Artėjant naujiems mokslo metams šeimos vėl susiduria su kasmetiniu ritualu – tenka peržiūrėti vaikų drabužių spintas, atrinkti, kas išaugta ir pasirūpinti nauja apranga. Nors brangūs firminiai drabužiai gali vilioti, tačiau jie nebūtinai bus geresni vaikui. Išsirinkti vaikiškus rūbus padės penki svarbiausi patarimai, kurie remiasi praktiškumo, patogumo ir ilgaamžiškumo principais.
Pirmenybė patogumui
Renkantis vaikų aprangą į mokyklą, darželį, būrelius ar laisvalaikiui, patogumas turėtų būti svarbiausias prioritetas. Vaikai didelę dienos dalį praleidžia mokykloje sėdėdami, žaisdami ir judėdami, todėl per daug aptempti, iš šiurkščių, bei „kandančių“ audinių pagaminti drabužiai gali blaškyti dėmesį ar būti nepatogūs.
Pirmenybę teikite drabužiams iš minkštų, orui laidžių audinių, pavyzdžiui, medvilnės, ir įsitikinkite, kad jie gerai priglunda – yra nei per daug aptempti, nei per laisvi. Be to, vaikų drabužių gamyboje turėtų būti naudojamos natūralios žaliavos ir atsisakoma kenksmingų medžiagų. Patogi apranga padės vaikams geriau susikaupti mokymuisi, atsipalaiduoti žaidžiant ir mėgautis atradimų bei žinių kupina diena.
Rinkitės ilgaamžiškumą
Nors kartais vaikai savo drabužiams būna labai reiklūs ir nori rengtis kaip pasakų ar filmų herojai, nereikėtų pamiršti, kad nuo išdaigų žaidimų aikštelėje iki kūrybinių nuotaikų dailės pamokoje – vaikų apranga labai greitai susidėvi. Tad ieškokite prekių ženklų, pasižyminčių tvirta konstrukcija ir patvariomis medžiagomis. Svarbiausia – stiprios siūlės, tvirti, neperšlampami audiniai ir lengvai valomos medžiagos. Tai ne tik padės sutaupyti, bet ir užtikrins, kad vaikų drabužiai atlaikys kasdienio gyvenimo nuotykius.
Vaikai greitai auga, tad tam, kad išvengtumėte nuolatinio drabužio keitimo, rekomenduojama rinktis drabužius, kurie „auga“ kartu su vaiku. Tai gali būti drabužiai su reguliuojamomis petnešomis, prailginamomis rankovėmis ar kelnėmis. Tokia apranga leidžia pritaikyti drabužius vaikui paaugus ir išvengti nuolatinio naujų drabužių pirkimo.
Papildomas dėmesys universaliems drabužiams
Renkantis vaikiškus drabužius taip pat svarbu universalumas. „Lidl“ ekspertai pataria pasirinkti keletą gerai pagamintų, universalių rūbų, kuriuos nesunkiai galima derinti tarpusavyje. Neutralios spalvos ir paprasti modeliai sutaupo daug vietos rūbų spintoje. Ši strategija taip pat palengvins ir jūsų rytus, kai vaikai galės iš spintos išsitraukti bet kokius drabužių derinius ir vis tiek atrodyti gražiai bei tvarkingai.
Be to, renkantis universalius drabužius, nereikės pirkti atskirų rūbų kiekvienai progai – vos iš kelių detalių bus galima sukurti daugybę skirtingų derinių, kurie tiks tiek kasdienai, tiek pasipuošti. Žinoma, mažesnis drabužių kiekis reiškia ir mažiau laiko skirto skalbimui bei jų priežiūrai.
Praktiškumas ir funkcionalumas
Praktiški drabužiai yra tokie, kurie tinka tiek namų aplinkoje, tiek lauke, yra lengvai valomi ir gali būti greitai uždedami ar nuimami. Be to, vaikai dažnai mėgsta rinkti įvairius daiktus – akmenukus, lapus, kaštonus – todėl drabužiai su didelėmis, lengvai prieinamomis kišenėmis leidžia vaikams nešiotis tai, kas jiems svarbu.
Renkantis rūbus vaikams svarbūs ir sluoksniai, kad būtų galima prisitaikyti prie įvairios oro temperatūros ir sušilus paprastai nusirengti, o orui atvėsus – vėl apsirengti.
Lietaus rūbai taip pat svarbi vaikų garderobo dalis, ypač rudens sezonu. Kokybiški drabužiai apsaugo vaikus nuo lietaus, vėjo, suteikia komfortą ir leidžia mėgautis lauko pramogomis net nepalankiomis oro sąlygomis. Jie ne tik užtikrina apsaugą nuo vandens. Be to, šiuolaikiniai lietaus drabužiai yra funkcionalūs, lengvi, lengvai prižiūrimi ir patogūs.
Žinoma, nereikėtų pamiršti ir batų. Vaikų avalynė turi būti parinkta pagal sezoną. Šiltuoju metu svarbu, kad batai būtų lengvi ir tinkami aktyviems žaidimams lauke. Rudens sezonu reikėtų rinktis vandeniui atsparią avalynę, kuri apsaugotų nuo drėgmės.
Skatinkite saviraišką
Vienas paprasčiausių būdų skatinti vaikų saviraišką – suteikti jiems laisvę rinktis, ką jie nori vilkėti. Per drabužius vaikai gali išreikšti savo asmenybę, o tai skatina jų kūrybiškumą ir sustiprina pasitikėjimą savimi. Žinoma, svarbu suderinti saviraišką su mokyklos aprangos taisyklėmis ir praktiškumu, tačiau užuot išlaidavę brangiems, madingiems drabužiams, skatinkite vaikus rinktis kokybišką, jų stilių atspindinčią aprangą.