JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę daugiausiai gimusiųjų – liepos 11-ąją

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę daugiausiai gimusiųjų – liepos 11-ąją

Šis sekmadienis buvo ypatingas beveik 4 tūkstančiams atkurtos nepriklausomos Lietuvos gyventojų, kurie šią dieną švenčia savo gimtadienius. Būtent liepos 11-oji yra ta diena, kai per daugiau kaip tris atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metus gimė daugiausiai vaikų, rodo Registrų centro duomenų analitikų atlikta Gyventojų registro duomenų analizė.

Nuo 1990 metų Lietuvoje įregistruota daugiau kaip 1,2 mln. vaikų gimimų. O trys populiariausios gimtadienių datos būtent yra liepos mėnesį, nurodoma Registrų centro pranešime.

Iki šiol daugiausiai gimimų įregistruota liepos 11-ąją – artėjantį sekmadienį savo gimtadienius švęs net 3 634 asmenys. Nuo šios datos nedaug atsilieka ir šios savaitės ketvirtadienį buvusi liepos 8-oji, kai savo gimimo dienas minėjo 3 630 gyventojų. Gausiu jubiliatų skaičiumi pasižymės ir paskutinioji liepos savaitė – tuomet gimimo dienas švęs 3 620 gyventojų.

Šiomis dienomis gimusių berniukų ir mergaičių skaičius pasidalina beveik po lygiai.

Analizuojant populiariausius šiomis datomis gimusių vaikų vardus turbūt nieko nenustebins tai, kad mergaitėms dažniausiai suteikiamas būtent Liepos vardas. Tarp populiariausių mergaičių vardų taip pat yra Emilija, Goda, Amelija, Lėja ir Ema.

Populiariausią gimimo dieną gimę berniukai dažniausiai pavadinti Jokūbo, Dominyko, Jorio, Luko, Dovydo ar Igno vardais.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI