JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
10 būdų efektyviai valdyti savo laiką

10 būdų efektyviai valdyti savo laiką

Laiko valdymas – tai įgūdis, kuris pravers kiekvienam, visiškai nepriklausomai nuo profesijos, amžiaus ar gyvenimo būdo. Pateikiame 10 patarimų, kurie leis savo laiką skirstyti efektyviau.

1. Kokie jūsų prioritetai?

 

Aiškus prioritetų nustatymas – tai vienas pirmųjų žingsnių, kuriuos reikėtų atlikti norint efektyviai valdyti savo laiką. Skirstydami prioritetus, atkreipkite dėmesį į tokius dalykus kaip: kokie darbai ir veiklos jums svarbiausios gyvenime? Kas daugiausiai teikia naudos ir pasitenkinimo?

 

2. Planuokite dienos darbus

 

Dienos darbų išrašymas ne tik padės tinkamai viską suplanuoti ir visur spėti, bet ir sumažins patiriamą stresą dėl darbų gausos. Dienos planavimui galite naudoti užrašinę, telefoną, kompiuterį ar kitą priemonę.

 

3. Užduotis susidėliokite pagal svarbą

 

Surašius visus darbus, kuriuos reikia atlikti, dar kartą peržiūrėkite sąrašą ir sudėliokite užduotis pagal svarbą. Tikrai nėra vienodai svarbių darbų, todėl pažvelkite kritiškai ir svarbiausius kelkite į viršų, ne tokius svarbius – į apačią.

 

4. Įvertinkite savo dienos planus

 

Kad savo laiką valdytumėte efektyviau, labai svarbu išmokti išbraukti tuos darbus, kurie nėra svarbūs ar nepadeda siekti tikslų. Taip pat sudarę darbų sąrašą įvertinkite, kurie darbai jums „primesti“ iš šalies – galbūt pats metas pasakyti „NE“ ir neatlikinėti už kitus jų darbų?

 

5. Įtraukite laiko valdymo įrankius

 

Yra gausybė laiko valdymo įrankių ir programėlių, kurios padeda paprastai, bet efektyviai valdyti savo laiką.

 

6. Neatidėliokite

 

Viena dažniausių ir didžiausių laiko švaistymo priežasčių – atidėliojimas. Išmokite darbus atlikti iškart, neatidėliojant, antraip jūsų neišvengiamai laukia stresas ir nepasitenkinimo jausmas.

 

7. Ilsėkitės

 

Tikriausiai jau esate girdėję, kad našiam darbui būtinos reguliarios pertraukėlės. Nuolatinis darbas be jokių pertraukų tikrai nepadarys jūsų produktyvesniu ar geresniu darbuotoju.

 

8. Ar žinote „Pomodoro“ techniką?

 

Šios technikos principas paprastas: dirbkite 25 minutes, o tuomet padarykite 5 minučių pertrauką. Specialistai sako, kad tai padeda dirbti produktyviau, be to, išlaikomas dėmesys ir efektyvumas.

 

9. Nepamirškite nustatyti terminus

 

Kiekvieną užduotį, kurią turite atlikti, įvertinkite kritiškai ir nustatykite joms terminus. Šis paprastas pratimas padės užduotis atlikti laiku.

 

10. Atsipalaiduokite

 

Nepamirškite, kad efektyvus laiko planavimas skirtas ne tik darbui ir užduotims atlikti, bet ir kokybiškam poilsiui. Poilsį suplanuoti taip pat turite, antraip jam paprasčiausiai neliks laiko.

 

Efektyvus laiko planavimas padės ne tik dirbti geriau, bet ir gyventi geriau.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI