JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Ką veikti su vaikais prie jūros kai lyja?

Ką veikti su vaikais prie jūros kai lyja?

Nors kai kurie žmonės vasara yra linkę rinktis keliones į užsienį, man atvirkščiai vasara yra tas metas, kai niekur nesinori vykti iš Lietuvos ir norisi kuo daugiau laiko ne tik keliauti po ją, bet ir praleisti prie mūsų jūros. Tačiau lietuviška vasara kartais mėgsta nustebinti ir nevisai maloniai- pavyzdžiui kai ,,pila kaip iš kibiro” net kelias dienas.Tad nors ir nėra blogo oro, bet visada gerai turėti planą B, ką veikti pajūryje kai oras nedžiugina . Beje, tokios veiklos naudingos ir šaltuoju metų laiku kai atostogaujate pajūryje. Arba net ir geru oru kai norėsite į savo atostogas įtraukti pažinimo džiaugsmo.

Patarimais dalinasi Nėra blogo oro.

Unikalus muziejus – karo laivas M52 „Sūduvis“ Klaipėdoje

Norintiems išvysti tikrai įspūdingą inžinerinį statinį, rekomenduojama atvykti į Klaipėdos centrą, prie Danės upės krantinės. Čia galima pamatyti ir apžiūrėti karo laivą-muziejų M52 „Sūduvis“. Šis laivas yra pastatytas daugiau nei prieš 60 metų, tačiau yra puikiai išsilaikęs, unikalus, turintis autentiškų detalių. Laivą galima ne tik apžiūrėti, bet ir ,,iššniukštinėti“ – pamatyti didžiulę dalį visų patalpų – nuo tiltelio, pagrindinio denio iki sonaro antenos patalpos, pamatyti, kaip jis buvo valdomas, kaip gyveno įgula, kokias funkcijas šis laivas atliko. Galima maigyti mygtukus, sukioti vairą, skambinti telefonu – tad tikrai patrauklu vaikams.

Ne ką mažiau įdomi ir jo istorija- laivas Sūduvis yra pastatytas daugiau nei prieš 60 metų, tačiau yra puikiai išsilaikęs, unikalus, turintis autentiškų detalių.M52 yra medinis, visos jo detalės – iš nemagnetinio metalo, nes laivo paskirtis buvo po Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūroje ieškoti paliktų minų, o pastarosios reaguoja į metalus. Šiuo metu panašaus tipo laivai statomi iš plastiko arba anglies pluošto.Nors laivas yra medinis, tačiau atsparus sprogimams, minoms.

Svarbu tai, kad šitas laivas iš esmės yra ne kovinis laivas, o tai taikos, saugumo laivas, tai laivas išminuotojas, kuris ištisus dešimtmečius darbavosi Baltijos jūroje užtikrindamas saugumą.

Adresas: Karališkoji Danės krantinė, šalia Pilies tilto, Klaipėdos m. 

Darbo laikas: II–VI – 11.00–19.00; VII – 11.00–17.00

Bilietai: Bilietus galite įsigyti terminale prie laivo

Ką veikti prie jūros kai lyja – aplankyti Pilies muziejų Klaipėdoje

Jei manote , kad muziejai nuobodūs ir neįdomūs, tuomet tikrai nesilankėte atsinaujinusiame Pilies muziejuje. Sakyčiau tai vienas naujausių ir moderniausių muziejų. Viskas atsinaujinę, modernu, interaktyvų, patrauklu tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Didžiausią įspūdį paliko projekcija, kuri nukėlė į viduramžių laikų Klaipėdą, su pažindino su to meto gyventojų gyvenimo būdu, amatais bei papročiais. Su dideliu susižavėjimu žiūrėjom visą filmą- tiek keturmetė, tiek aš . Tai būtinai skirkite laiko jį peržiūrėti .

Taip pat visiškai unikalu, kad galima apsilankyti specialiai įrengtoje patalpoje su palaikoma 17–18 laipsnių šilumos temperatūra ir pamatyti tarsi laike sustabdytą autentišką kasinėjimų vaizdą. Šioje vietoje vykdytų tyrimų metu rastas vienas ankstyviausių saugomų viduramžių Klaipėdos fragmentų: medinės lentų grindys, molinė asla, atviro plytų židinio likučiai, sienojai.

Darbo laikas: II–VI: 10.00–18.00 val.

Bilietai 4,00 Eur. bilietas su nuolaida – 2,00 Eur

Ką pamatyti prie jūros
Ką pamatyti prie jūros
Tinklaraštis „Nėra blogo oro“

Jūrų muziejus ir delfinariumas – pramoga visai šeimai

Su šeima lankantis Klaipėdoje arba Kuršių nerijoje, galite užsukti ir aplankyti delfinus, ruonius, pingvinus ir kitus jūrų muziejaus gyventojus. Jūrų muziejuje galite aplankyti tikrai įspūdingą ekspoziciją, kurioje yra virš 88 tūkstančių eksponatų, tokių kaip moliuskai, kriauklės, koralai, vėžiagyviai, žuvys, žinduoliai. Ekspozicijos išsidėsčiusios tiek viduje, tiek lauke. Lauko baseinuose plaukioja ruoniai, jūrų liūtai ir pingvinai. Beje, lauke galima rasti ir laivybos ekspoziciją, inkarų kolekciją, etnografinę žvejo sodybą. Tokia patirtis yra reikšminga kiekvienam – tiek mažam, tiek dideliam lankytojui.

Dar viena pramoga – delfinariumas, kurio pramogos ypatingai patinka vaikams. Pasirodymų salėje vyksta delfinų pasirodymai, o šie delfinai dar ir ypatingi. Tai – juodosios jūros afalinos. Buvimas kartu su delfinais, jų pasirodymų stebėjimas yra didelė pramoga visai šeimai. Kai kurie žmonės net renkasi delfinų terapijas, padedančias įvairiomis ligomis sergantiems vaikams.

Darbo laikas: kintantis, geriausia tikrintis čia

Delfinariumas
Delfinariumas
Tinklaraštis „Nėra blogo oro“

Pakrantės apsaugos baterija „Memel-Nord”

Ar žinojote, kad Klaipėdoje, visai šalia vieno lankomiausių turistinių objektų – Olando kepurės, yra į kultūros vertybių registrą įrašyta pakrantės apsaugos baterija „Memel-Nord”? Labai rekomenduoju šią vietą ne tik karinio paveldo entuziastams, bet visiems, kuriems patinka išskirtinės, unikalios vietos.

Dabar šiame autentiškame bunkeryje veikia karinė ekspozicija, vedamos ekskursijos, kurių metu galėsite susipažinti su šio unikalaus karo/kultūros paveldo objekto istorija. Mums labai patiko apžiūrėti teritoriją, panagrinėti eksponatus, išgirsti vaizdingų pasakojimų. Man muziejaus siela yra gidas, o čia dirba beprotiškai charizmatiški žmonės, kurie visą „Memel Nord“ istoriją pasakoja taip gyvai, taip įdomiai, kad net nepastebi kaip prabėga laikas.  Daugiau galite paskaityti čia

Darbo laikas: bunkerį aplankyti galima kasdien 12:00-20:00 val. bet visada patartina susisiekti iš anksto ir susitarti dėl ekskursijos telefonu: +370 (630) 20263.Ekskursija kainuoja 1 eurą. Nepagailėkite palikti auką ir prisidėti prie šios vietos išlaikymo.

Lankytinos vietos pajūryje
Lankytinos vietos pajūryje
Tinklaraštis „Nėra blogo oro“

Atostogų parkas

Šiuo parku susidomėjau, nes perkant bilietus į delfinariumą- bilieto apačioje buvo dovana vaikams- nemokamas apsilankymas Atostogų parke, tad kartu su mergaitėmis nusprendėme apsilankyti. Už vaikus mokėti nereikėjo, o už save už 3 valandas sumokėjau 32 eur.

Poilsio ir sveikatingumo kompleksas „Atostogų parkas“ yra įsikūręs Palangoje. Šiame komplekse rasite net 16 baseinų, pirčių programas, SPA ir sveikatingumo procedūras, apgyvendinimo paslaugas. Jeigu oras tinkamas, laiką galite leisti lauko baseinuose, kurių yra net 6. Kas kelias valandas vyko putš šou, kas abai sužavėjo mano merginas. Na, o šaltuoju metų laiku arba tada, kai orai nelepina, lauke veikia 2 baseinai, o vienas iš jų – hidromasažinis šiltasis baseinas. Viduje kviečiama mėgautis natūralaus, aukštos mineralizacijos geoterminio vandens baseinu, sportiniu baseinu, masažiniais baseinais, treniruoklių baseinu, kneipo takeliu, vaikų baseinėliu . Na, o linksmiausia tai, kad „Atostogų parke“ galima rasti ir vaikų erdvę. Joje pramogos galimos žaislų pilnoje smėlio dėžėje, patogiame kamuoliukų baseine, po žaismingais fontanėliais, čiuožyklose. Beje, šioje erdvėje saugumu rūpinasi ir profesionalūs gelbėtojai tik labai gaila, kad už šią erdvę reikia mokėti dar papildomai.

Jei ieškote baseinų prie jūros taip pat galite pasidomėti Palangos ar Klaipėdos baseinais.

Atostogų parkas
Atostogų parkas
Tinklaraštis „Nėra blogo oro“

Kretingos Žiemos sodas

Esant blogam orui, galima aplankyti Kretingos muziejų, kuriame yra įsikūręs ir žiemos sodas. Jame auga daugiau negu 170 rūšių, 5000 vienetų augalų. Gausiausias kolekcijas sudaro svyrantys (ampeliniai) augalai, sukulentai, epifitai, dracenos ir šilkmedinių šeimos atstovai. Sode galima pasigėrėti vandens lelijomis, o tarp jų plaukioja ir auksiniai karpiai. Tarp kaktusų, rasite ypatingą kaktusą, kuris vadinamas „Nakties karaliene“, Jis puikuojasi gražiausiu pasaulyje žiedu. Spalvingai atrodo skiepyti kaktusai. Antrajame Žiemos sodo aukšte suplūdusi visa „atogrąžų“ šiluma, maloni drėgmė. Be auksinių karpių, Žiemos sode gyvena ir balinių vėžliukų šeimyna bei margaspalvė papūgėlė Barbora. Beje, Kretingos muziejus kviečia vaikus ir į vasaros stovyklą, kurios metu vaikai pažins ne tik muziejų, bet ir miestą, žiūrės filmus, susitiks su animatoriais, dalyvaus šokolado degustacijoje, rengs pikniką, gamins gilių kavą, skanaus desertus ir net patys gaminsis maistą. 

Adresas: Vilniaus g. 20, Kretinga

Darbo laikas : II – VII 10.00 – 20.00 (06-01 – 08-31) , I – VII 10.00 – 18.00 (09-01 – 05-31)

Žiemos sodas
Žiemos sodas
Tinklaraštis „Nėra blogo oro“

Gintaro muziejus – pajūrio klasika

Šis muziejus įkurtas Grafo Felikso Tiškevičiaus dvare. Jame rasite net net 30 tūkstančių eksponatų, tarp kurių yra ir gintaro inkliuzų ir kitų unikumų. Cokoliniame muziejaus aukšte, įkurta muziejaus erdvė mažiesiems. Šioje erdvėje jie galės spalvinti specialiai sukurtą knygelę apie gintarą, pažaisti žaidimą „Gintaro kelias“. Antro aukšto erdvėje pristatomas gintaras – jo aukso fondas, gintaro susidarymas ir panaudojimas. Na, o pirmame muziejaus aukšte, galima susipažinti su grafų Tiškevičių gyvenimu. Apžvelgiama jų išskirtinė kultūrinė, meninė ir socialinė veikla. Buvusiame rūmų Didžiajame salone (Židinio menėje) įsikūrusi kavinė, o Raudonajame salone lankytojai gali įsigyti leidinių ir gintaro suvenyrų bei papuošalų.

Darbo laikas : Šaltuoju metų laiku, muziejus dirba Nuo antradienio iki šeštadienio – 11.00-17:00 val., o sekmadieniais muziejus dirba nuo 11:00 iki 16:00 val. Vasaros metu, muziejus dirba ilgiau, tad lankytojai gali pasimėgauti ne tik ekspozicija, bet ir parko teikiamais malonumais ir grožybėmis. Nuo antradienio iki šeštadienio muziejaus darbo laikas – 10:00-20:00 val., o sekmadieniais dirba iki 19:00 val.

Adresas: Vytauto g. 17

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI