53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
vasarą gimęs kūdikis
kaip rengti vaiką vasarą

Vasarą gimęs vaikas. Ką reikia žinoti?

Vasarą gimęs vaikas atneša ne tik džiaugsmą, bet ir tam tikrus iššūkius bei specialų pasiruošimą. Kad šis laikas būtų kuo malonesnis tiek kūdikiui, tiek tėvams, svarbu atkreipti dėmesį į kelis svarbius aspektus.

1. Temperatūros kontrolė

Karštis ir kūdikių jautrumas

Naujagimiai yra ypač jautrūs temperatūros pokyčiams. Karštomis vasaros dienomis būtina užtikrinti, kad kūdikis nebūtų perkaitęs. Stebėkite, kad kambario temperatūra būtų tarp 20-22°C. Naudokite ventiliatorius ar oro kondicionierius, tačiau tiesioginiai oro srautai neturėtų būti nukreipti į kūdikį.

Tinkami drabužiai

Rinkitės lengvus, kvėpuojančius ir natūralių audinių drabužius, tokius kaip medvilnė. Naujagimiai gali dėvėti vieną sluoksnį daugiau nei suaugusieji, tačiau vasarą per daug sluoksnių gali sukelti perkaitimą. Būkite atsargūs dėl saulės, kad išvengtumėte kūdikio odos nudegimo.

2. Hidratacija

Maitinimas

Vasarą kūdikiai gali dažniau jausti troškulį. Jei maitinate krūtimi, pasiūlykite kūdikiui dažniau, kad jis gautų pakankamai skysčių. Buteliukų maitinami kūdikiai taip pat gali norėti dažniau valgyti.

Dehidratacijos požymiai

Stebėkite dehidratacijos požymius: sausa oda, mažiau šlapių sauskelnių, vangumas ir sausa burna. Jei pastebite šiuos požymius, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Mano nelengvas žindymo kelias (skaitytojos istorija)

3. Apsauga nuo saulės

Saulės kremai

Kūdikių oda yra itin jautri saulės spinduliams. Naudokite kūdikiams skirtą saulės kremą su aukštu SPF.

Apsauginiai drabužiai

Naudokite plačiakraštes kepures, ilgas lengvų audinių rankoves ir kelnes, kad apsaugotumėte kūdikio odą nuo tiesioginių saulės spindulių. Vežimėlio uždangalai ir skėčiai taip pat gali padėti sukurti šešėlį.

4. Kelionės ir lauko veikla

Vengti piko valandų

Stenkitės planuoti lauko veiklas ankstyvą rytą arba vėlyvą popietę, kai saulė yra mažiau intensyvi. Venkite ilgo buvimo tiesioginiuose saulės spinduliuose vidurdienį.

Vežimėlio ir automobilio saugumas

Vežimėliai gali greitai įkaisti saulėje, todėl naudokite vežimėlio uždangalą ir dažnai tikrinkite, ar kūdikis neperkaito. Automobilio sėdynės taip pat gali įkaisti, todėl prieš įdedant kūdikį patikrinkite, ar ji nėra per karšta. Beje, jokiais būdais vežimėlių nedenkite pledais, nes taip sukuriama dar didesnė šiluma!

5. Vabzdžiai ir alergijos

Apsauga nuo vabzdžių

Naudokite tinklus nuo vabzdžių ant vežimėlių ir lopšių, kad apsaugotumėte kūdikį nuo uodų ir kitų vabzdžių. Venkite naudoti cheminius repelentus tiesiai ant kūdikio odos.

Alergijos

Vasarą gali padidėti alergijų rizika dėl žiedadulkių ir kitų alergenų. Stebėkite kūdikio reakcijas ir, jei pastebite alergijos požymius (pvz., išbėrimus, čiaudulį), kreipkitės į gydytoją.

Mano išsaugoti straipsniai