JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Vilnius apsisprendė ir toliau 5-11 klases mokyti nuotoliniu būdu

Vilnius apsisprendė ir toliau 5-11 klases mokyti nuotoliniu būdu, apie tai svarsto ir kiti didieji miestai

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad šalies didieji miestai dėl didelių COVID-19 testavimo apkrovų kol kas abejoja, ar sugrąžins 5-11 klasių mokinius į mokyklas. Ministrės teigimu, Vilnius jau priėmė sprendimą mokslo metus tęsti vaikus ugdant nuotoliniu būdu, kai kurias pamokas organizuojant atvirose erdvėse.

„Susitikime su visais merais penktadienį, kai mes susitikome su sveikatos apsaugos ministru, tai buvo mūsų finalinis pasikalbėjimas prieš priimant sprendimus, dauguma išsakė norą grįžti. Tos savivaldybės, kurios tuo metu labai aiškiai išsakė, jog jos negalėtų sugrąžinti 5-11 klasių į mišrų ugdymą, buvo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savivaldybės, tai yra didieji miestai“, – spaudos konferencijoje trečiadienį teigė J. Šiugždinienė.

Ministrė atkreipia dėmesį, kad tuo metu, kai su merais vyko konsultacija dėl mokinių sugrąžinimo į mokyklas, Vyriausybė dar tik ruošė sprendimą dėl greitųjų antigenų testų, kuris šiuo metu jau yra patvirtintas. J. Šiugždinienės teigimu, Vilniaus miestas jau pranešė apsisprendęs ir toliau vykdyti nuotolinį ugdymą.

„Šiandien žinome, kad Vilniaus miesto meras yra pasakęs, jog jie vis tik liks nuotolyje ir vykdys daugiau ugdymo lauko erdvėse. Šiandien vienas iš sprendimų ir buvo, kad yra leidžiama vykdyti ugdymą atvirose erdvėse nesitestuojant“, – sakė J. Šiugždinienė.

ELTA primena, kad Vyriausybė trečiadienį vykusiame posėdyje pritarė algoritmui, pagal kurį į mokyklas sugrįš 5-11 klasių mokiniai. Į mokyklas mokinius nuspręsta sugrąžinti srautais, privalomai taikant šachmatinį mišraus ugdymo būdą, kai klasių srautai kas savaitę skirstomi kontaktiniam ir nuotoliniam ugdymui. Galutinį sprendimą dėl mokinių sugrąžinimo į mokyklas galės priimti pačios savivaldybės.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI