JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
„Knygų savaitės“ metu vyks virtuali „Nieko rimto“ mugė: susitikimai su rašytojais

„Knygų savaitės“ metu vyks virtuali „Nieko rimto“ mugė: susitikimai su rašytojais, autografai ir rimtos staigmenos

Visiems, mylintiems literatūrą, vasaris – knygų mugės mėnuo. Nors šį mėnesį Vilniaus knygų mugė neįvyks, tačiau Lietuvos leidyklos nusiteikę vieningai. „Knygų savaitė“ – tai vasario 22–28 dienomis vyksianti virtuali knygų šventė, kuri įspūdį paliks ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems. 

„Nerkime į knygas – jose atsiveria pasaulis!“ – tokiu šūkiu skaitytojus prisijungti prie iniciatyvos „Knygų savaitė“ ragina leidėjai. Knygų vaikams ir paaugliams leidykla „Nieko rimto“ paskutinę vasario savaitę vaikų ir jaunimo literatūros gerbėjus pradžiugins virtualiais susitikimais su gerai žinomais rašytojais – Kęstučiu Kasparavičiumi, Selemonu Paltanavičiumi, Neringa Vaitkute ir Igne Zarambaite, kūrybinėmis dirbtuvėmis su dailininke Sigute Ach bei kvies pasikalbėti apie vaiko draugystę su knyga ir būdus ją puoselėti.

 

Virtuali, bet šventė

 

„Vasario paskutinę savaitę įvyksianti virtuali knygų šventė – naujovė ne tik skaitytojams, bet ir leidėjams. Šiemet apsikabinimus ir džiugius pašnekesius apie knygas patirsime visai kitaip. Visi susirinksime prie žydrųjų ekranų tam, kad pasklaidytume popierinius puslapius per atstumą. Jau vien dėl šios priežasties verta išbandyti! „Nieko rimto“ knygų mugės metu skaitytojai galės ne tik virtualiai susipažinti su mėgstamiausių knygų rašytojais, užduoti jiems klausimus, bet ir įsigyti knygų su autografais specialiomis mugės kainomis, visai kaip įprasta. Be to, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos skaitytojai turės galimybę užsakytas knygas gauti dar tą pačią dieną. Argi ne šventė?“ – sako leidyklos „Nieko rimto“ vadovas Arvydas Vereckis.

 

Arvydas Vereckis
Arvydas Vereckis
Pranešimas spaudai

Pasak jo, šiuo įtemptu laikotarpiu privalome puoselėti tarpusavio ryšį, nors ir virtualiai. „Pokalbis su rašytoju, kurio kūryba vaikas žavisi, yra puikus būdas trumpam atitraukti dėmesį nuo pamokų, būrelių, naršymo socialiniuose tinkluose ir prisiminti knygas, kuriose atsiveria pasaulis. Ko gero, tai vienintelė proga, kai į susitikimą su rašytoju galėsite atvykti avėdami šlepetes ar mūvėdami chalatą. Visgi raginu pasipuošti – nors ir virtuali, bet tai knygų šventė!“

 

Nuo pirmadienio iki sekmadienio

 

Virtualios „Nieko rimto“ mugės renginių maratonas prasidės pirmadienį, vasario 22-ąją, 18.30 val. pokalbiu „Vaiko ir knygos draugystė – kaip ją užmegzti ir puoselėti?“, kuriame dalyvaus dailininkė Sigutė Ach, ankstyvojo ugdymo psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė, vaikų literatūros apžvalgininkė Agnė Skučaitė-Leonavičienė ir jos skaitantis sūnus Mykolas. Šis renginys skirtas tėvams, pedagogams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra, jų auklėjimu ir psichologija. Pokalbio metu bus siekiama aptarti būdus, galinčius padėti net ir nenoriai skaitančiam vaikui užmegzti ilgalaikę draugystę su knyga.

 

Knygų savaitės plakatas
Knygų savaitės plakatas
Pranešimas spaudai

Antradienį, vasario 23-iąją, 18.30 val. skaitytojai turės galimybę virtualiai susitikti su rašytoja Neringa Vaitkute ir pasikalbėti apie ką tik pasirodžiusią naujausią ir nepaprastai vaizdingą autorės knygą „Jeronimas Dryžius ir įsivaizduojamų draugų departamentas“, Agatos, Aringo bei jų mažosios sesutės Smiltės nuotykius Mažosiose Klampynėse, laumes, aitvarus, kosminius pūkučius, ilganosius kuitikus ir kitas įdomybes.

 

Knygų savaitės plakatas
Knygų savaitės plakatas
Pranešimas spaudai

Trečiadienį, vasario 24-ąją, 18.30 val. vyks virtualus susitikimas su vaikų rašytoju, gamtininku ir aplinkosaugininku Selemonu Paltanavičiumi, kurio metu skaitytojai turės progą pasikalbėti apie spalvas gamtoje bei knygų puslapiuose ir naujausią rašytojo literatūrinę pasaką mažiesiems „Kas nudažo pasaulį“.

 

Knygų savaitės plakatas
Knygų savaitės plakatas
Pranešimas spaudai

Penktadienį, vasario 26-ąją, 18.30 val. skaitytojai virtualiai kalbėsis apie vaikų ir paauglių literatūrą su rašytoja Igne Zarambaite, kurios knyga „Juodavandeniai“ pretenduoja tapti Metų knyga paaugliams.

 

Knygų savaitės plakatas
Knygų savaitės plakatas
Pranešimas spaudai

Šeštadienį, vasario 27-ąją, 11.00 val. vyks virtualus susitikimas su rašytoju ir dailininku Kęstučiu Kasparavičiumi, kurio metu vaikų literatūros mylėtojai galės sužinoti šį tą naujo apie autoriaus sukurtus personažus, trumpas istorijas ir tai, ką K. Kasparavičius dar tik planuoja sukurti.

 

Knygų savaitės plakatas
Knygų savaitės plakatas
Pranešimas spaudai

Kūrybinės dirbtuvės visai šeimai su dailininke Sigute Ach „Pieškime drauge purų ir švelnų zuikį“ vyks vasario 28-ąją, sekmadienį, 11.00 val. Dailininkė kviečia prisijungti ir išmokti nupiešti purų, švelnų ir nerūpestingą zuikį.

 

Knygų savaitės plakatas
Knygų savaitės plakatas
Pranešimas spaudai

Išsamią informaciją apie renginius ir registracijos formas rasite leidyklos „Nieko rimto“ „Facebook“ paskyroje. Į visus virtualius renginius būtina išankstinė registracija. Nerkime į knygas – jose atsiveria pasaulis!

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI