JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Sprendžiama

Sprendžiama, ar uždrausti „vaikišką“ šampaną (PAPILDYTA)

Seimas ketvirtadienį ketina apsispręsti, ar uždrausti įmonėms, Europos juridiniams asmenims ir jų filialams Lietuvoje gaminti ar parduoti maisto produktus, žaislus ir kitas prekes, skirtas vaikams ir paaugliams, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ar jų tarą.

Parlamentarai ketina priimti tokį draudimą, numatantį Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo projektą. Pernai lapkritį Seimas jau yra pritaręs šiam projektui po svarstymo.

Įstatymo pataisų autorių teigimu, alkoholinius gėrimus ir jų tarą imituojantys maisto produktai, įskaitant nealkoholinius gėrimus, žaislai ar kitos prekės, kurie yra skirti vaikams ir paaugliams, pavyzdžiui, vaikiškomis aplikacijomis apipavidalintas vaikiškas šampanas ar vaikiškas punšas, ugdo jaunimo įprotį vartoti alkoholį ir yra susijęs su suaugusiųjų tolerancija jaunimo alkoholio vartojimui.

Projekto tikslas – stiprinti vaikų sveikatą, formuojant sveiką gyvenseną ir jos kultūrą, mažinant alkoholinių gėrimų vartojimo įpročio paplitimą.

Šiuo metu teisės aktuose nėra nustatyto draudimo įmonėms, Europos juridiniams asmenims ir jų filialams Lietuvos Respublikoje gaminti ir (ar) parduoti maisto produktus, žaislus ir kitas prekes, skirtas vaikams ir paaugliams, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir (ar) jų tarą.

PAPILDYTA

Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo šių metų lapkričio 1 d. drausti gaminti ir parduoti maisto produktus, žaislus ir kitas prekes, skirtas vaikams ir paaugliams, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir jų tarą. Už naujas nuostatas balsavo 53 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 13 parlamentarų.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, įstatymo pakeitimus parengti paskatino tai, kad alkoholinius gėrimus ir jų tarą imituojantys maisto produktai, įskaitant nealkoholinius gėrimus, žaislai ar kitos prekės, kurie yra skirti vaikams ir paaugliams (pvz., vaikiškomis aplikacijomis apipavidalintas vaikiškas šampanas ar vaikiškas punšas), ugdo jaunimo įprotį vartoti alkoholį, skatina šio žalingo įpročio paplitimą visuomenėje ir yra susijęs su suaugusiųjų tolerancija jaunimo alkoholio vartojimui.