JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Parodoje „Vaikų šalis“ – dėmesys ekologijai ir santykiams

Parodoje „Vaikų šalis“ – dėmesys ekologijai ir santykiams

Lapkričio 22-24 dienomis Vilniuje, parodų centre „Litexpo“, vyksiančioje parodoje „Vaikų šalis“ bus įrengta edukacijų erdvė „Santykiai”, kurioje bus gvildenami patys įvairiausi santykiai: su pinigais, gamta, plastiko maišeliais ir kamšteliais, aplinka ir Žeme.

„Vaikų šalis” šiemet švenčia savo 25-ąsias gyvavimo metines. Ši paroda jau seniai ne vien vežimėliais ir batukais prekiaujanti mugė. Per dvidešimt penkerius savo gyvavimo metus ji tapo milžinišku socialiniu reiškiniu, kuriame apstu informacijos ir idėjų, kokybiškų renginių, paskaitų tėvams pačiomis įvairiausiomis temomis.

Aš pati su įvairiomis iniciatyvomis šioje parodoje dalyvauju daugiau nei dešimtmetį, nuo 2007 metų. Tais pirmaisiais metais dalinau skrajutes su kvietimu praleisti nėščią moterį be eilės, įrengti tėvams su vaikais atskiras kasas, o šeimoms – specialiai žymėti platesnes vietas automobiliams arčiau prekybos centrų durų. Tada tai buvo taip keista, kad daug kas šaipėsi, o dabar štai – mūsų realybė: ir kasos yra, ir automobilių statymo vietas turime“, – sako edukacijų erdvės kūrėjų „VšĮ Draugiški šeimai” vadovė Birutė Jakučionytė.

Pasak jos, labai svarbu tai, kad šių metų parodoje bus gvildenama santykių tema.

„Santykių su savo finansais, su aplinka, gamta, rūšiavimu, atliekomis – tai, kas man asmeniškai yra labai svarbu. Iš „Litexpo“ visada sulaukiu labai didelio palaikymo ir kitiems mūsų įstaigos organizuojamiems projektams: ąžuolų sodinimui, plastikinių butelių rinkimo konkursui „Kamštelių vajus”. Šiemet šio konkurso finalinis renginys vyks taip pat parodoje „Vaikų šalis“. Jos metu pristatysime ir meninių darbų iš kamštelių parodą, ir teiksime apdovanojimus daugiausia kamštelių surinkusioms komandoms. Konkurse dalyvauja daugiau nei šimtas Lietuvos darželių ir mokyklų, todėl kur gi dar mums būti, jeigu ne parodoje „Vaikų šalis?“ – sakė B. Jakučionytė.

Lapkričio 22-24 dienomis „Litexpo“ vyksiančioje parodoje VšĮ „Draugiški šeimai” pristatys tvaraus vartojimo principais sukurtą stovyklavietę vaikams „Gervių lizdas” ir ten esančias edukacines veiklas: vasaros stovyklas, rankdarbių dirbtuves, ąžuolų auginimą iš gilės, plastiko kamštelių perdirbimą. Parodos dalyviai galės pamatyti, kaip iš plastikinių butelių kamštelių pasigaminti žaisliukus eglutei, veiks konkurso „Kamštelių vajus’2019” meninių darbų iš plastikinių butelių kamštelių respublikinė paroda, o lapkričio 22 dieną, penktadienį, vyks respublikinio konkurso „Kamštelių vajus‘2019” nugalėtojų apdovanojimai.

Edukacijų erdvėje „Santykiai“ įsikursiantis socialinis projektas „Finansų anatomija” vaikus mokys santykių su savo finansais. Mažieji žais žaidimus „Suplanuok ir paskirstyk”, susipažins su būtinosiomis išlaidomis, mokesčiais už vandenį, elektrą, dujas. Dirbtuvių dalyviams pinigus atstos spalvoti plastikiniai kamšteliai, taupykles – stiklainiukai, o čia pat gautus „pinigus” bus galima susidėti į vietoje pasigamintą piniginę iš naudotų plastiko maišelių.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI