JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kodėl antrą parą po gimdymo kūdikis labai pasikeičia?

Kodėl antrą parą po gimdymo kūdikis labai pasikeičia?

Kodėl antrą parą po gimdymo kūdikis labai pasikeičia – buvęs ramus staiga tampa irzlus, prašo daugiau valgyti?

Pirmą parą po gimimo naujagimis išsimiega, pailsi, o antrą arba trečią parą tarsi įsisega į krūtį ir jos nepaleidžia. Tai svarbus momentas tolesnio žindymo sėkmei – gana dažnai mamos neištveria šio pirmo išbandymo, nes ir pačios dar yra pavargusios po gimdymo, ir kūdikis irzlesnis, dirglesnis, kybo ant krūties, vos tik atitrauktas, rėkia.

“Metas išties nelengvas, tačiau jei svoris labai nekrinta, neryškėja gelta, mes, medikai, raginame mamas tiesiog išbūti, ištverti šį sunkų laiką, nes vyksta labai svarbus procesas – paleidžiamas pieno fabrikėlis. Svarbu žindyti pagal poreikį, leisti naujagimiui ant krūties „kabėti“ tiek, kiek nori, svarbu, kad „kabėtų“ taisyklingai ir „nenugraužtų“ spenelių. Kaip tik per antrą parą dažniausiai ir „išlenda“ spenelių bėdos, kurių priežastis – ir mamų nepasirengimas žindyti, ir medikų priežiūros stoka”, – “Tavo vaikui” yra sakiusi naujagimių gydytoja dr. Eglė Markūnienė.

Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau – tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!

Kazimieras Vitkauskas, knygos „Kūdikio žindymas. Nepakeičiamas kaip motinos meilė“ autorius, teigia, kad pieno gamyba motinos krūtyse vyksta pagal „paklausos ir pasiūlos dėsnį“. Vaikas pieną „užsisako“ žįsdamas krūtį. Todėl kūdikį geriausia žindyti taip dažnai ir tiek ilgai, kiek jis nori, t. y. pagal poreikį. 

Kitas žinotinas dalykas – tinkamas žindymo „mechanizmas“. Kūdikis turi gerai priglusti prie krūties ir gana plačiai apžioti ne tik spenelį, bet ir aplinkinį tamsesnį laukelį. To reikia, kad mažiukas gerai pasisotintų ir mamos spenelis nenukentėtų, kaip dažniausiai atsitinka, jei spenelis siurbiamas ir maigomas tarp dantenų. Puiku, jeigu žindymo mokslu domisi ir kursus kartu su laukiamo vaikelio mama lanko ir tėvelis – namie turėsite ir išmanantį „trenerį“.