JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Prasidėjo registracija į Vilniaus mokyklas: ar yra naujovių?

Prasidėjo registracija į Vilniaus mokyklas: ar yra naujovių?

Kovo 1-ąją prasideda elektroninė registracija į sostinės mokyklas naujiems mokslo metams.

Skirtingai nei pernai, būsimiems pirmaklasiams ar vaikams, kurie baigia mokyklą, tėvai galės parinkti po 3 mokyklas, tačiau registruojantis būtina pasirinkti mokyklą, kuri yra priskirta pagal gyvenamąją teritoriją ir dar dvi mokyklas, kuriose moksleivis taip pat norėtų mokytis.

„Nustatėme aiškius pirmumo kriterijus, kai norinčių patekti į mokyklą skaičius didesnis, nei mokykloje yra laisvų vietų, gauna vaikai, kurie auga su vienu tėvu arba globėju, turintys teisę į specialiąją pagalbą mokykloje, taip pat daugiavaikių šeimų vaikai, dvynukai, trynukai norintys eiti į tą pačią klasę, vaikai, kurių broliai ar seserys jau mokosi toje pačioje mokykloje”, – sakė švietimo klausimus kuruojanti mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Pasak jos, pirmumo taškai bus skiriami tiems moksleiviams, kurie jau daugiau nei porą metų yra deklaravę savo gyvenamąją vietą mokyklai priskirtoje teritorijoje.

Šių metų e. registracijoje išskirtos tos mokymosi įstaigos, kurios priima moksleivius iš viso Vilniaus, ne tik gyvenančius mokyklai priskirtoje teritorijoje.

Tarp priimančių moksleivius konkurso būdu – Vilniaus Žirmūnų gimnazija, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, Vilniaus licėjus. Kitos – įgyvendinančios specializuoto ugdymo (inžinerinės) krypties programas: Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus, Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija. Mokykloms, kurios taiko savitos pedagoginės sistemos elementus, – Vilniaus Tuskulėnų gimnazija, Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija, Vilniaus Adomo Mickevičiaus gimnazija. Prašymai mokytis šiose mokyklose turi būti pateikti iki kovo 31 dienos, į visas kitas mokyklas – iki gegužės 31 dienos.

Jeigu mokykla nėra pavaldi savivaldybei, prašymai į šias mokyklas yra teikiami ne per elektroninę registravimo sistemą, o pagal tų mokyklų direktorių įsakymais patvirtintas priėmimo tvarkas.

Apie priėmimą į mokyklą tėvai bus informuoti elektroniniu būdu: informaciją bus galima matyti registracijos sistemoje. Jei vaikas yra priimamas į kelias mokyklas, apie tai taip pat bus informuojama. Šiuo atveju, registracijos sistemoje reikės patvirtinti, kuri iš mokyklų yra pasirenkama.

Sutartį su mokykla tėvai turi pasirašyti iki rugpjūčio 31 dienos.

Prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti būsimųjų pirmokų tėveliai, taip pat moksleivių, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę, tėvai.

Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą (penktą, devintą (I gimnazijos) ar vienuoliktą (III gimnazijos) klasę) toje pačioje mokykloje, kaip ir pagal dabar galiojančią tvarką, mokyklos direktoriui pateikia laisvos formos prašymą ne per elektroninę prašymų registravimo sistemą, o mokyklos direktoriaus nustatyta tvarka.

Tobulinama registracija į sostinės darželius – sutartys pasirašomos dar pavasarį

Vilniaus miesto taryba patobulino registracijos į sostinės darželius tvarką – naujos darželinukų grupės nuo šiol bus surenkamos ir sutartys pasirašomos mėnesiu anksčiau – dar iki prasidedant vasaros atostogoms.

Anot Vilniaus savivaldybės pranešimo, mėnesiu paankstinus grupių formavimą – nuo balandžio 18 iki 30 d., tėveliai susitvarkys visus formalumus dar iki vasaros atostogų ir ramiai poilsiaus laukdami rugsėjo, o specialistai turės daugiau laiko grupių formavimui.

Taigi tėveliai kviečiami nuo balandžio 1 iki 10 d. peržiūrėti savo prašymą ir patikrinti, ar prašyme nurodytuose darželiuose formuojamos būtent tokio amžiaus grupės. Jei ne – prašymą reikės pakoreguoti.

Jau per pirmąjį priėmimo į darželius turą gavę vietą darželyje sutartis su darželiu pasirašys dar iki gegužės 31 d. Anksčiau turėjo tai padaryti vasarą – iki birželio 30 d., kai daugelis atostogauja.

Dar šiais metais Vilniaus miesto savivaldybėje ketina pastatyti 6 darželių priestatus prie jau veikiančių darželių, kuriuos lankys apie 630 mažųjų vilniečių.

Iki 2019 metų pabaigos planuojama pastatyti 4 visiškai naujus savivaldybės darželius – Verkiuose (Balsiai), Pašilaičiuose ir du – Pilaitėje, kuriuos galės lankyti dar apie 880 mažųjų vilniečių.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI