Kol kas dar džiaugiamės išskirtinai saulėtais bei šiltais orais, tačiau netrukus prasidės permainingasis ruduo. Vėsūs rytai pareikalaus šiltesnio drabužių sluoksnio, o įdienojus – jau norėsis lakstyti su lengvais apdarais. Galiausiai dienas išbalansuos lietus – niekada nežinosi, kada jis prapliups. Šie kasmetiniai scenarijai itin didelį galvos skausmą kelią mažesnius vaikus auginantiems tėvams, kurie ankstyvą rytą išleidžia juos į darželius, o pasiimti ateina tik vakare. Kaip garantuoti, kad mažyliai, kurie paprastai aktyviai juda, lauke nei sušals, nei sukais, nei sušlaps?
Įvairiausias oro sąlygas išbandę ir jas pažaboję neabejotinai yra lauko darželius ir mokyklas lankantys vaikai bei jų tėvai. Keturių vaikų mama, viena iš Vilniuje ir Kaune veikiančių „Lauko darželio“ įkūrėjų, Ieva Karpienė sako, kad viena universaliausių aprangų vaikams nepastoviomis oro sąlygomis yra lietaus rūbai.
Patarimas – mažiau skalbti
Anot jos, kad lietaus rūbai tarnautų ilgiau, labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti. „Jeigu skalbiate, vadovaukitės gamintojo nurodymais, parinkite tinkamą temperatūrą ir lauko rūbams pritaikytą skalbimo programą. Specialūs skalbikliai arba impregnantai padeda prailginti šių drabužių tarnavimo laiką, tačiau svarbu žinoti ir tai, kad džiovinimui radiatoriai netinka. Gal pirmiausia patarčiau apskritai šiuos rūbus skalbti kuo rečiau“, – dalinasi I. Karpienė.
Po dienos darželyje ar žaidimų lauke pašnekovė ragina nešvarumus tiesiog nulieti vandeniu. Taip pat smėlį, purvą galima nuvalyti švelnia kempinėle, o tuomet rūbus pakabinti ir leisti jiems išdžiūti. „Kuo mažiau skalbsite vandeniui atsparius drabužius, tuo ilgiau jie bus jam atsparūs ir jums tarnaus“, – atkreipia dėmesį I. Karpienė.
Išsiskiria universalumu
Pasak jos, neperšlampantys, pašiltinti rūbai vaikams puikiai tinka net ir šiltesnę žiemą, kai nespaudžia didelis šaltis, o sniegas – šlapias ir purvinas. „Tokiu oru šie rūbai yra idealus pasirinkimas. Svarbu tinkamai pasirinkti kitus drabužius ir juos sluoksniuoti tiek pagal oro sąlygas, tiek pagal patį vaiką. Vieni mažiau juda, kiti daugiau, vieni – komfortiškai jaučiasi prie žemesnės temperatūros, kiti – iš karto ima šalti“, – vardija „Lauko darželio“ įkūrėja.
Vaikiškų neperšlampamų striukių, lauko kelnių ir kombinezonų, kurių paprastai su nekantrumu laukia vaikus auginančios šeimos, nuo rugpjūčio 29 d. bus galima rasti „Lidl“ parduotuvėse.
„Lietaus rūbai yra neperpučiami vėjo, nepralaidūs vandeniui, klijuotomis siūlėmis, todėl puikiai tinkami tiek žygiams, tiek žaidimams lauke permainingais orais. Mūsų neperšlampamus, „Lupilu“ ženklu pažymėtus rūbus vaikams tėvai itin pamėgo tiek dėl jų universalumo, tiek dėl prieinamos kainos. Jų papildymai parduotuvėse yra visada laukiami. Vientisus kostiumus paprastai renkasi mažesnių vaikų tėvai, o atskirus kelnių ir striukų komplektus dažniau perka vyresnėliams“, – sako „Lidl Lietuva“ ne maisto prekių pardavimų skatinimo skyriaus vadovas Vytenis Čubrinskas.
Garantuoja linksmybes balose
I. Karpienė dar pastebi, kad tik peržengus į rugsėjį nereikėtų iš karto skubėti vilkti vaikams rūbų su pašiltinimu. Rudens pradžioje paprastai puikiai tinka plonesnės kelnės ir striukės. Kaip ir žiemą – čia ne mažiau svarbu, ką vaikai vilkės po apačia. Ji ragina nepamiršti sluoksniavimo bei tokių audinių kaip vilna. Sušilus orui, vieną sluoksnį bus galima nusivilkti, o vilna prisitaikys prie skirtingų temperatūrų.
Taip pat ne visi tėvai dar aiškiai žino, kam yra skirta prie lietaus rūbų, kelnių apačioje prisiūta guma. „Šias gumas reikia dėti per kulną ant paties vaiko bato. Tą stengiamės vizualiai pavaizduoti ir savo „Lidl“ leidiniuose, kad tėvams būtų aiškiau. Tik taip dėvimi lietaus rūbai garantuos geriausią apsaugą, purvas bei drėgmė nepateks į batų vidų, o jūsų vaiko kojos bus šiltos net ir šokinėjant per balas“, – sako V. Čubrinskas.
Ieškant neperšlampamų drabužių vaikams iš antrų rankų I. Karpienė, pataria atkreipti dėmesį, kad juose nebūtų jokių skylučių, įtrūkimų. „Svarbu apžiūrėti visas siūles ir įvertinti drabužių būklę. Juk mums svarbu, kad šie daiktai atliktų savo funkciją – apsaugotų nuo vandens ir drėgmės. Kartais tai sunku pastebėti, todėl jei yra galimybė, rekomenduočiau pasiteirauti, kaip rūbai buvo prižiūrėti ir ar dažnai buvo skalbiami“, – pataria keturių vaikų mama.