JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Žaibiškai auga vaikų meilė „TikTok“ išpopuliarintam žaislui – kuo jis ypatingas?

Žaibiškai auga vaikų meilė „TikTok“ išpopuliarintam žaislui – kuo jis ypatingas?

Ko gero, visi turintys mažamečių vaikų jau spėjo į namus parsinešti ar bent išgirsti apie žaibiškai šį pavasarį išpopuliarėjusius maigymo žaislus, angliškai vadinamus „Pop it“. „Eurovaistinės“ vaistininkė primena tėvams, kad tokie žaislai neturėtų pakeisti laiko gryname ore ir nurodo kaip tinkamai juos prižiūrėti, kad žaislas netaptų bakterijų židiniu.

Įvairių formų žaislai iš spalvotų rutuliukų, kuriuos reikia spaudyti išpopuliarėjo socialiniame tinkle „TikTok“. Šiomis dienomis juos galima pamatyti daugybės vaikų rankose. Pasak vaistininkės Vilmantės Uselienės, toks žaislas gali būti naudingas aktyvesniems vaikams.

„Vaikams, kuriems dėl savo aktyvumo sunku nurimti, susikaupti, šis jau ir mano namus pasiekęs žaislas bus naudingas sugalvojant užduotį, pavyzdžiui, suspaudant visus rutuliukus per tam tikrą laiką“, – dalinasi įspūdžiais vaistininkė.

Nerimą mažinantys daiktai dažnai kasdieniame gyvenime būna ne specialūs žaislai, o, pavyzdžiui rašiklis, kurį spaudinėjate, popieriaus segtukas, USB atmintukas ar kiti po ranka atsidūrę daiktai. Tokių nerimą slopinančių daiktų žmonės dažnai griebiasi tada, kai negali vaikščioti ar kitaip nukreipti dėmesio. Nerimą slopinantys žaislai padeda išlaikyti susikaupimą ir ramiai sėdėti, o vaikams – suvaldyti emocijas.

Kartais mokyklose tokie žaislai būna uždraudžiami, jei jie skleidžia garsus ar verčia vaikus nukreipti dėmesį nuo pamokos. Todėl specialistai pataria verčiau vengti juos naudoti pamokų metu.

Pasak „Eurovaistinės“ atstovės, toks žaislas yra naudingesnis nei laikas prie ekranų, tačiau jis neturėtų atstoti laiko leidžiamo lauke ar bendraujant su kitais vaikais, nes visa tai svarbu gerai vaiko savijautai.

„Patys vaikai sugalvoja šiam žaislui savas taisykles, pavyzdžiui, po vienu iš rutuliukų paslepia smulkų daiktą – akmenuką ar popieriuką – ir turi jo išvengti spaudydami rutuliukus, tai naudinga ir fantazijai. Vis dėlto fantazijai lavinti vasarą siūlau išnaudoti gamtą. Vaikai gali rinkti kankorėžius ar akmenukus ir piešti ant jų. Svarbu tik juos sudominti ir paraginti pažinti pasaulį“, – sako V. Uselienė.

Vaistininkė atkreipia dėmesį, kad šiais žaislais vaikai mėgsta keistis, žaisti jais lauke, todėl labai svarbu skirti dėmesio jų švarai ir kiekvieną vakarą švariai nuplauti muilu.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI