JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Klaipėdos moksleiviai į mokyklas negrįš – mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu

Klaipėdos moksleiviai į mokyklas negrįš – mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu

Klaipėdiečiai mokiniai šiuos mokslo metus užbaigs mokydamiesi nuotoliniu būdu. Toks sprendimas antradienį priimtas bendru sutarimu su švietimo įstaigų vadovais, praneša Klaipėdos miesto savivaldybė.

„Manome, kad besibaigiant mokslo metams vėl į mokyklas sukviesti tūkstančius mokinių nėra tikslinga. Šalyje vis dar draudžiama dauguma renginių, turime laikytis saugaus atstumo, o mokinimas, grįžus į mokyklas, akivaizdu, kad masinio susibūrimo neišvengsime. Vargu ar grįžimo nauda bus didesnė už riziką, juolab, kad nuotolinis mokymas Klaipėdoje vyksta pakankamai sklandžiai, tad taip užbaigti mokslo metus bus gerokai saugiau”, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Su mokyklomis sutarta, kad 1-4 klasių mokiniai nuotoliniu būdu mokysis iki gegužės 29 d., po šios datos dar savaitė bus skiriama konsultacijoms ar papildomam darbui su atskirais mokiniais, kuriems būtina užpildyti mokymosi spragas, pasiekti geresnių metinių rezultatų.

5–8, I–III gimnazijų klasių mokiniai nuotoliniu būdu mokysis iki birželio 12 d., po šios datos dar savaitė taip pat bus skiriama konsultacijoms, mokymosi spragų likvidavimui. Per papildomą mokymosi savaitę mokiniams, kuriems reikia daugiau pedagogų pagalbos, individualios konsultacijos arba užsiėmimai nedidelėmis grupelėmis galės vykti ir mokyklų patalpose, jei bus toks poreikis, sakoma Klaipėdos miesto savivaldybės pranešime.

IV gimnazijų klasių mokiniai egzaminams galės ruoštis ir nuotoliniu būdu, ir nedidelėmis grupelėmis mokyklose, užtikrinant reikiamas saugos priemones. Ugdymo procesas abiturientams truks iki gegužės 22 d., o pagrindinė brandos egzaminų sesija prasideda birželio 22 d. Iki gegužės 15 d. dienos mokiniai dar gali apsispręsti laikyti mažiau egzaminų nei buvo suplanavę iš anksto, tačiau, norint gauti brandos atestatą, kaip ir anksčiau, reikės išlaikyti mažiausiai du egzaminus.

Šiemet egzaminai bus laikomi gerokai mažesnėmis grupėmis nei įprasta. Didelėse patalpose, tokiose kaip mokyklų aktų ar sporto salės, egzaminus galės laikyti ne daugiau kaip 50 mokinių, mažesnėse patalpose – ne daugiau kaip 9 mokiniai, o tarp visų patalpoje esančių asmenų turės būti išlaikomas ne mažesnis kaip dviejų metrų atstumas. Informacinių technologijų klasėse egzaminas galės būti organizuojamas daugiausiai 6 abiturientams.

Prie patalpų, kur vyks egzaminai, turės būti sudaromos sąlygos rankų higienai bei dezinfekcijai. Jei egzamino metu kompiuteriais ar žodynais naudosis keli kandidatai, kaskart pasinaudojus, liečiamas paviršius turės būti dezinfekuojamas arba naudojimuisi skiriamos vienkartinės pirštinės. Jei nebus pakeisti privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešose vietose numatantys teisės aktai, egzaminų metu bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines kaukes arba respiratorius, išskyrus užsienio kalbų egzaminų kalbėjimo dalis. Būtinomis apsaugos priemonėmis mokyklas centralizuotai aprūpins savivaldybė. Asmenys, kuriems pasireiškia infekcinių susirgimų požymiai, karščiavimas 37,3 C ir daugiau, į egzaminų centro patalpas nebus įleidžiami.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI