JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
„Mamų mugė“ jau prasidėjo! Ir Vilniuje

„Mamų mugė“ jau prasidėjo! Ir Vilniuje, ir Kaune

Gegužės 28 dieną Vilniuje, verslo parke „Gariūnai“, ir Kaune, „Urmo bazėje“, duris atveria didžiausia vaikų ir nėščiųjų prekių „Mamų mugė“. Joje bus galima parduoti ir pirkti visų sezonų prekes. Vilniuje mugė vyks beveik tris savaites.

Šiemet „Mamų mugė“ rengiama atsižvelgiant į švelninamas karantino sąlygas. Kovo mėnesį turėjusi vykti „Mamų mugė“ startuoja gegužės 28 dieną. Vilniuje vyks iki birželio 14-osios, Kaune – iki birželio 4 dienos.

Pirkėjų pageidavimu

„Prieš dvi savaites atlikome partnerių, kurie buvo užsiregistravę dalyvauti pavasario-vasaros sezono mugėje kovo mėnesį, apklausą. Didžioji dauguma pasisakė, jog mugės poreikis yra didžiulis ir ji turėtų vykti kuo greičiau. Svarbiausi respondentų argumentai, kad „Mamų mugėje“ – didžiausias pasirinkimas ir galimybė sutaupyti perkant ne naujus, bet gerus, prižiūrėtus ir išsaugotus daiktus“, – teigė mugės sumanytoja ir organizatorė Jurga Barbora Jauniškienė.

Pasak J. B. Jauniškienės, vaikai auga, išauga rūbelius ir avalynę, pirkinių atidėti neįmanoma ir šiuo iššūkių kupinu laiku ypač suprantamas šeimų noras taupyti. Ji pati, auginanti keturis vaikus, šią idėją į Lietuvą parvežė iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Šeimos vienu kartu įsigyja didžiąją daugumą vaikams reikalingų drabužių, avalynės, žaislų, knygų ar laisvalaikio pirkinių, kuriuos prieš tai naudojo kitos šeimos, dėvėjo ar avėjo kiti vaikai. Daugumai šeimų pirkimas mugėje imponuoja ir dėl vartojimo mažinimo bei tvarios mados idėjų.

Nuo maudymukų iki žieminių kombinezonų

„Mamų mugėje“ Vilniuje net visą paskutinę savaitę, t. y. birželio 7-14 dienomis, pažymėtos prekės bus parduodamos su 70 procentų nuolaida. Anksčiau tokios nuolaidos buvo taikomos tik paskutinę mugės dieną.

Vienas dažniausių apklaustųjų siūlymų – atsisakyti sezoniškumo. Baiminamasi, kad, jei kiltų antroji pandemijos banga, rudenį nebūtų įmanoma surengti „Mamų mugę“. Šį kartą organizatoriai atsižvelgė į tokį pasiūlymą.

Šilti kombinezonai, paltukai, megztukai ir ypač avalynė yra gerokai brangesni už vasaros drabužius bei avalynę. Juos naujus nupirkti – brangu. Todėl suprantamas pirkėjų nuogąstavimas, kad galimybės įsigyti šaltojo sezono prekių mažesnėmis kainomis rudenį gali ir nebūti. Šioje mugėje atsisakyta sezoniškumo, todėl partneriai siūlys pirkti ir šiltų rūbų, ir žieminės avalynės. Bus galima pirkti ne tik dviratukus ar paspirtukus, bet ir rogutes.

 

„Šį kartą kaip patarlėje, kad roges ruošti reikia vasarą“, – nestokoja geros nuotaikos mugės sumanytoja J. B. Jauniškienė.

Populiariausiais „Mamų mugės“ skyriais išlieka, kaip ir anksčiau, „Žaislų“ bei „Knygų“. Kasmet vis populiaresniu tampa „Damų skyrius“. Prekių kiekis į šį skyrių buvo limituojamas, dabar jis gerokai padidintas. Moterims, net ir neauginančioms vaikų, bus puiki proga užsukti į mugę bei paieškoti pirkinių – ir ne tik minėtame skyriuje, bet ir avalynės. O gal būt ir „Knygų skyriuje“. Organizatoriai tikisi, jog bus didesnė pasiūla ir „Džentelmenų skyriuje“.

Naujagimių daiktų rojus

Mugėje pats gražiausias ir įspūdingiausias skyrius – Naujagimių prekių. Tad suruošti naujagimio kraitelį galima iš tokių nuostabių ir reikalingų rūbelių, užklotukų, vokelių, kad net būsimos mamytės širdelė apsals. Gausu ir vonelių, vystymo stalų, patalynės, vežimėlių ir kitų reikalingų daiktų. Beje, veikia ir nėštukių rūbų skyrius. Būsimos mamytės ras gražių, puošnių ir patogių, laukimo laikotarpiu besikeičiančiam kūnui sukurtų rūbų ir kitų pirkinių, pavyzdžiui, nėštukių pagalvių.

 

Pirmųjų kelių šimtų nėštukių laukia „Mamų mugės“ organizatorių ir žurnalo „Tavo vaikas“ dovanos – naujausias žurnalo numeris.

Pirmosios lankytojos ir įžymios mamos

Dieną, prieš atsidarant mugei, joje lankėsi ir „Mamų mugės“ idėjos – prikelti daiktus naujam gyvenimui, vartoti atsakingai – palaikytojos, žymios mamos – aktorė Lina Rastokaitė, dainininkė Augustė, kūrybininkė Rimantė Kulvinskytė, renginių organizatorė Erika Purauskytė, aktorė, ankstyvojo ugdymo mokyklėlės įkūrėja Kristina Savickytė-Damanskienė ir kt.

 

Renginių organizatorė Erika Purauskytė, dviejų dukryčių – Vasaros ir Auroros – mama

Esu tikra „Mamų mugės gerbėja“, nuo tada, kai susilaukiau pirmosios dukros. Pirmą kartą apsilankiusi šiame renginyje suvokiau, kiek mes daiktų vis dėlto išmetame. Juk tai, ką matome mugėje, yra tik nedidelė dalis tų, kurie dalinasi išaugtais drabužėliais, bateliais ar kitais vaikiškais dalykais. Juk daug jų yra tiesiog išmetama, nes patingima kažkam atiduoti, rūšiuoti ir visa tai kažkur „sukasi“ šiukšlynuose. Man „mamų mugės“ idėja patinka vien dėl atsakingo požiūrio ir tausojimo. Juk vaikai taip greitai auga, net mugėje galite pamatyti, kiek daug naujų ir nenunešiotų drabužių ir batų. Pati pastebėjau, kad kokią puošnią suknelę dukrytei vos spėju aprengti kartą ar du. Man brangesnis pats laikas su vaikais, o ne lakstymas po parduotuves, ieškant kokio nors dar vieno daikto. Manau, kad mano dukros labiau atsimins laiką, praleistą su mama, o ne kokia suknele kada buvo papuošta. Prieš eidama į „Mamų mugę“ pasidarau sąrašą, ko mano vaikams reikia, tą dieną „atidirbu“ iš širdies, pirkdama, ko reikia – nuo automobilinės kėdutės iki žaisliuko ir man ramu pusę metų, iki kitos „Mamų mugės“. Dar kartą pasakysiu, kad man patinka mintis: „Taupai gamtą, taupai pinigus“. Kai priperku vaikams ko nors per daug parduotuvėje, jaučiu sąžinės graužatį, o čia – perku ir džiaugiuosi, nes darau ir gerą darbą – vartoju atsakingai, prikeliu daiktus naujam gyvenimui.

Aktorė Lina Rastokaitė, Herkaus mama

Kai prasidėjo visas tas laikas su virusais ir karantinais, labai nuliūdau, sužinojusi, kad pavasarinės „Mamų mugės“ nebus, o dabar taip džiaugiuosi, kad ji vis dėlto įvyko. Mano sūnus lanko lauko darželį, drabužių reikia bent po tris komplektus kiekvieną dieną. Visokiausių batų, botų, kepurių, kepuryčių – visko visko daug. Labai pajutau skirtumą, kai buvau priversta pirkti iš parduotuvių, mano trimečiui dabar – pats drabužių plėšymo metas. Užlipa ant dviračio, nugriūna, žiūrėk, kelnės jau suplėšytos. Net neverta ko nors naujo pirkti, kai šitaip viskas greitai „suvartojama“. O dar džiugu prikelti drabužius, batus antram gyvenimui. Be to, vaikai taip greitai auga, kad net nespėji pastebėti. Šiemet, tarkime, net kelių porų žieminių batų net nespėjome apsiauti, teks kažkam padovanoti. Aš protu suvokiu, kad sūnus auga, bet taip greitai tai vyksta, net baugu! Atrodo, ką tik nešiojo 27 dydžio batukus, o staiga jau reikia – 29 dydžio. Kur dingo 28 – tas? Ir taip staiga? (kvatoja). „Mamų mugėje“ stengiuosi nupirkti tiek, kiek galiu „suprognozuoti“, kad prireiks.

Dėmesio! Kaip patekti?

Įeiti į mugę bus galima iš lauko. Ties įėjimu G1 reikės leistis laiptais žemyn ir taip patekti į prekybos salę. Planuojama, kad 8000 kv. m salėje vienu metu galės apsipirkti iki 500 pirkėjų.

Pirkinių į mugę reikėtų atvykti kaip ir į prekybos centrą – dėvėti apsauginę kaukę ir pirštines. Rekomenduojama vykti be vaikų. Laikantis numatytų saugumo reikalavimų, mugės salėje nebus poilsio zonų.

 

Pasibaigus mugei, kaip ir anksčiau, bus išdalinti labdarai palikti daiktai. Registruotis jų pasiimti kviečiami visi, kuriems tokia parama yra reikalinga. Registracija dėl labdaros bus paskelbta vėliau.

Išsamesnė informacija pirkėjams dėl darbo laiko, nuolaidų dienų ir labdaros – www.mamumuge.lt