JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Žinia abiturientams: skiepai gali tapti galimybe grįžti ruoštis egzaminams į klases

Žinia abiturientams: skiepai gali tapti galimybe grįžti ruoštis egzaminams į klases

Daugelyje Lietuvos savivaldybių jau pradėjus skiepyti abiturientus, ketvirtadienį nuotoliniame susitikime su savivaldybių švietimo padalinių ir mokyklų vadovais švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kalbėjo apie skiepijimosi nuo COVID-19 svarbą.

„Norėtume kuo greičiau grąžinti į mokyklas visus vaikus, bet dabar didžiausias prioritetas – abiturientai. Šių jaunuolių laukia rimtas išbandymas – brandos egzaminai, nuo kurių rezultatų priklauso tolesnės jų galimybės ir pasirinkimai. Jiems svarbu kuo greičiau grįžti į kontaktinį ugdymą, kad mokytojai galėtų padėti kiek įmanoma daugiau, ypač tiems, kuriems ruoštis egzaminams sekasi sunkiau.

Todėl dar kartą raginu priminti abiturientams apie jiems sudarytą galimybę skiepytis. Juo daugiau ir greičiau pasiskiepys abiturientų ir mokytojų, tuo didesnė tikimybė, kad jie sugrįš į klases“, – susitikime į savivaldybių švietimo padalinių ir mokyklų vadovus kreipėsi ministrė.

Jai antrino Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė, raginusi savivaldybių atstovus, mokyklų vadovus ieškoti kuo įvairesnių komunikacijos kanalų, kad objektyvi informacija apie skiepijimo svarbą bei galimybę pasiektų visus abiturientus ir jų tėvus.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Vaikų ligų klinikos profesorius Vytautas Usonis sveikino sprendimą skiepyti abiturientus prioriteto tvarka, teigiama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime.

„Deja, jauni žmonės irgi serga COVID-19, ne visi perserga lengvai, būna labai sunkių komplikacijų, nežinome, kaip liga sveikatai atsilieps ateityje. Labai blogas sprendimas būtų leisti jiems tiesiog persirgti, tai savotiška rusiška ruletė“, – pažymi profesorius. Be to, abiturientų vakcinacija prisidėtų prie greitesnio visuomenės imuniteto sukūrimo.

Susitikime V. Usonis priminė, kad ir pasiskiepijus pirmąja vakcinos doze svarbu toliau laikytis saugumo reikalavimų. Kol dauguma visuomenės nėra pasiskiepiję, privalome saugotis ir saugoti vieni kitus: dezinfekuoti rankas, dėvėti kaukes, laikytis atstumo ir kt.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI