JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Gydytoja apie akies traumas: katės įdrėskimas - pavojingiausias

Gydytoja apie akies traumas: katės įdrėskimas – pavojingiausias

Svetimkūnis (smiltelė, pūkas, blakstiena ar pan.), patekęs į akį, dažniausiai pasislepia po apatiniu arba viršutiniu voku.

Jokiu būdu netrinkite ir neleiskite trinti vaikui akių, nemėginkite pašalinti svetimkūnio nosinaite ar pan., nes galite pažeisti viršutinį akies dangalo sluoksnį. Paprašykite vaikelio kelias sekundes pamirksėti – smulkus svetimkūnis dažniausiai pasišalina kartu su ašaromis, pataria Santaros klinikų Vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Ingrida Sapagovaitė.

Jeigu tai nepadeda, akį plaukite – įlašinkite į ją antibakterinių vaistų nuo uždegimo. Jeigu jų neturite, tiks virintas vanduo, blogiausiu atveju – vanduo iš čiaupo. Plaunant reikia patraukti voką nykščiu ir smiliumi – lašai turi aptekti tiesiai į akių plyšius. Net ir pašalinus svetimkūnį, kurį laiką akyje gali išlikti nemalonus pojūtis. Jeigu ir kitą dieną jis neišnyksta, akis parausta, patinsta, ašaroja, būtina kreiptis į akių ligų specialistą. 

Labai pavojinga trauma – katės įdrėskimas. Jeigu nukentėjo išorinis akies dangalas, žaizda ilgai ir sunkiai gyja. O jeigu drykstelėta giliau, gali prasidėti infekcija ir uždegimas, nes ant katės nagų kaupiasi labai daug mikroorganizmų. Tad vaikui, nukentėjus nuo augintinio, būtina skubiai įlašinti antibakterinių priemonių ir vykti pas gydytoją. 

NAUJIENA: žurnalą TAVO VAIKAS jau galite pirkti internetu. Įsigyti galite ir senesnių žurnalų. SPAUSKITE ČIA.

Užsigavus akį, jeigu sutrenkimas nebuvo stiprus, nieko baisaus neatsitiks. Tačiau nuo stipresnio smūgio nukenčia vidinė akies dalis – vidurinis dangalas, kuriame itin daug kraujagyslių. Jeigu po stipraus sutrenkimo skausmas nepraeina ilgiau kaip keletą valandų, o vaizdas ima lietis, tuojau pat vežkite atžalą pas akių ligų specialistą. 

Itin pavojinga nusideginti akis buitinės chemijos medžiagomis, kurių yra dažnuose namuose – dezinfekcinėmis priemonėmis, indų plovikliais ir pan. Kuo greičiau pašalinsite šių medžiagų likučius nuo akies paviršiaus, tuo lengvesnės bus pasekmės. Iškvieskite greitąją pagalbą, o kol ji atvyks, akį gausiai plaukite vandeniu. Plauti galima lašinant vandenį pipete, švirkštu be adatos ar tiesiai iš puodelio. Praplovus į akį reikėtų įlašinti vaistų nuo uždegimo. 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI