JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Britų psichologas: per pandemiją negriaukime Kalėdų Senelio mito

Britų psichologas: per pandemiją negriaukime Kalėdų Senelio mito

Didžiosios Britanijos psichologijos profesorius iš Eksterio universiteto Chrisas Boyle`as rekomendavo tėvams dėl koronaviruso pandemijos negriauti Kalėdų Senelio mito ir bent jau šįmet neatskleisti vaikams tiesos, kad jie dar labiau nenusiviltų.

„Kalėdos – stebuklų metas, kai vaikai tiki nepaprastais dalykais, taip pat ir Kalėdų Seneliu“, – cituoja antradienį jo žodžius laikraštis „The Daily Mail“. „Suaugusieji ir vyresnio amžiaus vaikai taip pat norėtų tuo patikėti, ir kas juos dėl to gali kaltinti, ypač 2020-aisiais?“ – klausia ekspertas, tyrinėjantis, kaip mažyliai suvokia Kalėdų Senelį.

Šių metų Kalėdoms Covid-19 suteikia daug neapibrėžtumo ir nerimo, todėl dabar tinkamiausias metas kartu su Kalėdų Seneliu pabėgti nuo tikrovės, sako mokslininkas.

Profesorius išdėstė savo rekomendacijas, apklausęs daugiau kaip 4 tūkst. suaugusiųjų. Tyrimas parodė, jog tėvai dažniausiai atskleidžia skaudžią tiesą apie Kalėdų Senelį, jeigu mažyliai netiki jų atsakymais arba netikėtai juos užklumpa dėliojančius dovanas po eglute. Vis dėlto apklausos rezultatai teikia vilties, kad tėvams „pavyks rasti sumanių atsakymų į klausimus apie Kalėdų Senelį, jeigu jie padarys išvadas iš kitų padarytų klaidų“. „Šitaip mes įstengsime išsaugoti kolektyvinį mitą apie Kalėdų Senelį dar metus, o gal ir ilgiau“, – rašo Ch. Boyle`as žurnale „The Psychologist“ paskelbtame straipsnyje.

Anksčiau Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas pamėgino išsklaidyti tam tikrus šalies vaikų būgštavimus dėl Kalėdų Senelio apsilankymo pandemijos metu ir pranešė, jog šis jau ruošia roges, kad atvežtų kalėdinių dovanų.  

Pasak oficialaus premjero kanceliarijos atstovo, Kalėdų Seneliui leidžiama nedėvėti kaukės, bet jis turės laikytis saugaus atstumo, todėl vaikai negalės sėdėti jam ant kelių. Susitikimas su Kalėdų Seneliu – stebuklingas įvykis vaikams, ir jis imsis saugumo priemonių, pabrėžė atstovas.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI