JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Tinkamas ir saugus naudojimasis išmaniuoju įrenginiu: ką turi žinoti tėvai

Tinkamas ir saugus naudojimasis išmaniuoju įrenginiu: ką turi žinoti tėvai

Besąlygiškas jaunimo įsitraukimas į išmaniųjų įrenginių turinį – akivaizdus. Tikriausiai visi esame matę vaikus ar paauglius, sėdinčius autobusų stotelėje, oro uoste ar automobilyje ir įdėmiai žiūrinčius į telefono ekraną. Išmanieji telefonai yra svarbi vaikų gyvenimo dalis, atliekanti tiek pramoginę, tiek edukacinę funkcijas, tačiau tinkamas naudojimasis ir pertraukos nuo įrenginio ekrano – būtinos. „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Andrius Mateika pateikia įžvalgas ir patarimus, kodėl ribojimai yra būtini ir kaip juos paversti kasdienės higienos įrankiu. 

„Išmaniųjų įrenginių gamintojai puikiai supranta tėvų poreikį ir norą saugoti savo vaikus, todėl telefonuose yra prieinamos specialios apsaugos. Vieni populiariausių jaunųjų vartotojų pasirinkimų – vidutinės klasės įrenginiai „Galaxy A55 5G“ ir „Galaxy A35 5G”, turintys integruotus skaitmeninės gerovės ir tėvų kontrolės sprendimus“, – teigia Andrius Mateika.

Funkcija „Skaitmeninė gerovė“ – sprendimas ne tik vaikams, bet ir tėvams

„Skaitmeninė gerovė“ – tai funkcija, leidžianti planuoti ir kontroliuoti laiką, kurį jūs ar jūsų atžala praleidžia naudojantis įrenginiu. Vartotojui suteikiama labai išsami įrenginio naudojimo apžvalga, įskaitant informaciją, kokiu metu per dieną dažniausiai naudojamasi telefonu, kurią savaitės dieną telefonas naudojamas dažniausiai ir kokios programėlės jūsų atžalos telefone yra populiariausios.

„Tai puikus sprendimas ir suaugusiesiems, ir vaikams. Galime įvertinti, ką dažniausiai veikiame telefone ir kokiais tikslais jį naudojame. Jei nerimaujate, kad jūsų atžala per daug laiko skiria socialiniams tinklams, galite nustatyti ekrano laiko apribojimus ir leisti naudotis tam tikromis programėlėmis ne ilgiau kaip vieną valandą per dieną“, – sako produktų treneris.

Vieni populiariausių jaunųjų vartotojų pasirinkimų – vidutinės klasės įrenginiai „Galaxy A55 5G
Vieni populiariausių jaunųjų vartotojų pasirinkimų – vidutinės klasės įrenginiai „Galaxy A55 5G” ir „Galaxy A35 5G”
Samsung nuotr.

„Tėvų kontrolės“ funkcija – galimybė sukurti saugią aplinką vaikui

 

„Tėvų kontrolės“ funkcija leidžia tėvams kontroliuoti vaiko naudojimąsi telefonu tam, kad užtikrintų jo saugumą. Tėvai turi galimybę nustatyti laiko limitus, kada vaikas gali naudotis telefonu ir peržiūrėti, kokias programėles jis dažniausiai įsijungia. Taip pat gali blokuoti nepageidaujamas programėles ar funkcijas. Pavyzdžiui, socialinius tinklus, žaidimus ar interneto naršykles. Kai kurios funkcijos leidžia tėvams matyti vaiko buvimo vietą veikiant GPS.

 

„Tėvų kontrolė“ – tai ne tik pagalba stebėti, bet ir padėti jauniesiems vartotojams. Ji suteikia prieigą tvarkyti paauglių paskyras, pakeisti vaikų slaptažodžius, jei jie juos pamiršta, apžvelgti programėlių leidimus bei jų prieigą prie tam tikrų duomenų. Taip galėsite būti tikri, kad jūsų mažieji neviešina jautrios informacijos socialinėje erdvėje“, – pabrėžia Andrius Mateika.

 

Jei šeimoje naudojatės to paties gamintojo įrenginiais ar operacine sistema, „Tėvų kontrolės“ instaliavimas nebus sudėtingas procesas. Jums tereikia įjungti „Tėvų kontrolės“ funkciją telefone. Eikite į telefono nustatymus, juose pasirinkite „Skaitmeninė gerovės ir tėvų kontrolės“ funkciją, „Tėvų kontrolės“ pasirinkimuose įtraukite savo vaikų mobiliuosius įrenginius. Paskutinis žingsnis – atsiųskite programėlę „Google Family Link“. Šios programėlės aktyvacijai būtina vaiko „Google“ paskyra, susieta su vieno iš tėvų paskyra. Šie veiksniai turi būti atlikti tiek vaiko, tiek tėvų telefonuose.

Vieni populiariausių jaunųjų vartotojų pasirinkimų – vidutinės klasės įrenginiai „Galaxy A55 5G
Vieni populiariausių jaunųjų vartotojų pasirinkimų – vidutinės klasės įrenginiai „Galaxy A55 5G” ir „Galaxy A35 5G”
Samsung nuotr.

Vaikai išmaniaisiais įrenginiais išmoksta naudotis nuo mažų dienų. Pradedant filmukų žiūrėjimu, baigiant žaidimais. Telefonai tampa kasdieniais palydovais, todėl suaugusieji turi užtikrinti saugų ir atžalų amžiui tinkamą turinį. Tėvai turi būti aktyvūs ir atidžiai stebėti vaiko veiklą bei pasirūpinti, kad jis įgytų reikiamų įgūdžių ir žinių. Tik per asmeninę patirtį ir tėvų pavyzdį mažieji vartotojai yra pajėgūs išmokti priimti saugius sprendimus.

 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI