JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Pirmasis vaiko apsilankymas kine: patarimai tėvams

Pirmasis vaiko apsilankymas kine: patarimai tėvams

Pirmasis kartas kine su vaiku gali tapti nuostabia patirtimi ir nepakartojamu atsiminimu tiek tėvams, tiek vaikams. Tačiau norint, kad šis įvykis neapkarstų ir nekeltų bereikalingo streso, jam reikėtų iš anksto pasiruošti. Dalinamės keliais patarimais, kaip tai padaryti.

Pasirinkite tinkamą filmą

Prieš nusprendžiant eiti į kiną, rekomenduojama pasirinkti filmą, kuris būtų pritaikytas jūsų vaiko amžiui. Atkreipkite dėmesį į amžiaus cenzą ir atidžiai peržiūrėkite aprašymą bei recenzijas.

Į kiną eikite ne per piko valandas

Jeigu įmanoma, seansą pasirinkite ankstyvą popietę arba darbo dienos metu. Taip išvengsite perpildyto ir triukšmingo kino teatro.

Pasirūpinkite užkandžiais

Užkandžiai gali būti puiki priemonė, padedanti vaikui išlikti ramiam. Stenkitės pasirinkti sveikesnius variantus, pvz., pilno grūdo sausainius ar šviežius vaisius. Venkite gazuotų ir saldžių gėrimų.

Išgirskite vaiko nuomonę

Prieš įeinant į kiną, aptarkite su vaiku, ko jis tikisi. Papasakokite, kaip viskas vyksta kino teatre, aptarkite ir tokias detales, kaip elgesys filmo metu: negalima garsiai kalbėti, triukšmauti, vaikščioti, lakstyti ar kitaip trukdyti kitiems žiūrintiems.

Atsivežkite ausines

Kai kurie vaikai gali būti jautrūs garsams. Jei manote, kad jūsų vaikui gali trukdyti garso stiprumas, su savimi galite atsivežti ausines, slopinančias triukšmą.

Pasirinkite tinkamas sėdėjimo vietas

Sėdint arčiau durų ar laiptų, jums bus lengviau išeiti iš salės, jei vaikui reikės pasinaudoti tualetu arba jei jam nusibos žiūrėti filmą.

Būkite kantrūs

Atsiminkite, kad tai yra jūsų vaiko pirmasis apsilankymas kine, todėl gali kilti neplanuotų situacijų. Būkite pasiruošę nebaigti žiūrėti filmo, jei vaikas kino salėje jausis nejaukiai.

Aptarkite filmą po jo peržiūros

Po filmo, kalbėkitės su vaiku apie tai, ką jis matė, kas jam labiausiai patiko ir kas nepatiko. Tai puikus būdas stiprinti vaiko kritinio mąstymo įgūdžius ir išgirsti jo nuomonę.

Eikite į kiną su vaiku atvira širdimi ir be didelių lūkesčių. Tai ne tik pramoga, bet ir puiki galimybė praleisti kokybiškai laiką kartu.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI