JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Nuo pirmadienio duris atversiančioms mažųjų ugdymo grupėms teks įgyvendinti daug sąlygų

Nuo pirmadienio duris atversiančioms mažųjų ugdymo grupėms teks įgyvendinti daug sąlygų

Nuo pirmadienio leista veikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms – mažųjų ugdymas galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu būdu, bet ir įstaigose. Svarbu tai, kad, siekiant užtikrinti saugią aplinką ir vaikams, ir įstaigų personalui, bus privaloma laikytis nustatytų infekcijos plitimo prevencijos reikalavimų, sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Tuo tikslu sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga patvirtino būtinąsias sąlygas ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo organizavimui.

Numatyta, kad vaikus, kurie serga lėtinėmis ligomis arba gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais žmonėmis, ir toliau bus rekomenduojama ugdyti namuose. Be to, net jei vaikas sveikas, jį leisti į ugdymo įstaigą nebus privaloma – tėvai galės jį ir toliau prižiūrėti namuose.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdančios įstaigos, organizuodamos savo darbą, privalės laikytis nustatytų reikalavimų.

Teks maksimaliai laikytis grupių izoliacijos principo: vaikai nuolat lanko tą pačią grupę, grupės veikla vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto tiek patalpose, kuriose teikiamos ugdymo paslaugos, tiek lauke; skirtingose grupėse dirbančių darbuotojų kontaktas ribojamas, jei jo išvengti neįmanoma, ribojamas kontakto laikas, išlaikomas saugus atstumas. Vaikai bus maitinami grupės patalpose. Jei tokių sąlygų nėra ir valgoma bendroje salėje, joje vienu metu gali valgyti tik vienos grupės vaikai pagal iš anksto parengtą grafiką, o po kiekvienos grupės patalpa išvėdinama ir išvaloma. Maitinimas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys vaikai, neorganizuojamas. Turės būti užtikrinama, kad nebūtų organizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms.

SAM rekomenduoja švietimo pagalbos specialistams dirbti nuotoliniu būdu. Jei organizuojamos kontaktinės konsultacijos, jos turi būti teikiamos individualiai arba vienu metu dirbama tik su tos pačios grupės vaikais. Konsultacijų metu turi būti vengiama fizinio kontakto, po kiekvienos konsultacijos patalpos išvėdinamos ir nuvalomi dažnai liečiami paviršiai. Ugdymo įstaigose turės būti užtikrinama, kad šalia įėjimų į patalpas būtų galimybės rankų dezinfekcijai, atlydintieji vaikus privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones.

Visų priimamų į įstaigą vaikų sveikatos būklė bus vertinama. Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 laipsnių ir daugiau), kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pavyzdžiui, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ar kitų požymių, negali būti priimami į darželį. Darbuotojai, priimantys vaikus į įstaigą, turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Įstaigoje turės dirbti tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo ligų takų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių. Atvykus į darbą, jiems bus matuojama temperatūra.

Tiesiogiai su vaikais nedirbs darbuotojai, priklausantys rizikos grupei, taip pat bus draudžiama dirbti darbuotojams, esantiems saviizoliacijoje, išskyrus dirbančiuosius nuotoliniu būdu.

Ugdymo įstaigose turės būti užtikrinamos tinkamos sąlygos darbuotojų ir vaikų rankų higienai (praustuvėse tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, prie praustuvių patiekiama skysto muilo). Kriaukles ir kiti sanitarinius mazgus, kuriais naudojasi kelios vaikų grupės, reikės dezinfekuoti kiekvieną kartą jais pasinaudojus vienam vaikui.

Ugdymo paslaugų teikimo patalpos turės būti išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

SAM primena, kad visos mokyklos – tiek pradinės, tiek progimnazijos, tiek gimnazijos ir profesinio mokymo įstaigos – lieka uždarytos iki tol, kol Vyriausybė apsispręs kitaip.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI