JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kaip valyti dantukus kūdikiui?

Kaip valyti dantukus kūdikiui?

Pirmieji vaiko dantys pradeda dygti maždaug 4-6 mėnesį. Jų išdygimas tėvams – ir didelis džiaugsmas, ir naujas rūpestis. Juk juos kasdien reikia valyti! Kaip išsirinkti, prižiūrėti ir kaip dažnai keisti dantų šepetėlį?

Apie 6–ąjį gyvenimo mėnesį kūdikiams prasikala apatiniai centriniai kandžiai. Jie puikiai matomi ir lengvai pasiekiami. Juos valyti galima marlės gabalėliu, mažu minkštu dantų šepetėliu arba silikoniniu antpirščiu su švelniais šereliais. Tėvai gali pasirinkti, kas jiems patogiausia ir kas patinka mažyliui. Svarbu kasdien ryte ir vakare kruopščiai nuimti apnašas, matomas plika akimi.

Silikoninis antpirštis ne tik valo, bet ir masažuoja dantenas.
Silikoninis antpirštis ne tik valo, bet ir masažuoja dantenas.
Shutterstock nuotr.

Šiuo metu yra daug įvairių dantų šepetėlių, skirtų patiems mažiausiems. Svarbu, kad šepetėlis būtų minkštas (SOFT), nedidelis, sintetiniais šereliais. O kad dantų valymo procedūra būtų žaismingesnė, įdomesnė, galima rinktis žaislus primenančius šepetėlius. Yra šepetėlių, kuriuos spustelėjus lemputė pradeda žybsėti, yra šepetėlių su žaismingu permatomu koteliu, kurio viduje plaukioja, juda įvairūs gyvūnėliai, žvaigždutės ir pan. Taip procedūra virsta smagiu žaidimu.

Pirmųjų dantų šepetėlių yra įvairiausių formų, spalvų ir dizaino.
Pirmųjų dantų šepetėlių yra įvairiausių formų, spalvų ir dizaino.
Shutterstock nuotr.

Išvalius dantukus šepetėlio galvutę reikia nuplauti po tekančiu vandeniu ir pastatyti šepetėlį vertikaliai, kad ji džiūtų. Šepetėlį odontologai rekomenduoja keisti kas 3 mėnesius arba dažniau, jei šereliai pakeičia formą.

Jei vaikas pats nori valytis dantukus, nedrauskite – tegul žaidžia, tegul jam formuojasi smagus įprotis, bet paskui juos išvalykite patys. Taip formuosis pirmieji burnos higienos įgūdžiai, o tai labai svarbu viso organizmo sveikatai ateityje.

Tėtis arba mama kasdien savo mažyliui dantukus turi valyti, kol jam sukaks 6-7 metai, nes jaunesni vaikai patys dantų gerai išsivalyti dar nesugeba. Jei vaikai labai nori valytis patys, po valymosi procedūros tėvai turėtų apžiūrėti dantukus ir jei liko apnašų, nuvalyti jas dar kartą.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI