JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Atviras ir nuoširdus interviu su Žilvinu Žvaguliu: aš ne senelis

Atviras ir nuoširdus interviu su Žilvinu Žvaguliu: aš ne senelis, aš – opapa

Šou verslo banginiai, geri draugai – Žilvinas Žvagulis (53) ir Arūnas Valinskas (52) savo sūnus jau užaugino ir pagaliau abu įžengė į kitą lygį – tapo seneliais.

Sausio mėnesio TAVO VAIKO žurnalas aplankė abu senelius ir kalbėjosi su jais apie naująjį jų amplua. Ž.Žvaguliui vaikaičius Barborą (3,5) ir Bernardą (1,5) padovanojo pirmagimis Ąžuolas ir jo žmona dainininkė Ineta Puzaraitė, A.Valinskui Sofiją (5 mėn.) – Arūnas jaunesnysis su mylimąja Viktorija. 

Žilvinai, kaip jus vadina anūkai?

Aš ne senelis, aš – opapa. Pats taip vadinau senelį, kurie iš tėvo pusės buvo latviai, senelis–opapa ir močiutė–omama. Mano pavardė atėjo iš Latvijos, mano prosenelis buvo Alfrids Zvaguls. Tik karo metais mano giminės vyrai gavo sulietuvintą pavardę – Žvaguliai. Savo anūkams – Barborai ir Bernardui liepiau save ir jų tikrąją močiutę, mano pirmąją žmoną Regvitą, taip ir vadinti – opapa ir omama. Mano sūnūs – Ąžuolas, Rytis ir Vakaris mano tėvus, savo senelius, vadina tėvuku ir mamaite. Mes labai vengiame tų tradicinių – senelis, bočelis ir kitokių.

Auginote berniukus, koks jausmas, kai pagaliau sulaukėte savo pirmosios anūkės?

Koks?! Man iš džiaugsmo kelnės plyšo – ir tiesiogine šio žodžio prasme. Liepos 20–ąją švenčiau savo sesers gimtadienį, tą pačią dieną turėjo gimti ir mano anūkė, nes marti Ineta jau turėjo „spruogti“, bet anūkė „nachališkai“ išlaukė po vidurnakčio, kad su niekuo nereikėtų dalytis gimtadienio. Kai tik sužinojau, kad gimė Barbora, lėkiau kaip pablūdęs su kostiumu, su gėlėm, kurių neleido įnešti, tai išmečiau kažkur į pievas. Kol lėkiau laiptais, kostiuminės kelnės suplyšo taip, kad buvo matyti apatiniai, bet užtat pirmasis anūkę pamačiau aš! Aišku, po motinos ir tėvo.

Taip norėjote mergaitės?

Aš jos laukiau visą gyvenimą! Mano pirmagimis Ąžuolas vienintelis augo taip, kaip priklauso berniukui, – mėlyni ir rudi drabužėliai, vežimas. O Rytis ir Vakaris užaugo su „rūžavais“ vystyklais. Nenorėjau klausyti daktaro, kuris vis man baudėsi pasakyti, kas gims. Aš jam sakiau: „Neaiškink, man gims mergaitė, ir taškas“ Štai dėl to mano sūnūs ir augo rausvai aprengti, vežiojami raudonais vežimukais. Taip norėjau tos mergelės. Bet vis nepavykdavo, man daktarai ir sakė, kad aš per daug hiperaktyvus, matyt, net mano spermatozoidai per daug isteriški, kad pagamintų mergaitę (kvatoja).

TAVO VAIKAS

Kokie jūsų santykiai su Barbora?

Šitą vaiką aš jaučiu nuo pat pirmos dienos, nenoriu įžeisti jau esamų ir būsimų kitų anūkų, bet Barbora yra mano vaikas. Aš ir Ąžuolui su Ineta sakau taip: „Duokit mano vaiką.“ Bernardas yra mano anūkas, o Barbora – mano vaikas, tuo viskas ir pasakyta. Garsiai visiems esu pareiškęs: „Mano pirmoji anūkė išlošė Aukso puodą, opapa dėl jos padarys viską.“ Visus kitus myliu ir mylėsiu ir gerbsiu lygiai kaip Barborą, bet ji yra pirma – ir ji – mano vaikas. Kol gyvas būsiu, ją ginsiu ir saugosiu kiekviename žingsnyje, gal net jokio „bičo“ neprileisiu. (kvatoja)

Iš jūsų Barbora veja virveles?

Aš jums pasakysiu taip – tėvų reikalas yra auklėti vaikus, o mano – jais džiaugtis. Specialiai dar taip darau, kad tėvai žinotų, jog po manęs jiems tą vaiką auklėti būtų kuo sunkiau. (kvatoja) Tik neperku Barborai visko, ko ji nori. Buvome nuvažiavę į prekybos centrą, aišku, kad ji visko norėjo – ir to, ir ano, bet aš jos kaip suaugusio žmogaus klausiu, ar jai tikrai to reikia. Tą akimirką jai atrodė, kad gal ir nereikia, pasakiau, kad galėsiu nupirkti tik vieną daiktą. Ji išsirinko, aišku, patį didžiausią. Paaiškinau, kad tokio daikto šiaip sau pirkti negalima, tam reikia progos. Einame toliau, ji išsirenką tą, ką galima pirkti ir ko ji labai nori, ir jau prie kasos atvelka dar kokius du. Tuomet jai labai rimtai pasakau: „Barbora, taip elgtis nepadoru, taip nesitarėme, leidžiu tau pasirinkti dar vieną daiktą, kuris tave nuramins.“ Taip kalbėdami ir aiškindamiesi mes priimame, mano galva, teisingą sprendimą. Jokių isterikų ji man nekelia, taip man yra padarę Ąžuolas ir Vakaris, kai buvo maži. Parpuolė parduotuvėje klykdami, o aš pasielgiau taip, dėl ko šiandien iš manęs juos būtų atėmę, o mane uždarę į areštinę.

Daugiau apie naują Žilvino Žvagulio ir Arūno Valinsko patirtį skaitykite žurnale „Tavo vaikas“ nr.1.

Žurnalas TAVO VAIKAS 2019 nr.1
Žurnalas TAVO VAIKAS 2019 nr.1
TAVO VAIKAS

Kitos temos: 

Kai gimsta kūdikis, per pirmas dešimt jo gyvenimo minučių tėvai atlieka labai svarbų darbą – suskaičiuoja jo pirštukus. Nereikėtų liautis to daryti ir vėliau. Naujausi tyrimai rodo, kad geriau nei IQ testai vaiko intelektą nusako tai, kaip jis suvokia savo pirštus. Kaip atlikti pirštukų suvokimo testą ir kodėl svarbu leisti vaikams skaičiuoti pirštais, skaitykite Eglės Racevičiūtės str. „Suskaičiuoti pirštukus“.

TAVO VAIKAS

Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, naudotis išmaniuoju telefonu moka net daugiau nei pusė 3–5 m. amžiaus vaikų, bet pasigaminti pusryčius sugebėtų tik kas šeštas, o apie kitus buities darbus nėra net ką kalbėti. Garsi pedagogė Marija Montessori buvo įsitikinusi, kad gebėjimai šluoti, valyti dulkes, sudėti skalbinius į skalbimo mašiną, pasikloti lovą vaikystės negadina, atvirkščiai, stiprina savivertę ir pasitikėjimą savimi. Rūta Rukaitė str. „Mažųjų darbai“ primena garsiosios pedagogės pagal amžiaus tarpsnius sudarytą vaiko pareigų namuose sąrašą. Pasitikrinkite, ką geba ir ką galėtų gebėti Jūsų vaikas. Nustebsite. 

TAVO VAIKAS

Paauginusiems pirmagimį svarbus tampa antro vaiko klausimas. Kada, kaip reaguos pirmagimis, kaip keisis šeima, koks bus jausmas? Į šiuos ir kitus aktualius šeimos pilnėjimo klausimus atsako neseniai antragimės susilaukusi psichologė dr. Lauryna Rakickienė str. „Mes ir mūsų kūdikis“. 

TAVO VAIKAS

Astrologai žada, kad 2019-ieji, Kiaulės metai, nebus kiauliški. Jie bus kupini geros nuotaikos, draugystės, meilės ir turtų. Astropsichologė Samanta Zachh turi patarimų tėveliams apie 12 Zodiako ženklų: kokie gėriai ir iššūkiai laukia mūsų mažųjų? Skaitykite žurnalo priede „Ką žada žvaigždės?“

TAVO VAIKAS

„Viršelinukas“

Viršelyje – 1 m. 1 mėn. Pijus. Fotografė Nendrė. „Zani Zhu Kids“ drabužėliai. Fotografuota fotostudijoje „Matinė“; www.matine.lt.

Pijų sutikome parodoje „Vaikų šalis“ LITEXPO: Lietuvos kongresų ir parodų centre. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais žurnalas „Tavo vaikas“ „Vaikų šalyje“ fotografavo būsimus modeliukus ir iš jų rinko „viršelinuką“. Laimėtoju ir tapo Pijus. Štai tokį Pijų buvome įamžinę parodoje „Vaikų šalis“:

Pijaus nuotrauka parodoje
Pijaus nuotrauka parodoje
Dainius Labutis

Pasakoja mama Kristina: „Tai trečias vaikas, Pijus dar turi brolį Roką (12 m.) ir sesę Elžbietą (5 m.). Pijus – ramus ir kartu aktyvus vaikas, jam įdomu „patikrinti“ skalbimo mašiną, orkaitę ir t. t. Fotografuojamas Pijus ramiai pasėdėjo vos 10–15 min. ir išbėgo tyrinėti fotostudijos. Mama Kristina: „Ji labai graži, ten visko tiek daug…“

Gerų, gražių, sėkmingų metų Jums linki žurnalas „Tavo vaikas“! 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI