JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Ruošiatės turistinei kelionei dviračiu? Naudingi patarimai ir gudrybės

Ruošiatės turistinei kelionei dviračiu? Naudingi patarimai ir gudrybės, ko nepamiršti

Atšilus orams metas leistis į nuotykius, tačiau tiek patyrusiems dviračių sporto mylėtojams, tiek pradedantiems mėgėjams ilgesnei kelionei dviračiui reikia tinkamai pasiruošti. Kuo pasižymi geriausi dviračiai, skirti turistinėms kelionėms, bei kaip išsirinkti tinkamiausią modelį? Paruošėme detalų patarimų gidą, kuris padės leistis į sėkmingą ir įsimintiną nuotykį keliaujant dviračiu.

Dviračiai kelionėms – kokį pasirinkti?

Kiekvienos sėkmingos turistinės kelionės pagrindas yra tinkamai išsirinktas dviratis. Pateikiame pagrindinius aspektus, į ką pravartu atsižvelgti:

1.   Kelio reljefas

 

Įvertinkite kelią, kuriuo ketinate važiuoti. Ar keliausite asfaltu, žvyru, o gal miško takeliais? Pasirinkite dviratį, tinkantį tokioms vietovėms. Patogiausi dviračiai ilgesnėms kelionėms – plento bei turistiniai, o jei ieškote universalaus pasirinkimo, rinkitės kalnų dviratį.

2.   Patogumas

 

Patogumas yra vienas svarbiausių kelionės aspektų. Įsitikinkite, kad pasirinktas dviratis užtikrina patogią važiavimo padėtį. Pasirinkite tinkamą rėmo dydį bei jums patogią sėdynę – šios gerai parinktos detalės sumažina diskomfortą, todėl kelionių metu jausitės patogiau ir greitai nepavargsite.

 

 3. Patvarumas

 

Ieškokite patikimo, ilgus atstumus atlaikyti gebančio dviračio. Įsitikinkite, jog pasirinktas modelis turi tvirtą rėmo konstrukciją, kadangi patvarūs dviračiai turi įveikti nelygius kelius ir netikėtus iššūkius.

Dviratis
Dviratis
Reklamos užsakovas

Neskubėkite priimti galutinio sprendimo – pirmiausia išbandykite norimą dviratį. Įsitikinkite, ar patogu juo važiuoti bei apgalvokite, ar dviratis atitinka jūsų lūkesčius. Išbandę skirtingus dviračius galėsite palyginti skirtingus modelius ir įsitikinti, kad radote geriausią variantą savo kelionėms.

Patarimai, kaip paruošti dviratį kelionei

Prieš pradedant bet kokią kelionę dviračiu, būtina įsitikinti, kad jūsų transporto priemonė yra aukščiausios kokybės. Nuo padangų slėgio tikrinimo iki kruopštaus vairo sureguliavimo – skirdami pakankamai laiko tinkamai paruošti dviratį, užtikrinsite savo saugumą bei komfortą.

 

●      Patikrinkite padangas. Prieš leisdamiesi į kelią pradėkite nuo padangų patikrinimo. Jos turi būti pripūstos iki rekomenduojamo slėgio bei neturėti ženklių nusidėvėjimo požymių ir pažeidimų. Paprasčiausiai paspauskite padangą ir nustatysite, ar dviratis paruoštas kelionei. Jei padangos susidėvėjo, pakeiskite jas naujomis, kad kelionės metu nekiltų problemų. Nežinote, kaip teisingai pripūsti dviračio padangą? Visą reikiamą informaciją rasite čia.

 

●      Apžiūrėkite stabdžius. Saugumas yra svarbiausia, todėl kruopščiai patikrinkite dviračio stabdžius. Apžiūrėkite, ar nesusidėvėjo stabdžių trinkelės bei pakeiskite susidėvėjusias dalis.

 

●      Patikrinkite grandinę. Apžiūrėkite dviračio grandinę. Jei seniai ją keitėte arba pamatėte pažeidimų, užtepkite specialaus tepalo, tačiau nepamirškite nuvalyti pertekliaus. Tai ne tik užtikrina sklandų pavarų perjungimą, bet ir padeda išvengti rūdžių bei korozijos.

 

●      Suveržkite varžtus. Atidžiai apžiūrėkite dviratį ir priveržkite visus atsilaisvinusius varžtus bei sraigtus. Atkreipkite dėmesį į svarbiausias vietas, pavyzdžiui, rėmą, vairą ir sėdynės atramą.

 

●      Sureguliuokite vairą. Ilgų kelionių metu patogumas yra svarbiausia, tad skirkite laiko dviračio sėdynės bei vairo sureguliavimui. Įsitikinkite, kad sėdynės aukštis ir kampas yra patogūs, o vairo padėtis neapkrauna jūsų riešų ir nugaros.

 

●      Pasiruoškite įrankių komplektą. Būkite pasirengę bet kokiems nesklandumams – pasiimkite būtiniausius įrankius ir atsargines dviračio dalis. Svarbiausia turėti daugiafunkcinį įrankį, padangų keitimo svirtis ir pompą.

 

Ko dar gali prireikti turistinei kelionei dviračiu?

 

Nors patogus dviratis yra svarbiausia sėkmingos turistinės kelionės dalis, taip pat svarbu atsižvelgti į papildomą įrangą ir priedus, kurie gali pagerinti jūsų kelionę ir užtikrinti saugumą kelyje.

Pirmoji pagalba

 

Prieš leidžiantis į nuotykius, būtina pirmenybę teikti saugumui. Nesvarbu, ar tai ramus pasivažinėjimas dviračiu vaizdingoje kaimo vietovėje, ar ketinate įveikti sudėtingas kalnų trasas, nesklandumai gali nutikti, kai jų mažiausiai tikitės. Todėl kiekvienam dviratininkui pravartu turėti šiuos daiktus:

 

●      Pirmosios pagalbos vaistinėlė. Kompaktiškas pirmosios pagalbos rinkinys padės pasiruošti netikėtoms situacijoms. Supakuokite būtiniausius daiktus, pvz., tvarsčius, antiseptines servetėles, pleistrus, pincetą, žirkles, skausmą malšinančius vaistus. Komplektuokite rinkinį atsižvelgdami į kelionės trukmę ir intensyvumą.

 

●      Apsauga nuo saulės. Kelionės dviračiu metu apsisaugokite nuo žalingų ultravioletinių saulės spindulių dėvėdami apsaugos priemones: akinius nuo saulės bei kepurę su snapeliu. Be to, nepamirškite kremo nuo saulės. Kokybiškas saulės kremas apsaugos odą nuo nudegimo ir sumažins odos vėžio riziką. Gausiai tepkite kremu nuo saulės visas atviras odos vietas, įskaitant veidą, kaklą, rankas ir kojas kelis kartus per dieną.

Dviratis
Dviratis
Reklamos užsakovas

Dviračių aksesuarai

 

Ruošdamiesi kelionei dviračiu nepamirškite, jog taip pat svarbu pasidomėti dviračių aksesuarais. Nuo navigacijos iki turistinės kuprinės – tinkama įranga gali pagerinti jūsų kelionės patirtį ir užtikrinti, kad būsite pasiruošę įvairiems iššūkiams kelyje.

 

●      Navigacija. Patikima navigacijos įranga padeda nenukrypti nuo suplanuoto kelio kelionės metu. Įvairūs GPS prietaisai bei išmanieji telefonai su žemėlapių programėlėmis neleis pasiklysti net ir klaidžiuose užmiesčio keliukuose. Prieš išvykdami nepamirškite išbandyti pasirinkto prietaiso.

 

●      Šalmas. Jūsų saugumas visuomet turėtų būti svarbiausias prioritetas važiuojant dviračiu. Investuokite į aukštos kokybės šalmą, kuris tinkamai priglunda ir atitinka saugos standartus.

 

●      Apsauginė spyna. Specialūs dviračių aksesuarai, pavyzdžiui, apsauginės spynos, taip pat turėtų būti jūsų prioritetų sąrašo viršuje. Apsaugokite savo dviratį nuo vagystės įsigydami tvirtą dviračio spyną. Populiariausi variantai – U formos spynos ir grandinės užraktai, užtikrinantys optimalų saugumą.

 

●      Turistinės kuprinės. Lengvai pasiekti būtiniausius daiktus padės turistinės kuprinės. Šie universalūs krepšiai puikiai sutalpins jūsų užkandžius, fotoaparatą, pirmosios pagalbos vaistinėlę bei kitus būtinus kelionės atributus. Ieškokite vandeniui atsparios kuprinės, jei norite būti užtikrinti, kad jūsų daiktai bus saugūs bet kokiu oru.

 

Ruošiatės į kelionę dviračiu? Jei išsirinkote tinkamą dviratį, jį kruopščiai paruoškite kelionei bei su savimi pasiimkite būtiniausius daiktus. Tuomet leistis į nuotykį bus tikrai nebaisu. Tad ko laukiate? Užsukite į senukai.lt, kur jūsų laukia modernūs dviračiai ir viskas, ko reikia saugiai ir įsimintinai kelionei.

 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI