Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Pradės lankyti darželį
Darželis

Patarimai, kaip sumažinti vaikų stresą dėl mokyklos ar darželio pradžios

Rugsėjis daugeliui šeimų yra pereinamojo laikotarpio metas, kai vaikai sugrįžta į mokyklą ar darželį. Tai gali būti įdomus, bet ir streso kupinas laikas vaikams, ypač jei jie pirmą kartą eina į mokyklą ar darželį arba pradeda naują klasę. Štai keletas patarimų, kaip padėti vaikams sumažinti stresą ir lengviau adaptuotis.

1. Paruoškite vaiką iš anksto

Pradėkite ruoštis mokyklos ar darželio pradžiai kelios savaitės prieš faktinę dieną. Supažindinkite vaiką su mokyklos rutina, aptarkite dienos planą, paruoškite reikalingas priemones ir kartu apsipirkite mokyklinėmis prekėmis. Tai padės vaikui jaustis pasiruošusiu ir sumažins nežinomybės jausmą.

2. Nustatykite rutiną

Vaikai jaučiasi saugiau, kai jų gyvenime yra nustatytos ir aiškios rutinos. Palaipsniui įveskite miego ir pabudimo režimą, kuris atitinka mokyklos ar darželio grafiką. Taip pat galite paruošti rytinį ir vakarinį rutinos planą, kad vaikas žinotų, ko tikėtis kiekvieną dieną.

3. Kalbėkite apie jausmus

Leiskite vaikui išreikšti savo jausmus ir nerimą dėl mokyklos ar darželio pradžios. Klausykite, ką jis sako, ir padrąsinkite jį, pasidalinkite savo patirtimi apie mokyklą. Paaiškinkite, kad jausti nerimą yra normalu, ir padėkite vaikui suprasti, kad jis nėra vienas šioje situacijoje.

Kas būtų

4. Lankykite mokyklą ar darželį iš anksto

Jei įmanoma, prieš mokyklos ar darželio pradžią apsilankykite su vaiku naujoje mokymo įstaigoje. Leiskite vaikui susipažinti su mokytojais, klasėmis, žaidimų aikštele. Tai padės vaikui jaustis pažįstamam su aplinka ir sumažins nerimą dėl nepažįstamų vietų.

5. Pasiruoškite pirmai dienai

Suplanuokite pirmosios dienos ryto rutiną iš anksto. Pasiruoškite drabužius, užkandžius ir kuprinę iš vakaro, kad rytas būtų ramus ir neskubantis. Aptarkite, ką vaikas gali tikėtis pirmąją dieną, ir padrąsinkite jį, sakydami, kad viskas bus gerai.

6. Skatinkite pozityvų požiūrį

Pabandykite sukurti entuziastingą ir pozityvų požiūrį į mokyklą ar darželį. Kalbėkite apie tai, kaip tai bus puiki galimybė susirasti naujų draugų, mokytis naujų dalykų ir dalyvauti įdomiose veiklose. Vaikai dažnai perima tėvų požiūrį, todėl jūsų pozityvumas gali padėti sumažinti jų nerimą.

7. Palaikykite nuolatinį bendravimą

Po pirmosios mokyklos ar darželio dienos pasikalbėkite su vaiku apie jo patirtį. Paklauskite, kaip praėjo diena, kas buvo smagu ir kas galbūt kėlė sunkumų. Palaikydami atvirą ir empatišką bendravimą, padėsite vaikui jaustis išgirstam ir suprastam.

8. Pasirūpinkite perėjimu tarp veiklų

Rytais vaikams gali būti sunku atsisveikinti su tėvais, todėl sukurkite švelnią atsisveikinimo rutiną. Tai gali būti trumpas pokalbis, apkabinimas ar specialus gestas, kuris padės vaikui jaustis saugiau. Taip pat svarbu pasitikėti mokytojais ir leisti jiems prisiimti atsakomybę už vaiką, kai jis yra mokykloje ar darželyje.

Į darželį pats laikas nuo pusantrų metukų? Mamų patirtis

9. Skatinkite laisvalaikio veiklą

Pasirūpinkite, kad vaikas turėtų laiko atsipalaiduoti po mokyklos ar darželio. Skatinkite jį užsiimti mėgstamomis veiklomis, tokiais kaip piešimas, sportas ar žaidimai lauke. Tai padės vaikui atsipalaiduoti ir atgauti emocinę pusiausvyrą.

10. Pasirūpinkite savo emocine būsena

Tėvai taip pat gali jausti nerimą dėl vaikų mokyklos ar darželio pradžios. Svarbu pasirūpinti savo emocine būsena, nes jūsų ramumas ir pasitikėjimas persiduoda vaikui. Ieškokite paramos iš šeimos narių, draugų ar specialistų, jei jaučiate, kad jums to reikia.

Mano išsaugoti straipsniai