JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Nėštumo kalendorius: 11 savaitė

Nėštumo kalendorius: 11 savaitė

Kiekvieną savaitę, pirmadienį, drauge vartome nėštumo kalendorių. Šįkart mūsų akiratyje – 11 nėštumo savaitė.

Nors dar porą mėnesių nejausi savo kūdikio judesių, jis juda gana aktyviai ir tampa vis energingesnis augant jo rankoms ir kojoms.

Kadangi jo pirštai jau yra atsiskyrę, jis tuoj galės sugniaužti kumštį. Tavo kūdikio koordinacija gerėja ir jis gali rankomis paliesti savo galvą.

Jis taip pat atranda, kad gali išsižioti ir užsičiaupti. Jau išsivystė jo uoslės ir skonio receptoriai, todėl greitai kūdikis pajaus pirmąjį skonį.

Tavo kūdikio galva vis dar didelė, bet jau auga lėčiau. Jo sėklidės arba jos kiaušidės jau susiformavo. Svarbiausia vystymosi dalis baigiasi. Nuo dabar iki gimimo vyks augimas ir brendimas.

Gali pastebėti, kad išaugo tavo apetitas ir padaugėjo seilių. Nepamiršk, kad nors ir valgai už du, tavo maisto porcijos neturi padvigubėti.

Galbūt pajausi naują negalavimą – nemigą, kurią paskatinti gali ir nerimas dėl artėjančios motinystės.

Prisimink, kad viskas, kas žalinga tau, yra žalinga ir tavo kūdikiui. Jei jautiesi alkana po pietų, vietoj deserto rinkis vaisių.

Nėštumo metu dažni galvos skausmai, todėl jei reikia, vartok nuskausminamuosius – didžioji dalis nereceptinių vaistų nėra žalingi. Jeigu abejoji, pasikonsultuok su gydytoju arba vaistininku.

Kuo labiau rūpinsiesi savimi, tuo sveikesnis ir laimingesnis kūdikis augs tavo viduje.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI