kurie augina 13 mėnesių dvynius Lauryną bei Dovydą, – jie mielai mums atvėrė savo jaukių namų duris. Kokia buvo bendradarbių reakcija į vyro apsisprendimą metams išeiti auginti vaikų, kokių naujų savybių jis įgijo būdamas tik tėčiu, skaitykite straipsnyje „Žilvino tėvystės jausmas“.

TAVO VAIKAS

Kartą vienas daugiavaikis tėtis pasiguodė: „Žmonija išrado tiek neįsivaizduojamų dalykų – skrendame į kosmosą, persodiname organus, o kaip susidoroti su kūdikių pilvo diegliais, taip ir neišmokome…“ Ar pilvo diegliai iš tiesų toks naujagimių ir kūdikių neįveikiamas baubas? Kineziterapeutė, osteopatė Miglė Bliuvienė sako, kad tikrieji pilvo diegliai yra neretai supainiojami: „Tai pastebėjau per savo netrumpą praktiką, dirbdama su kūdikiais. Kai vaikelis verkia, mums reikia greito atsakymo – kodėl. Ir visada turime pasiruošę patogius šablonus: jeigu naujagimis verkia, vadinasi, jam pilvo diegliai, tad bandome lankstyti kojas ir laukiame, kol praeis“. Straipsnį „Be pilvuko dieglių? Misija įmanoma!“ rasite naujame TAVO VAIKO žurnale.

TAVO VAIKAS

„Su vyru susituokę esame jau 5 m. Iki santuokos draugavome dar porą. Auginame du vaikus – ketverių dukrytę ir pusantrų sūnų. Vyras – rūpestingas ir mylintis tėvas, darbštus namų ūkyje, eina atsakingas pareigas darbe. Viskas būtų kaip ir gerai, bet… jis labai valdingas. Kol draugavome, tai lyg ir netrukdė. Priešingai, džiaugiausi, kad maniškis – yriškas, kad už jo – kaip už mūro sienos. Susituokus ir gimus vaikams viskas pradėjo keistis į blogąją pusę“. Mūsų redakcija, gavusi štai tokį klausimą, paprašė jį pakomentuoti klinikinę psichologę psichoterapeutę Mariją Vaštakę. Kokios moterys renkasi valdingus vyrus? Ar tikrai tarp valdingumo ir psichologinio ar fizinio smurto yra itin plona riba? Į šiuos ir kitus klausimus atsako straipsnis „Gyvenimas… po padu“.

TAVO VAIKAS

Norite gero ryšio su vaiku? Kad visada galėtumėte susikalbėti, būti išgirstas ir suprastas bet kokio amžiaus mažylio? Yra geras ir patikimas būdas – reguliariai skirkite vaikui individualaus dėmesio. Kaip tai padaryti? Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė sako: „Nesvarbu, kiek jūsų šeimoje auga vaikų, kiekvienas turėtų gauti savo tėvų individualaus, planuoto laiko. Ir mamos, ir tėčio. Šis būdas tinkamiausias darželinio amžiaus vaikams, tačiau gerai jį taikyti ir pradinukams, ir paaugliams, tik jau skirsis jūsų veikla. Tai padeda kurti artimesnį, patikimesnį, saugesnį ryšį, nes mažylis gauna žinią, kad tėvams, nors jie ir yra labai užsiėmę, yra svarbus ir visada bus išgirstas“. Straipsnį „Tik mudviejų laikas“ rekomenduojame perskaityti visiems tėvams.

TAVO VAIKAS

Naujajame TAVO VAIKO numeryje ypatingą dėmesį skiriame vaiko adaptacijai prie darželio. Edukologė Vilma Grigoraitienė pasakoja savo gerąją patirtį, kuri išbandyta ir veikia jos darželiuose: „Paprašome, kad vaiką pratinti prie darželio atvestų tas, kuris mažiau prisirišęs, t. y. tas, kuris mažiau laiko praleidžia su mažyliu. Ne visada pavyksta, kad, tarkime, tėtis, o ne mama, kuri labai prisirišusi prie vaiko, pradėtų pratinti prie darželio. Tėvams mes sakome: „Jeigu jau pasitikite mumis, kad pasirinkote mūsų darželį, tuomet tikėkite visu šimtu procentų“. Straipsnis „Pirmoji pažintis su darželiu“ padės tėvams išlikti ramesniais šiame nelengvame etape.

TAVO VAIKAS

Kitos rugsėjo mėn. TAVO VAIKO žurnalo temos:

Lengvas nėštumas

Vandens malonumai laukiantis: ką reikėtų žinoti?

Redakcijos kūdikis. 10 mėnuo: daug juoko, judėjimo ir naujų garsų

Ko tikėtis pirmąjį gyvenimo mėnesį

Žindymas. Vedu vaiką į darželį ir toliau jį sėkmingai žindau

Interviu su veiklia šešių vaikų mama Ieva

Dr. Austėja Landsbergienė: ar tėvai gali būti draugai savo vaikams?

Psichologė Jūratė Bortkevičienė: 4 mamų tipai

Psichologas psichoterapeutas Timas Petraitis: kaip ilsėtis būnant su vaiku

Edukologė: ar pietų miegas tikrai yra būtinybė vaikui?

Lepinu ar myliu: psichoterapeutė atskleidžia, kur yra skirtumas

Jurga Švedienė – apie vytulavimo tradiciją

Lėkštėje – ruduo: gardūs receptai šeimai

Gydytojas doc. dr. K. Saniukas: kodėl vaikams skauda kojas

Taisome vaikui dantis su sedacija arba bendrine nejautra: odontologės komentaras

Apie ką byloja vaiko šlapimas?

Kviečiame skaityti ir prenumeruoti (ČIA)!