Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Ką veikti lėktuve

Ką veikti lėktuve, kad skrydis neprailgtų nei suaugusiems, nei mažiesiems keliautojams

Vasaros sezono metu daugelis atostogauja ir neretas pasirinktą atostogų vietą pasiekia lėktuvu. Pastarajame išmaniuosius įrenginius būtina arba išjungti, arba juose įjungti skrydžio režimą. Tai reiškia, kad prietaisai tampa atjungti nuo visų tinklo ryšių, įskaitant interneto. Kad nenuobodžiautumėte ilgo skrydžio metu, pasiruošti jam reikėtų iš anksto. „Samsung“ ekspertai dalinasi patarimais, kokias programėles išmaniajame telefone naudinga turėti, kad laikas nesustotų nei jums, nei mažiesiems keliautojams.

„Daugelis žmonių įpratę išmaniaisiais telefonais naudotis prijungus prie belaidžio ryšio, t. y. „Wi-Fi“, arba juose įsijungus mobiliuosius duomenis. Dėl šios priežasties gali atrodyti, kad lėktuve telefonas ‒ bevertis. Vis dėlto, yra begalės programėlių, kurios puikiai veikia ir be interneto prieigos. Vadinasi, iš anksto jas įsidiegę, skrydžio metu galėsime užsiimti produktyvia veikla, pavyzdžiui, planuoti tai, ką per atostogas veiksime, taip pat mokytis, o mūsų atžalos netriukšmaus, nes visą dėmesį bus sutelkę į filmą ar žaidimą“, – tikina „Samsung“ ekspertė Aurelija Krivickaitė.

1. Programėlės, skirtos planuoti kelionę ar mokytis

Skrydžio laiką galima išnaudoti ne tik pramogoms, bet ir darbams atlikti. Jei jau skrendate lėktuvu, jums greičiausiai prireiks plano, ką veiksite iš jo išlipę.

„Nedaugelis žino tai, kad „Google Maps“ galima naudotis ir be interneto ryšio. Tereikia į paieškos laukelį įvesti vietovę, kurios žemėlapio reikia. Tada šiek tiek paeiti žemiau, kol dešinio kampo viršuje matysime 3 vertikalių taškų simbolį. Paspaudę ant jo rasime pasirinkimą „Atsisiųsti neprisijungus pasiekiamą žemėlapį“, po to atsiradusiame ekrano kvadrate pažymėkite tiksliai tą vietą, kurios jums reikia ir spauskite „Atsisiųsti“, ‒ pasakoja A. Krivickaitė.

Ekspertė priduria, „Google Maps“ alternatyva ‒ programėlė „HERE WeGo: Maps & Navigation“. Be to, jūs taip pat galite rasti ir atsisiųsti programėlių, leidžiančių be interneto ryšio sužinoti viešojo transporto maršrutus, tvarkaraščius ar panašią informaciją. Jei vykstate į itin didelius miestus ‒ metropolius, naudinga programėlė ‒ „Transit: Bus & Subway Times“. Beje, nagrinėti žemėlapius bus itin patogu, jei naudositės „Samsung Galaxy S22 Ultra“, nes būtent šis telefonas turi „S Pen“, t. y. pieštuką. Juo galėsite ne tik tiksliau parodyti šeimos nariams, kuriomis gatvėmis vyksite į pasirinktas vietas, bet ir lengvai užsirašysite pastabas, pavyzdžiui, kurių kelių derėtų vengti dėl spūsčių ar pasižymėsite, turistų labiausiai lankomus objektus.

A. Krivickaitė mini ir kitas naudingas mobiliųjų telefonų programėles, kurios puikiai tiks mokantis ar ieškant naudingos informacijos. „Amazon Kindle“ ar „Google Play Books“ už tam tikrą mokestį leidžia skaityti knygas. Tiesa, šiose programėlėse jų galima rasti ir nemokamų. Galiausiai, „Kiwix Offline“ leidžia ieškoti informacijos panašiai kaip visiems žinomame puslapyje „Wikipedia“.

2. Programėlės, skirtos žiūrėti filmus

Kone populiariausia veikla, kuria galima užsiimti skrydžio metu ‒ žiūrėti filmus, kuriuos į išmanųjį telefoną būtina atsisiųsti iš anksto.

„Viena iš populiariausių programėlių, kuri leidžia tai padaryti ‒ „Netflix”. Tiesa, dėmesį derėtų atkreipti į keletą aspektų. Pirma, ši platforma yra mokama, o tai reiškia, kad jums teks įsigyti planą. Antra, ne visus „Netflix“ esančius filmus ar serialus galima atsisiųsti. Jei programėlę turite, ją atsidarę pirmiausia eikite į meniu ‒ spauskite trijų horizontalių linijų ikoną, esančią ekrano kairiajame šone ir pasirinkite „Available for Download“ (liet. galima atsisiųsti). Taip aiškiai matysite, kokį turinį galite atsisiųsti, o tai padarę, visus filmus ar serialus rasite meniu skiltyje „My Downloads“ (liet. mano atsisiuntimai)“, ‒ tikina A. Krivickaitė.

Ekspertės teigimu, filmų taip pat galite rasti programėlėse „Amazon Prime Video“, „Disney+“, „HBO Max“ ir kt. Kai kurios iš jų leidžia pasirikti kokybės lygį, tad jei telefone norite sutaupyti atminties vietos, rekomenduojama ją rinktis kuo žemesnę. Svarbu atsiminti, jog yra programėlių, turinčių limitą, kiek vienu metu įrašų galima atsisiųsti.

3. Programėlės, skirtos žaisti

Kelionės laikas gali praeiti akimirksniu žaidžiant įtraukiantį žaidimą. Tam, kad jį išsirinktumėte pirmiausia reikia nuspręsti, kokio jo norite ‒ mokamo ar nemokamo.

„Daugeliui patinka tokie nemokami žaidimai kaip „Alto’s Odyssey“, kuriame bėgant reikia saugotis kliūčių ir rinkti monetas, ar „Crossy Road“, kuriame taip pat reikia vengti kliūčių ir per kelią vesti viščiuką. Mokamas strateginis žaidimas, kuris vertas dėmesio ‒ „Bloons TD 6“. Jame reikia palei kelią pastatyti ir saugoti bokštus, o tam, kad juos sėkmingai apgintumėte nuo blogiukų, jums teks sukurti tobulą gynybą iš beždžionių bokštų, herojų, įvairių atnaujinimų ir t.t. Jei mėgstate automobilių lenktynes, jums gali patikti žaidimas „GRID Autosport“, ‒ sako A. Krivickaitė.

Dar vienas žaidimas, kurį galima žaisti be interneto ryšio ‒ „Eternium“. Vis dėlto, į telefoną turėtumėte atsisiųsti naujausią jo versiją. Be to, nors žaidimą galima atsisiųsti nemokamai, yra pirkimai pačioje programoje. „Eternium“ veiksmo vaidmenų žaidime yra siužetinė linija, grobis, kurį reikia rinkti ir itin daug veiklų, kuriomis galima užsiimti, pavyzdžiui, bėgioti, burti, žudyti blogiukus, tyrinėti įvairius požemius ir griuvėsius. Kitas nemokamas, tačiau pirkimus programėlėje turintis žaidimas ‒ „Friday the 13th“. Tiesa, jis nerekomenduojamas vaikams, nes turi siaubo ir žiaurumo elementų.

Pašnekovės teigimu, žaidimų pasiūla itin plati, tad rasti tą, kuris būtų ir įdomus, ir nereikalaujantis interneto ryšio, nebus sudėtinga. Dar labiau mėgautis žaidimais ir filmais galima naudojant išmanųjį, kuris turi itin didelį ekraną, pavyzdžiui, „Galaxy Fold3“, kurį atlenkus, šis supanašėja į planšetę.

 

Mano išsaugoti straipsniai