53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
vasarą gimęs kūdikis
kaip rengti vaiką vasarą

Fotografas: nuo gimimo iki 2 savaičių nufotografuoti naujagimiai atrodo ypatingai FOTO

Akys užmerktos, lūpos sučiauptos, o rankytės sunertos viena ant kitos – toks naujagimio kūdikio vaizdas suvirpina net kiečiausias širdis. Pasaulyje labai populiari naujagimių fotografavimo tradicija Lietuvoje dar tik skinasi kelią. Jai trukdo kai kurių tėvų prietarai.

Naujagimių fotografavimas pirmomis gyvenimo dienomis

Iš gimdymo namų grįžę tėvai neretai būna lyg „kosmose”, ypač, jei tai pirmasis vaikas. Nauji potyriai, norėjimas suprasti mažylio poreikius – pirmosios dienos ir savaitės ima ir praskrieja nejučia. Šešių mėnesių Nojų auginant Lina, paklausta apie naujagimio fotosesiją, ima juoktis: „Ką jūs, apie tai net nepagalvojau… Turėjau tiek rūpesčių pirmomis dienomis, trūko kai kurių daiktų vaikučiui, reikėjo nusipirkti, kad pagalvoti apie kažką kitką nebuvo laiko”.

Fotografai Raimonda ir Deividas Kvederiai iš KidsPhotography sako, kad naujagimių fotografavimas yra ypatinga fotografijos rūšis. Nuo gimimo iki maždaug dviejų savaičių nufotografuoti mažyliai atrodo ypatingai, ir įamžintos akimirkos – itin jautrios.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ką apie vaiką pasako jo Zodiako ženklas? Dvyniai

Paaiškėjo, kada ir kur bus krikštijamas karališkasis kūdikis

„Naujagimių fotosesijos yra ypatinga fotografavimo rūšis, reikalaujanti daug kantrybės, įgūdžių ir meilės. Vos gimę mažyliai yra nepakartojamai žavūs, ir tas laikas toks trapus, jog tik maždaug dvi prmosios vaikučio savaitės tinkamos šiai fotosesijai. Kadangi dar visai neseniai mažieji modeliai gyeno mažame mamos namelyje, jie būna ypač lankstūs, daug miega, o tie maži pirščiukai, dailiai sudėtos lupytės turbūt nepaliktų abejingų”.

Geriausia fotosesiją planuotis iš anksto, o ne sugalvoti spontaniškai

Neretai naujagimiai fotografuojami nuogučiai, tik su kepurėlėmis ar kitais „kūdikiškais” aksesuarais – pintu lopšiu, vilnos patiesalu ir panašiai. Tačiau fotografai sako, kad ši fotografijos sritis Lietuvoje nėra tokia labai populiari, kaip pasaulyje. Įtakos tam turi prietarai, draudžiantys rodyti, o tuo labiau fotografuoti naujagimį.

“Lietuvoje vis dar tenka susidurti su prietarais. Pasitaiko ir taip, jog vienas iš tėvų griežtai pasisako prieš. Bet visa tai tik laiko klausimas, kiek tenka bendrauti su klientais, jų požiūris keičiasi, o klientai sūpuojantys antrąją atžalą, išvis į viską žiūri daug paprasčiau” – mūsų portalui sakė Raimonda. Pasak jos, tokios fotosesijos turėtų būti planuojamos iš anksto, geriausia, dar iki vaikeliui gimstant. Todėl, kad pirmomis dienomis po gimdymo iš tiesų tėvams pakanka rūpesčių, ir mintis apie naujagimio fotografavimą gali ir nešauti.

Tinkamiausia pirmoji naujagimio savaitė

Kaip rodo fotografų patirtis, mintis apie fotosesiją tėvus dažniausiai aplanko tada, kai jam sueina mėnuo ir daugiau. Tuo tarpu naujagimių fotosesijai tinkamiausia pirma vaikučio gyvenimo savaitė.

„Rekomenduojamas laikas pirmai fotosesijai – 5-12 naujagimio gyvenimo dienos. Kitą fotosesiją tikslinga daryti tuomet, kai vaikas tvirtai laiko galvytę, t. y., apie 3-4 mėnesį. Taip pat labai tinkamas laikas yra 5-8 mėnesiai, kai vaikas pradeda sėdėti. Tokio amžiaus vaikus dar lengva sudominti ir ilgiau išlaikyti vienoje vietoje. Na, ir žinoma, kaip be pirmųjų žingsnių fotosesijos, kuomet vaikeliui apie 12 mėn.”, – pataria fotografai.

Užtrunka iki kelių valandų

Kad nesukeltų bereikalingo streso, geriausia, kai naujagimių fotosesijos vyksta šeimos namuose, žinoma, šiltuose, nes vaikučiui tenka nusirengti. Jos paprastai trunka apie 1,5 – 2 val. Kaip sako Raimonda, nors ir ką tik gimę mažyliai, kiekvienas iš jų turi savo charakterį ir temperamentą: „Kiekvienas kūdikėlis labai skirtingas: kai kurie kuo puikiausiai pozuoja, nekreipdami dėmesio į pakėlimus, palietimus, bet pasitaiko ir tikrų jautruolių, kurie iš miego budinasi vos paliesti”. Vyresnių mažylių fotosesija trunka apie valandą, nes maždaug tiek pavyksta išlaikyti jų susidomėjimą, vėliau vaikas pavargsta ir pradeda niurzgėti.

Kokių klaidų išvengti fotografuojant patiems

Šiandien daug šeimų pačios turi skaitmeninius fotoaparatus arba telefonus, kuriais įamžina kūdikių pirmąsias akimirkas. Keletas fotografų patarimų, kaip išvengti dažniausių buitinio fotografavimo klaidų:

– Fotografuojant labai svarbu šviesa, kurios namie dažnai trūksta, todėl fotografuokite vaikus priešais langą, įleiskite į namus kuo daugiau natūralios šviesos ir kaip mat pamatysite geresnius rezultatus.

– Jokiu būdu nefotografuokite su blykste, jeigu namie per tamsu. Tada geriau fotografuokitės atvirame ore.

– Nepamirškite įamžinti svarbių vaiko gyvenimo akimirkų – pirmąjį šypsnį, pirmuosius žingsnius ir pan.

Mano išsaugoti straipsniai