Pirmą kartą supratusi, kokią didelę įtaką kasdienis tarpusavio bendravimas turi vaiko smegenų vystymuisi ir ilgalaikei psichinei sveikatai, Vaikų psichoterapeutė, Londono vaikų psichikos sveikatos centro direktorė dr. Margot Sunderland patyrė šoką.
Tačiau daugybė mokslinių tyrimų šia tema nepasiekdavo tėvų ar viešumos. Būtent tai ir pakurstė autorės aistrą parašyti knygą, kurioje būtų ne dar viena nuomonė apie tėvystę (jų ir taip yra užtektinai), bet kuri veikiau leistų tėvams priimti pagrįstus, moksliniais tyrimais paremtus sprendimus dėl savo vaikų.
Ši knyga nebūtų atsiradusi, jei ne novatoriški JAV profesoriaus Jaako Pankseppo tyrimai. Jis daugiau nei keturiasdešimt metų tyrė emocines smegenis. Mokslininko atradimai – ne tik svarbūs neuromokslo pasaulyje, bet ir turi didelę reikšmę žmonijai. Jo ir kitų mokslininkų darbuose rasime bendrų idėjų, kodėl tiek daug vaikų užaugę kenčia nuo depresijos, nerimo ar pykčio ir kaip galima to išvengti.
Jei ryšimės savo veiksmus pagrįsti tuo, ką mokslas teigia apie auklėjimą, kursime pažangią visuomenę, kurioje vyraus didesnė užuojauta, gebėjimas mąstyti ir pagarba kitoniškumui. Galbūt ir visuomenė pradės suvokti, kad, mokant tėvus, juos informuojant apie naujausius vaikų raidos tyrimus ir psichikos sveikatos neuromokslą, vaikams bus suteikta galimybė klestėti.
Šiame puikiame optimalaus vaikų auklėjimo vadove rašoma, kad sveikas protas atsiranda, kai smegenys yra brandžios emociškai. Rūpinimasis vaikų emocijomis ir kognityvinėmis savybėmis – net prieš gimimą – gali turėti ilgalaikį poveikį psichikos sveikatai. Vaikai, kurių jausmai puoselėjami ir gerbiami, gyvens daug laimingiau už tuos, kurių ankstyvieji poreikiai nebuvo pripažįstami ir skatinami. Didelis nerimas ir rūpestinga meilė daro ir neigiamą, ir teigiamą ilgalaikę įtaką emocinėms jungtims bei kognityviniams gebėjimams besivystančiose smegenyse.
Šiuolaikinis neuromokslas atskleidė, kaip smegenų struktūros ir neurochemija sukuria gyvūnų emocionalumą, kuris turi tiesioginių padarinių kūdikių ir vaikų psichikos sveikatai. Geriau suprasdami socialinių ir emocinių poreikių kilmę vaikų smegenyse galėsime atverti duris į klestinčių mažylių pasaulį. Priešmokyklinis amžius ypač svarbus kiekvieno vaiko sėkmei ateityje.
Knygoje nagrinėjami naujausi vaikų smegenų raidos tyrimai ir pritaikomi realiems gyvenimo scenarijams, su kuriais susiduria visi tėvai. Autorė, remdamasi išsamiais tyrimais, pateikia įrodymais pagrįstas strategijas tėvams, ieškantiems patikimos informacijos ir patarimų, kaip geriausiai auklėti savo atžalas. Tėvystės strategijos apima tiek naujagimio mokymą miegoti, tiek dvylikamečio raminimą, atsiskyrimo, nerimo, socialinės raidos ir kitus klausimus. Šioje knygoje dėmesio skiriama ne tik vaiko, bet ir tėvų poreikiams, pateikiama patarimų, kaip pasirūpinti savimi.