53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Paprastas būdas stiprinti imunitetą

Paprastas būdas stiprinti imunitetą

Atėjus pavasariui, besilaukiančioms mamytėms ir vaikams ypač svarbu stiprinti imunitetą. Vienas iš natūralių būdų kaip užtikrinti organizmo galią apsiginti nuo ligų natūraliai, išvengti vaistų ir nemalonių komplikacijų – eteriniai aliejai. Kaip ir kokiais eteriniais aliejais stiprinti imunitetą pataria “Kvapų namų” aromaterapeutė Laimė Kiškūnė.

Eteriniai aliejai aktyvina, ramina, šildo, vėsina, stabdo mikrobų ir įvairių grybelių dauginimąsi, valo orą, taiso nuotaiką ir turi daugelį kitų poveikių mūsų organizmui. Vienas iš tokių itin svarbių poveikių – imuninės sistemos reguliavimas. Daug aromatinių alkoholių (linalolio, geraniolio, terpineolio) ir terpenų (limoneno, pineno, kariofileno) turintys eteriniai aliejai ją aktyvina, o šliaužiančiųjų izopų eterinis aliejus, sakoma, nusilpusią imuninę sistemą tiesiog restauruoja.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Verslą įkūrusi daugiavaikė klaipėdietė: kartais keliuosi 3 ryto
Moteris paaukojo savo gyvybę dėl būsimo vaiko

Prausimasis su eteriniais aliejais imunitetui stiprinti

Tai veiksmingas, malonus ir nereikalaujantis ypatingų pastangų būdas. Kur kas malonesnis, nei tepimasis eteriniais aliejais sumaišytais su augaliniu aliejumi. Grynais eteriniais aliejais pasitepusios drėgną odą, patirsime eterinių aliejų žaižaravimą, greitą ir veiksmingą jų charakterį. Jie akimirksniu susigeria. Nuo jų lieka malonus odos sujaudinimas ir jokios aliejingos plėvelės ar dėmių ant rankšluosčio.

Kaip praustis su eteriniais aliejais?

Tai labai paprasta. Užsilašiname kelis lašus mėgiamo aliejaus ant delnų ir tepame šlapią odą, pradėdamos nuo kojų ir kildamos aukštyn. Galime aliejų užsilašinti kelis kartus. Ypač svarbu perbraukti eteriniai aliejais limfmazgių zonas, saulės rezginį, akupunktūrinių taškų sankaupas pėdose, ant blauzdų. Jei patinka aliejų keliami pojūčiai, galime greitai rankomis perbraukti veidą, tam pakanka to, kas liko ant delnų.

Naujokės gali pradėti kad ir nuo levandų aliejaus. Itin švelnios prigimties levandos puikiai padeda susipažinti su štai tokia laisva eterinių aliejų naudojimo forma, ir, svarbu, išvengti rizikos sudirginti odą.

Tokią smagią procedūrą galime atlikti ir mažyliams. Užsilašinusios 2 – 3 lašus švelnių eterinių aliejų ant delnų, tepti visuomet pradėkime nuo kojyčių ir aptrinkime visą kūnelį. Veiduko liesti nereikėtų, nes akių gleivinė dar labai švelni ir jautri, o energingi eteriniai aliejai gali ją suerzinti. Taip sugadinsime malonumą.

Šis švelnus eterinių aliejų naudojimo būdas ne tik padeda stiprinti imunitetą, jo pagalba susipažįstame su kvapniais aliejais, pradedame geriau suprasti kurie iš jų geriausiai tinka mums ir mūsų vaikučiams.

Kurie eteriniai aliejai tinka prausiantis duše besilaukiančioms, maitinančioms mamoms ir mažyliams?

Paminėsime keletą pačių švelniausių imuniteto stiprintojų, kuriuos ant šlapios odos galima naudoti neskiestus. Juos išmėgino daug besilaukiančių, maitinančių mamų sau ir vaikams nuo trijų metų, o kartais ir jaunesniems.

Viržinių mirtenių (sin. rozalinų) – panašus į arbatmedžių aliejų, tačiau maloniai kvepia, ramina, aktyvina imuninę sistemą, gerina miegą, ypač tinka vaikams;

Mirtų – pripažintas atsikosėjimą gerinančiu, karščiavimą lengvinančiu aliejumi, pagrindinis ,,vaikų mikrobų mušyklės” aliejus;

Šliaužiančiųjų izopų – gali būti puiki pagalba nuo peršalimo, užsitęsusio kosulio, sinusito, bronchito, nuostabiai kvepiantis, puikus imuniteto stiprintojas;

Levandų – pagrindinis namų vaistinėlės aliejus, antiseptikas, nusibrozdinus, susižeidus, raminantis, mažinantis karščiavimą, dirglumą, skausmą, padeda greičiau užsitraukti mažoms žaizdelėms, puikiai balansuoja;

Rožmedžių – nustatytas stiprus antibakterinis, priešgrybelinis ir antivirusinis jo poveikis – itin tinka ausų uždegimų, sinusitų ir laringito, braonchito simptomams palengvinti ir imunitetui stiprininti;

Imbierinių citrinžolių (sin. Palmarozų) – labai švelnus, malonaus kvapo, turintis itin plataus spektro antivirusinį ir antibakterinį poveikį aliejus ir, žinoma, imuniteto gerintojas;

Kiparisų – pagalba nuo ilgo, sauso kosulio ir imunitetui pagerinti;

Keiptauninių ramunėlių – sumažina stresą. Jo gaivus, nuostabus vaisių kvapas ir švelni, nedirginanti prigimtis leidžia šį eterinį aliejų naudoti be apribojimų.

Pasak aromaterapeutės Laimės Kiškūnės, levandų eterinis aliejus – pagrindinis namų vaistinėlės aliejus, turintis daug naudingųjų savybių..
Shutterstock nuotr.

Keletas svarbių pastabų

Jeigu nežinote kaip toleruosite vieną ar kitą eterinį aliejų, pradėkite nuo mažesnio kiekio – 2-3 lašų. Visuomet naudokite tik aukštos kokybės, tikrus, nefalsifikuotus aliejus iš patikimų pardavėjų.

Ne visada galima nuspėti, kaip oda reaguos į vieną ar kitą produktą, todėl prieš pradėdamos naudoti naują, mažai pažįstamą eterinį aliejų, pasitepkite alkūnės linkį ir pažiūrėkite ar nėra reakcijos: paraudimo, niežėjimo, bėrimo. Testą būtinai atlikite ir vaikams. Prieš naudodamos vaikams, išmėginkite pačios. Pirmiausiai supažindinkite vaiką su eterinio aliejaus kvapu. Jeigu abejojate, pasikonsultuokite su žmonėmis, turinčiais patirties šioje srityje.

Augalai imunomoduliatoriai

Imuninę sistemą stiprina ne tik eteriniai aliejai. Gamtoje yra daug augalų, taip vadinamų imunomoduliatorių. Jie turi itin svarbių amino ir riebalų rūgščių (omega – 3, omega – 6), vitaminų (A, B grupės, C, E), mineralų (Zn, Cu, Fe, Se, Mg, Ca, Si), polifenolių darinių (flavonoidų, fenilpropanoidų, taninų) ir mūsų jau minėtų eterinių aliejų.

Kai kuriuos iš jų gerai pažįstame ir turbūt esame vartojusios. Silpstant imunitetui verta prisiminti šaltalankių aliejų, erškėtuogių ar gysločių ekstraktą, alavijų gelį, sėmenų aliejų ir daugelį kitų gamtos dovanų.

Mano išsaugoti straipsniai