JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Teismas R. Jakštį pripažino kaltu dėl nepilnamečių tvirkinimo

Teismas R. Jakštį pripažino kaltu dėl nepilnamečių tvirkinimo, skyrė 3 metų ir 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmę

Kauno apylinkės teismas anksčiau už seksualinius nusikaltimus prieš vaikus teistą Remigijų Jakštį penktadienį pripažino kaltu dėl nepilnamečių tvirkinimo, aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Jam skirta 3 metų ir 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmė.

Apie šį teismo sprendimą žurnalistams pranešė prokuroras Andrius Kuršinas. Jis teigė, kad teismui siūlė kaltinamajam skirti 4 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau R. Jakšiui pripažinus kaltę, nutarta siūlyti 3 metų nelaisvę.

A. Kiuršinas pažymėjo, kad teismas skyrė realią 3 metų ir 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmę R. Jakščiui. Valstybės kaltintojas teigė, jog realų įkalinimą jis asmeniui siūlė, atsižvelgiant į tai, kad R. Jakštį, nors buvo anksčiau teistas už seksualinius nusikaltimus prieš nepilnamečius, toliau darė analogiškus nusikaltimus.

„Skirta reali laisvės atėmimo bausmė. (…) Reali laisvės atėmimo bausmė iš mano pusės prašoma, atsižvelgiant į kaltinamojo elgesį proceso metu, tai yra, kad vykstant kitam procesui, kur jis buvo nuteistas, buvo toliau daromi analogiški nusikaltimai, toliau nukenčia nepilnamečiai asmenys. Ir aš manau, kad ta bausmė, kuri buvo paskirta už praeitus nusikaltimus, tai yra laisvės apribojimas, tikrai nepasiekė savo, kaip bausmės, tikslų“, – dėstė A. Kiuršinas.

Baudžiamojoje byloje R. Jakščiui buvo pateikti kaltinimai aplaidžiu finansinės apskaitos tvarkymu, jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimu (2 nusikalstamos veikos), lytinės aistros tenkinimu, pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę (3 nusikalstamos veikos), nesunkiu sveikatos sutrikdymu. Byloje nukentėjusiaisiais pripažinti trys asmenys, nusikalstamos veikos padarymo metu nukentėjusieji buvo nepilnamečiai (du iš buvo jaunesni negu 16 m.).

Kauno apylinkės teismo sprendimas gali būti apskųstas apeliacine tvarka.

Prokuroras A. Kiuršinas sakė, kad jis pirmos instancijos teismo sprendimo byloje skųsti neketina.

ELTA primena, kad šių metų balandį Kauno apylinkės teismas patenkino Probacijos tarnybos Kauno skyriaus prašymą sugriežtinti R. Jakščiui anksčiau už vaikų tvirkinimą skirtą bausmę, numatant laisvės apribojimą pakeisti 90 parų areštu.

R. Jakštys pernai buvo nuteistas už keturių nepilnamečių asmenų seksualinį tvirkinimą.

Probacijos tarnybą teismui prašymą sugriežtinti R. Jakščiui anksčiau skirtą bausmę argumentavo tuo, kad šis, pasak tarnybos, vengė atlikti anksčiau paskirtą laisvės apribojimo bausmę. Tarnyba į teismą kreipėsi po balandžio viduryje žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų apie galimai į R. Jakščio nuomojamus namus, Kaune, įviliotą nepilnametį asmenį. Tąkart pranešta, kad Kauno gyventojai, informavę pareigūnus apie tokį galimą įvykį, jų neišleido iš namų kiemo. Pareigūnai, apieškoję R. Jakščio nuomojamą būstą, galiausiai rado nepilnametį, pasislėpusį name esančioje nišoje.

Po šių įvykių teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl jaunesnio negu 16 amžiaus asmens galimo tvirkinimo, R. Jakšiui taikoma intensyvi priežiūra tam tikromis sąlygomis: nebendrauti, neieškoti ryšių su nepilnamečiais asmenimis ir nesilankyti vietose, kuriose lankosi nepilnamečiai, būti savo gyvenamosios vietos adresu visą laiką, išskyrus vieną valandą per parą, kai jam leidžiama išvykti iš namų Kauno miesto ribose.

R. Jakštys taip pat turi nešioti apykoję. Pastarąjį sprendimą jis taip pat yra apskundęs teismui.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI