JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Stilingas vaiko kambarys – natūralumo pojūtį sustiprina ekologiški tapetai

Stilingas vaiko kambarys – natūralumo pojūtį sustiprina ekologiški tapetai

Geriausiai savo kambaryje vaikas jaučiasi tada, kai jį supantis pasaulis atitinka jo interesus.

Aplinka veikia jaunojo gyventojo savijautą, nuotaiką ir ugdo pojūčius. Todėl tėvai stengiasi sukurti jaukų, švarų ir stilingą vaiko kambarį. O ekologiški tapetai – sprendimas visiems, kurie siekia suderinti sveiką aplinką, praktiškumą ir stilingumą.

Garsūs tapetų gamintojai pradėjo taikyti inovatyvią „Ecodeco” technologiją ir šiuo metu vartotojams siūlo plačią ekologiškų tapetų gamą. Vaikų kambario interjero sprendimams tenka didelis dėmesys – iš kolekcijų galima išsirinkti įvairių spalvų, raštų ir tekstūrų tapetus, kurie nenusibos nei mažyliui, nei jo tėvams. Ekologiškus vaiko kambariui skirtus tapetus paprasta suderinti su viso būsto interjeru, nes šiuolaikiškų tapetų įvairovė – labai plati. O svarbiausia – šis stilingas vidaus apdailos sprendimas kainuoja tiek pat, kiek ir kiti variantai.

Ekologiškų tapetų pasirinkimas užtikrina, kad rasite gaminį, tinkantį bet kokio amžiaus vaiko kambario sienoms. „Jeigu auginate kūdikį, reikėtų tarpusavyje derinti ramesnius tonus, pastelines spalvas, vengti itin ryškių, kontrastingų tapetų ir piešinių. Darželinuko kambaryje gali atsirasti ryškesnių spalvų, kurios skatina kūrybingumą. Tai raudona, geltona, oranžinė spalvos.

Apskritai, judresniam vaikui reikėtų parinkti ramesnių spalvų interjerą, o lėtesniam, priešingai, – stengtis derinti ryškesnes spalvas”, – pataria interjero dizainerė Gerda Jasilionytė.

Dominuoja natūralumas

Įrenginėjant visą būstą šeimai neretai kyla nemenkas iššūkis suderinti suaugusiųjų ir vaikų norus. „Svarbu prisiminti, kad suaugusio žmogaus stiliaus suvokimas ir vaiko įsivaizduojamas pasaulis yra du skirtingi dalykai. Projektuojant vaikų kambarį, reikėtų nepamiršti paklausti jo idėjų, poreikių bei norų, kadangi erdvė, kurioje mažylis auga, stipriai formuoja jo charakterį, atspindi jo asmenybę”, – pabrėžia G. Jasilionytė.

Vaiko kambariui dizainerė siūlo interjerą kurti vaiko pasirinkta tematika, įvedus kelias pagrindines spalvas – tai paprastas būdas išvengti perkrauto, nestilingo interjero.

Gamintojo archyvas

„Norint atrasti balansą tarp stiliaus, praktiškumo ir vaiko poreikių, siūlyčiau taikyti kelias pagrindines taisykles – pagrindinius baldus rinktis ilgaamžiškus, patvarius, geriau natūralaus medžio, kadangi šį galima nesunkiai atnaujinti, minkštus baldus rinktis su pervelkamais užvalkalais, kad šiuos būtų galima išskalbti. Į baldus, skirtus mažam vaikui: lovelę, mažus staliukus, įvairias dėžutes investuoti mažiau, kadangi šie bus greitai pakeisti”, – siūlo G. Jasilionytė. Patvarūs, ilgaamžiai, bet lengvai užklijuojami ir nuimami ekologiški tapetai taip pat atitinka interjero dizainerės pasiūlymų taisykles.

G. Jasilionytė pastebi, kad šiuo metu ypač populiaru kambario interjerą kurti atsižvelgiant į gamtą, naudojant natūralų medį – unikalios spintelės, lentynėlės, vaiko lova, medinės dekoracijos ant sienų. Anot interjero dizainerės, „madinga viskas, kas iš tolo šaukia: natūralu”. Todėl dizainerės nestebina, kad gamtai draugiški tapetai „Ecodeco” prekybos vietose sulaukia vis daugiau pirkėjų dėmesio.

Dar viena pastarųjų metų tendencija – šiaurę primenantys kambariai. Sienos, dekoruotos kalnų motyvais, elniais, lokiais, įvairios šios tematikos detalės ir tarpusavyje derinami juodi, pilki, balti tonai, kuriantys ramų vaiko kambario interjerą. „Itin madingi ir galaktikos, kosmoso motyvai – įvairūs lubų puošybos elementai, tamsiai mėlyni tonai, metalo paviršių detalės. Niekada iš mados neišeinantys gamtos motyvai – triušiai, pelėdos, lapės kaip ir rudi, juodi, mėlyni tonai”, – apibendrina pašnekovė.

Siūlo pažvelgti į ateitį ir domėtis naujovėmis

Interjero dizainerė Eglė Prunskaitė-Braziulė iš studijos „Prusta” sako, kad vaiko erdvę būtina derinti su visų namų interjeru, nes vaikai laiką leidžia ne tik savo kambaryje – praktiškų ir stilingų sprendimų reikia visur. Interjero detalių motyvai, atspalviai ir akcentai padeda išlaikyti bendrą stiliaus vienovę.

„Atkreipkite dėmesį ne tik į tendencijas, kurios vyrauja dabar – pažvelkite į ateitį, ieškokite universalių sprendimų, kurie būtų madingi daugelį metų”, – siūlo E. Prunskaitė-Braziulė ir pripažįsta, kad dizaineriai dažnai sulaukia klausimų, kaip namus paversti stilingais ir nenuobodžiais.

Gamintojo archyvas

„Pirmiausia siūlau atsižvelgti į sveikatai svarbius dalykus – apdailos medžiagų sudėtį ir savybes. Juk nemažai vaikų yra alergiški ir jautrūs, todėl tėvams siūlau pasidomėti variantais, kurie yra sveiki, švarūs ir saugūs, o tada ieškoti stilingų ir jūsų reikalavimus dėl sveikatos atitinkančių sprendimų”, – pataria interjero dizainerė. „Ecodeco” tapetus ji mini kaip vieną iš galimų sprendimo variantų. Ekologiškų tapetų nugarėlė yra žymima stilizuotu sraigės simboliu.

Unikali „Ecodeco” medžiaga tapo didele tapetų rinkos naujove. Ši medžiaga yra pagaminta iš poliolefino (PO) polimerų junginių – tai ekologiškas pakaitalas polivinilchloridui (PVC).

„Ecodeco” technologijos kūrėjus ieškoti pakaitalo plačiai paplitusiam PVC, skatino neigiamai vertinamos vinilinių tapetų savybės. Mat net iki 40 procentų tapetų su PVC sudėties sudaro skystosios medžiagos – sveikatai kenksmingi cheminiai komponentai gali patekti į aplinką ir žmogaus organizmą. Į orą iš vinilinių tapetų patenkančios migruojančios medžiagos skleidžia aštrų specifinį kvapą.

Gamintojo archyvas

Ekologiški „Ecodeco” tapetai jokio kvapo neskleidžia, juose nėra migruojančių cheminių medžiagų, tirpiklių, ftalatų ir plastifikatorių.

Skandinavai šiuos tapetus renkasi dar ir dėl to, kad jie gaminami aplinkai draugišku būdu ir yra visiškai perdirbami. Jie itin tinka vaiko kambariui, nes yra labai praktiški – ilgaamžiai, lengvai prižiūrimi, plaunami ir valomi.

Gamintojo archyvas

Interjero dizainerių ir būsto šeimininkų rankose „Ecodeco” tapetai tampa medžiaga, su kuria lengva sukurti sveikus ir jaukius namus sau ir savo vaikams.

Kviečiame dalyvauti šiuo metu vykstančiame „Tavo vaikas” Facebook žaidime, kurio prizas – „Ecodeco” tapetai visam kambariui. Visas sąlygas rasite čia.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI