JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Filmas „Mūsų namai“: tėvų skyrybos vaikų akimis

Filmas „Mūsų namai“: tėvų skyrybos vaikų akimis

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga birželio 3 d. „Skalvijos“ kino centre 18 val. vyks šveicarų režisierės Jacqueline Zünd dokumentinio filmo „Mūsų namai“ premjera ir pokalbis su vaikų ir paauglių psichologe Vaiva Gradauskiene.

Asmeninės istorijos įkvėptas režisierės Jacqueline Zünd dokumentinis filmas „Mūsų namai“ paliečia labai svarbią ir jautrią – tėvų skyrybų – temą. Pagal statistiką Lietuvoje skiriasi kas antra šeima, o skyrybų scenarijai būna labai įvairūs – nuo taikių ir draugiškų susitarimų iki ilgų ir alinančių tarpusavio tėvų kovų. Pasak vaikų ir paauglių psichologės Vaivos Gradauskienės, šiuo laikotarpiu vaikas patiria stiprų sukrėtimą, kuomet viskas, kuo jis gyveno, tarsi „subyra į šipulius“. Po skyrybų dauguma jų metus ar dvejus išgyvena emocinių audrų laikotarpį. Šiame etape labai svarbus aplinkinių palaikymas, vaiko, paauglio emocinių poreikių supratimas.

Filmo pagrindiniai veikėjai – tėvų skyrybas patyrę vaikai ir jaunuoliai, dalindamiesi savo istorijomis atskleidžia, kokie kyla jausmai, mintys, išgyvenimai ir kaip šie patyrimai paveikia jų kasdienybę, o su panašiais išgyvenimais susiduriančiam jaunuoliui siunčia žinutę: „Tu nesi toks vienas.“ Atvirai ir nuoširdžiai papasakotos trijų šeimų istorijos leidžia susimąstyti apie skirtingus santykius šeimoje, tarpusavio bendravimą, skyrybų pasekmes. Kartu tai istorija apie vaikus, kurie ir sudėtingiausiose situacijose, sugeba likti vaikais – drąsiais, išmintingais, linksmais.

Filmas „Mūsų namai“ nėra teigiamų emocijų rinkinys su laiminga pabaiga. Priešingai, jis siekia paskatinti mažus ir didelius žiūrovus pažinti ir pripažinti sudėtingus jausmus: baimę, liūdesį, vienatvę, širdgėlą, kaltę ir kt. Juk šiuolaikiniame pasaulyje nuo jų dažnai bėga ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Neišgyventi jausmai tuomet virsta nuosėdomis ir gilina psichologines problemas. Filmo herojai drąsina žiūrovus savo atvirumu ir liudija, kad visi jausmai yra universalūs ir labai žmogiški. Svarbu, kad būtų su kuo jais pasidalinti, juos išgyventi ir pamažu įsileisti į gyvenimą vis daugiau šviesos.

Dokumentinis pasakojimas skirtas itin plačiai auditorijai – tiek jaunuoliams, tėvams, išgyvenantiems skyrybas, tiek artimiesiems, draugams, pedagogams, esantiems šalia ir galintiems padėti.

Filmo premjera „Skalvijos“ kino centre birželio 3 d. 18 val. Po peržiūros vyks pokalbis su vaikų ir paauglių psichologe Vaiva Gradauskiene. Jo metu kviesime kalbėti apie vaikus lydinčius išgyvenimus tėvų skyrybų metu, ženklus, padedančius aplinkiniams atpažinti, kad vaikui reikia pagalbos, bus aptariami būdai, padedantys lengviau išgyventi šį etapą.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI